Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #1

Avengers vs. X-Men #1

Avengers vs. X-Men #1

"Avengers vs. X-Men" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• X-Men wierzą, że powrót Phoenix Force na Ziemię spowoduje odrodzenie rasy mutantów!
• Avengers uważają, że Phoenix Force zniszczy wszelkie życie na planecie!
• Zwiększona objętość!

Streszczenie

Dziecko humanoidalnego obcego patrzy z ganku na farmę. Na horyzoncie zaczyna palić się jasne światło. Chłopak ze zdziwieniem patrzy na swojego ojca. To Phoenix Force niszczy kolejną planetę i rusza dalej w podróż przez kosmos.

Na dachu Avengers Tower siedzi kilku Mścicieli. Sielankę przerywa pojawienie się na niebie spadającego z dużą prędkością obiektu. Uderza on po drodze w samolot oraz budynek Chryslera. Bohaterowie ruszają do akcji. Thor łapie spadający samolot, a Iron Man skrzydło, które odpadło. Ms. Marvel musi powstrzymać upadek części wieżowca na ulicę, podczas gdy Spider-Man łapie w sieci spadających ludzi i gruz. Po opanowaniu zamieszania reszta drużyny leci na poszukiwania tajemniczego obiektu, który spadł na miasto. Okazuje się nim być mocno poobijany Nova. Przed stratą przytomności, udaje mu się tylko ostrzec Mścicieli, że "to" nadchodzi.

Utopia. Cyclops i Hope trenują walkę wręcz. Dziewczyna ma zakaz posługiwania się swoją mocą. Wielu ich wrogów co chwilę kombinuje, jak pozbawić mutantów mocy i muszą umieć sobie radzić bez nich. Mesjasz jest już bardzo zmęczona, ale Scott nie ma dla niej litości. Krzyczy na nią i pogania do dalszego wysiłku. Kiedy dziewczyna chce wyprowadzić kolejny cios, Cyclops strzela do niej swoimi promieniami. Zakaz dotyczy tylko jej. Temu brutalnemu treningowi przygląda się Magneto. Dołącza do niego Emma. Erick nie jest zachwycony metodami ich lidera. Hope jest już na granicy swoich możliwości, ale jej trener ciągle ją pogania. Dziewczyna traci nad sobą panowanie. Eksploduje z niej energia, która przybiera formę płonącego ptaka. Kiedy wszystko się uspokaja, ciężko jest jej zrozumieć, co się stało.

Biały Dom. Captain oraz Iron Man spotykają się z prezydentem oraz osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe. Przekazują im informacje o wypadku z Novą. Nie odzyskał jeszcze przytomności, ale analiza śladów na jego stroju naprowadziło ich na pewien ślad energii. Ten sam, jaki był poszukiwane od czasu incydentu z Jean Grey. Wszystko wskazuje na to, że Phoenix Force przemierza kosmos w kierunku Ziemi. Prawdopodobnie chce znaleźć nowego nosiciela. W tej chwili chcą wysłać kilku Avengers w kosmos, aby spróbowali powstrzymać tą kosmiczną moc, ale jest to raczej misja samobójcza. Nagle monitor rozbłyska jasnym światłem. System wykrył właśnie energię Phoenix na Ziemi.

Captain odwiedza Logana w jego szkole. Opowiada mu o Phoenix Force. Logan doskonale wie, gdzie ono podąża. Każdy mutant to wie. Steve będzie potrzebował pomocy Scotta. James ostrzega, go, że Cyclops będzie miał swoje plany i nie będzie chciał współpracować. Captain chce wiedzieć, czy może liczyć na pomoc Wolverine’a i jego szkoły. Ten odpiera, że stworzył to miejsce w innym celu. W takim razie Cap pyta, czy może liczyć na Logana.

Scott naradza się z najważniejszymi mutantami. Uważa, że Phoenix może być ich wielkim atutem. Są wymierającym gatunkiem i są zdesperowani. Tak wielka moc może wszystko wrócić na właściwe miejsce. Musi być jakiś powód, dlaczego Phoenix ciągle do nich wraca. Reszta nie jest do końca przekonana. Nie wiedzą, co mieli by zrobić, aby zapobiec ewentualnej tragedii. Cyclops wierzy, że jeśli dobrze przygotują i wytrenują Hope, ta sobie poradzi. Emma nagle wykrywa przybycie gościa.

Scott spotyka się z Captainem na plaży. Z daleka rozmowie przygląda się Hope oraz Extinction Team. Cap od razu oznajmia, że przybył tu po Hope. Summers nie ma zamiaru na to pozwolić. To wewnętrzna sprawa mutantów. Według niego Phoenix przybywa tu, aby odrodzić na nowo mutantów. Kłótnia zaczyna być coraz bardziej ostra. Cap nie prosi tylko rozkazuje. Scott każe mu wynosić, po czym strzela do niego swoimi promieniami. Steve zasłania się tarczą, ale siła uderzenia rzuca go kilka metrów w tył do oceanu. Rogers wzywa do siebie Avengers. Nad wyspą zawiasa Hellicarrier. Z niego wychodzą Avengers w składzie Iron Man, Dr. Strange, Thing, Spider-Woman, Giant-Man, Wolverine, Hawkeye, Red Hulk, Luke Cage, Mockingbird, Iron-Fist, Black Widow, Spider-Man, Black Panther i Daredevil. Scott każe Emmie zabrać szybko Hope w bezpieczne miejsce.

Autor: Spell

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1 Avengers vs. X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.