Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #682

Amazing Spider-Man #682

Amazing Spider-Man #682

"Ends of the Earth" Part One: "My World on Fire"

Postacie
Zapowiedź

• Doktor Otto Octavius trzyma jako zakładników całą Ziemię.
• Jaką cenę musi zapłacić Spider-Man, by dać ludzkości jeszcze jeden dzień.
• Gościnnie: Avengers.

Streszczenie

Spider-Man nie zaprzestaje walki ze złem. Podczas jednej z potyczek pokonuje Equinoxa dzięki swoim nowym gadżetom, pomysłem zapożyczonym od Green Goblina - ślizgaczowi i bombom z termoreaktywną pianą. W czasie walki ucierpiał strażak, ale dzięki szybkiej reakcji pogotowia i pomocy Spidera, który torował drogę karetce, udało uratować się jego nogę. W szpitalu Spidey dowiedział się, że stało się to także dzięki jego wynalazkowi, w którym przewożone są organy do transplantacji, a który Parker skonstruował do walki z Hydro-Manem.

Okazuje się, że także inne wynalazki, których Peter używał w pojedynkach ratują teraz życie i zdrowie ludziom - jak kaski motocyklowe zbudowane z polimeru, który wynalazł, czy wygłuszające słuchawki.

Dumny z siebie Peter wraca do Horizon Labs, gdzie ogląda gadżety jakie przygotował do walki z Sinister Six. Nagle do budynku wchodzi burmistrz Jameson i żąda zamknięcia Horizon Labs twierdząc, iż Max Modell i jego ludzie są zagrożeniem dla miasta, a nawet Ziemi. Nic nie wskórawszy J.J.J., wściekły, wychodzi.

Podwodna baza Sinister Six. Doctor Octopus stwierdza, że właśnie nadeszła idealna chwila, by zrealizować jego plan. Doc uruchamia swoje satelity, które działają jak wielkie soczewki i zalewając połowę planety promieniami słońca. Następnie Octavius pojawia się na ekranach telewizorów i telebimów wszystkich miejsc w obu Amerykach. Przyznaje się, że to on zalał słońcem Ziemię. Ale jak dodaje nie zrobił tego w złym celu. Pokazuje tylko jak planeta będzie wyglądać w przyszłości, kiedy zniknie warstwa ozonowa. Dodaje także, że umiera, ale przed śmiercią chce dać ludzkości dar - przyszłość. Jego satelity mogą bowiem działać odwrotnie niż pokazał, wspomagając warstwę ozonową.

Parker nie wierzy w nagłą dobroć Octopusa. Jednak ku swemu zdumieniu, podsłuchując co mówią zwykli przechodnie i pracownicy Horizon Labs, jest wyjątkiem. Peter zabiera swoje wynalazki przygotowane z myślą o walce z Sinister Six do domu. Zakłada nowy kostium i pojawia się w posiadłości Avengers. Akurat trwa tam dyskusja na temat tego, czy wierzyć Octaviusowi. Peter ma do powiedzenia im tylko jedno: "Avengers Assemble!"

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #682 Amazing Spider-Man #682 Amazing Spider-Man #682 Amazing Spider-Man #682 Amazing Spider-Man #682 Amazing Spider-Man #682 Amazing Spider-Man #682

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.