Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #10

Uncanny X-Men vol. 2 #10

Postacie
Zapowiedź

• X-Men Vs. Unit, poszukiwany galaktyczny ludobójca.
• Co kryje się za złowieszczym zainteresowaniem Unita w Hope?
• Wstęp do AvX!

Cytat

Cyclops: "You're blackmailing me!"
Brand: "No, I'm letting us mutually blackmail each other. This is the closest I come to trusting someone."

Streszczenie

S.W.O.R.D. namierza Unita w Kanadzie. Brand od razu łączy się z Cyclopsem, by poinformować go o tym fakcie. Kiedy Danger odbiera dokładnie współrzędne okazuje się, że w to samo miejsce udała się Hope ze swoją drużyną. Scott reaguje błyskawicznie. Nakazuje Extinction Temat natychmiastową teleportację do Kanady, nie ma czasu wyjaśniać powodów odwrotu Kapitanowi Ameryka, ani wysłuchać, jak wg Brand należy się z robotem obchodzić.

Magik szybko ewakuuje Hope, a wtedy na miejscu zjawia się reszta Extinction Team. Szarżę rozpoczyna Colossus, ale Unit przejmuje nad nim kontrolę tak, by zamiast jego staranował Namora i Cyclopsa. Następnie zmusza Magneto, by posłał Petera na orbitę, po czym, jako najbardziej niebezpiecznego, unieszkodliwia go. Następna w kolejce jest Storm, której robot odbiera kontrolę nad wiatrami. Emma wyczuwa, że Unit ma umysł, więc próbuje przejąć nad nim władzę, ale to tylko atrapa, wabik, który wciągnął telepatkę w pułapkę. Namor ostrzega, że jeśli spróbuje przejąć nad nim kontrolę, to nie spocznie, póki go nie dopadnie, ale Unit ma inne plany. Spryskuje Emmę i Sub-Marinera feromonami, po czym patrzy, jak rzucają się sobie w objęcia. Rozwściecza to Scotta, który razi Unita swoimi promieniami, dopóki ten nie każe mu zamknąć oczu. Następnie nakazuje mu klęknąć i kpi z jego zdolności przywódczych. Tyradę przerywa pojawienie się Danger, która – niewrażliwa na sztuczki Unita skierowane dla organizmów żywych – szybko więzi go w polu siłowym.

Wtedy pojawiają się Hope i Magik. Ta pierwsza wyjaśnia, że Unit nikomu z nich nie zrobił krzywdy, że działał w samoobronie. Kiedy byli sami, miała okazję z nim porozmawiać i był miły. Danger oznajmia, że to nadal zbiegły więzień. Poobijani mutanci zbierają się wokół Unita. Scott prosi Erica, by sprowadził z powrotem Colossusa, po czym wszyscy wracają do Avengers...

... którzy tymczasem złapali ostatniego ze zbiegów. Rogers mówi Summersowi, że chociaż widział ich w akcji i robią wrażenie, to swoją decyzją Cyclops udowodnił, że ratowanie świata nie jest na najwyższej pozycji ich listy priorytetów.

Utopia. Emma próbuje porozmawiać ze Scottem o tym, co zaszło między nią a Namorem, ale ten kończy dyskusję stwierdzeniem, że wszystko rozumie i że nie jest zły. Kobieta wolałaby, żeby się wściekł. Psylocke informuje, że Scott ma gościa – Abigail Brand chce z nim porozmawiać na osobności.

Zamknięci w polu uniemożliwiającym podsłuch, dowódca mutantów i dowódca S.W.O.R.D. mogą szczerze porozmawiać. Minie trochę czasu, zanim agencja wybuduje kolejne więzienie. Chociaż pozostali więźniowie mogą zostać zamknięci w innych rządowych placówkach, takich jak Raft, to Unit jest wyjątkiem, bo przetrzymując go S.W.O.R.D. łamie prawo. Robot, na mocy międzyplanetarnych traktatów, powinien zostać poddany ekstradycji. Brand chce jednak tego uniknąć, bo jest dla niej zbyt użyteczny. Unit jest bronią, mającą wymóc na galaktyce pokój. Abigail prosi, by X-Men zajęli się jego przetrzymywaniem.

Scott mówi, że nie jest jej nic winny, więc kobieta wyciąga asa z rękawa. Wie o istnieniu zespołu zabójców działającego pod jego rozkazami. Cyclops podejrzewa, że to Beast go wydał, ale kobieta zaprzecza. Sam fakt, że Henry odszedł, i że jest wściekły za każdym razem, kiedy wspomina Scotta był dostatecznym powodem, by przyjrzeć się Utopii bliżej. Jest zdania, że gdyby S.H.I.E.L.D. nie było w rozsypce, już dawno by go zamknęli. Dlatego proponuje, by wzajemnie się zaszantażowali – to najbliższa zaufaniu sytuacja, którą mogą wykorzystać.

Kiedy Brand odleciała, Peter odnajduje Scotta. Chce porozmawiać o Illyanie. Summers z miejsca zaznacza, że jej nie wypuści, ale Rasputinowi chodzi o coś innego. Chce być zamknięty razem z siostrą. Bo w tej chwili, jest jeszcze bardziej niebezpieczny, niż ona.

Unit przywołuje Danger do swojej celi, chociaż formalnie to on jest więźniem, a ona strażnikiem, robot wydaje jej polecenia. Ma zaprosić Hope na prywatne spotkanie z nim, po czym wykasować informację o tym fakcie ze wszelkich rejestrów. Danger robi, co jej polecił, bo Unit przejął nad nią kontrolę w ciągu sekundy, od kiedy znalazła się w jego zasięgu – manipulacja sztuczną inteligencją jest dla niego jeszcze łatwiejsza, niż żywymi organizmami.

Hope zjawia się chwilę później. Chce powrócić do tematu, o którym rozmawiali wcześniej – Phoenix.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #10 Uncanny X-Men vol. 2 #10 Uncanny X-Men vol. 2 #10 Uncanny X-Men vol. 2 #10 Uncanny X-Men vol. 2 #10 Uncanny X-Men vol. 2 #10 Uncanny X-Men vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.