Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #218

The Spectacular Spider-Man #218

The Spectacular Spider-Man #218

"Back from the Edge" – Part 2: "When Monsters Roam!"

Postacie
Streszczenie

Trwa walka na śmierć i życie Pająka i Pumy. Obaj mężczyźni oddali się bez reszty swojej zwierzęcej naturze. Po wymianie wielu potężnych ciosów mężczyźni zatrzymują się słysząc słabnący głos Nocturne. Widząc ledwo żyjącą kobietę, Puma stara się zapanować nad swoją morderczą naturą. Niespodziewanie dla Pająka przeciwnik oddala się z miejsca walki. Gdy Parker bije się z myślami by ruszyć za Pumą i zakończyć walkę raz na zawsze, widok rannej kobiety przywraca mu człowieczeństwo. Peter zabiera Nocturne, by znaleźć dla niej bezpieczne miejsce i pomoc.

Tymczasem pewna kobieta staje się obiektem ataku ze strony grupy miejskich opryszków. Kobietę ratuje brutalny i krwawy atak Pumy, który nie oszczędza przeciwników i po ich pokonaniu oddala się, by nie skrzywdzić kolejnej kobiety tej nocy.

W szpitalu Anna Watson odwiedza podłączoną do aparatury May Parker. Przyjaciółka opowiada kobiecie w śpiączce jak bardzo podziwiała jej siłę, jaką obdarowywała Petera i wszystkich dookoła. Mówi jej, że wykonała wszystko, co miała w swoim życiu i nie musi już walczyć.

Pająk otacza siebie i Nocturne parasolem z pajęczyny na jednym z dachów w mieście. Gdy kobieta odzyskuje przytomność pierwszym słowem, jakie wypowiada jest Puma. Parker nie potrafi zrozumieć, dlaczego kobieta tak bardzo martwi się o tego człowieka, który tak ją potraktował. Nocturne przekazuje mu za pomocą emocji, co ją łączy z Pumą. Pająk po chwili wahania zastanawia się, czy jego przeciwnik nie zasługuje na druga szansę i być może on sam również, na normalne życie.

W Pittsburghu Mary Jane i jej siostra Gayle odbywają bardzo szczerą rozmowę, którą odkładali od wielu lat. W końcu Mary Jane wyznaje siostrze jak bardzo kocha ją oraz ojca i nigdy by sobie nie wybaczyła, gdyby im cos się stało nim wszystko sobie wyjaśnią.

Przemieszczając się przez miasto, Pająk i Nocturne, przypadkowo spostrzegają nowego Daredevila, który szybuje przez miasto. Parker ma nadzieję, że ten nowy bohater będzie potrafił zająć miejsce Murdocka. Po chwili dwójka dociera do miejsca gdzie spodziewają się odnaleźć Pumę. Okazuje się, że w tym miejscu właśnie Nocturne nabyła swoje zdolności.

Niespodziewanie Puma atakuje Pająka i dochodzi do kolejnej morderczej walki. Nocturne decyduje się na ryzykowny manewr, albowiem skacze między Pająka i Pumę. Kładąc ręce na jednym jak i drugim mężczyźnie wykorzystuje swoje moce i pokazuje im jak to jest być każdym z nich. Zabieg ten przynosi powodzenie, ponieważ Parker zrozumiał ból swojego oponenta. Natomiast Puma po bardzo długim okresie powraca do ludzkiej formy, odzyskując swoje człowieczeństwo. Gdy Peter chce go zatrzymać i przekazać policji, zostaje powstrzymany falą pozytywnych emocji od Nocturne. Po krótkiej rozmowie Parker proponuje spotkanie z dr. Kafką, by ta pomogła jej ponownie stać się zwykłą kobietą, ale ona odmawia. Peter krzyczy do odlatującej Nocturne, dlaczego nie chce spróbować, a ona odpowiada tym samym pytaniem.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #218

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.