Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #635

Journey Into Mystery #635

Journey Into Mystery #635

"The Terrorism Myth" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Nightmare wykuł swą ostateczną broń... z pomocą pewnego asgardzkiego boga. Oops...
• Czy Daimon Hellstorm daruje Lokiemu ten występek?
• Panowie Strachu? Mamy ich aż siedmiu!

Streszczenie

Brandon był mizernym superzłoczyńcą, który został zamknięty w Raft. Podczas ataku Serpenta został uwięziony pod murami więzienia. Kiedy po kilku dniach ratownicy go znaleźli okazało się, że śni. Nie obudził się do dziś. Jego sen to koszmar, w którym nagle pojawia się Loki. Obok nich Nightmare i Hellstorm toczą pojedynek. Chłopak oraz Leah próbują przekonać nieszczęśnika, aby się obudził. Kiedy im się udaje, okazuje się że jest w szpitalu więziennym, a wokół niego siedzą Leah, Loki i Hellstorm o magicznym kręgu. Loki jest wykończony, aby funkcjonować dalej musi wspomagać się napojami energetycznymi. Nie mają jednak czasu na odpoczynek. Daimon otwiera portal do następnego śniącego.

W ciągu nocy krzyżują plany Nightmare'a jeszcze wiele razy w wielu zakątkach świata. Po kolejnym egzorcyzmie w Nigerii, Hellstorm przechodzi przez kolejny portal do Singapuru, podczas gdy Leah ma dokończyć rytuał na miejscu. Po tym Loki prosi dziewczynę o pomoc. Dłużej już nie da rady. Muszą wyjąć ciemną energię strachu z jego głowy. Jeżeli zrobią to powoli, a nie tak gwałtownie jak Nightmare, to powinien przeżyć. Ma plan i powinno się udać. Dziewczyna nie zgadza się i chce poinformować Hellstorma, ale Loki jej nie pozwala i rozkazuje jej pomóc. Dziewczyna niechętnie zgadza się. Chłopak kładzie się na ziemi, a Leah rozpoczyna swoje czary. Po dłuższej chwili wyciąga kulę ciemnej energii.

W tym samym czasie Hellstorm rozpoczął już egzorcyzmy w Singapurze i wkurza się na Lokiego, że ten go nie wspomaga. Domyśla się, że ten go olał i zostawił samego. Obiecuje zemstę, jak będzie już po wszystkim. Na razie musi dalej toczyć pojedynek z Nightmare'em. Leah chce przesłać energię do wymiaru Daimona, ale Loki się nie zgadza. Ma inny plan. Wzywa Nightmare'a. Chce mu ofiarować swoją energię. Jest jej wystarczająco dużo, aby ten mógł z niej zrobić swoją koronę i zostać królem strachu. Złoczyńca przerywa pojedynek i pojawia się obok chłopaka. Podejrzewa podstęp, ale Loki zapewnia go, że wszystko jest uczciwe. Mając tyle energii nie będzie atakował pozostałych śpiących, co zapewni im bezpieczeństwo. Nightmare sprawdza energię i wszystko wydaje się być w porządku. Władca koszmarów zastanawia się teraz, czy nie zabić chłopaka, ale przeszkadza mu pojawienie się Hellstorma. Nightmare nie chce ryzykować i ucieka do swojego wymiaru.

Daimon jest wściekły. Muszą teraz zaatakować złoczyńcę w miejscu, w którym ten jest najsilniejszy. Loki próbuje go uspokoić teraz mają mnóstwo czasu, aby przeprowadzić spokojnie egzorcyzmy na pozostałych śpiących i ich uratować. Hellstorm nie daje się przekonać. Kipi w nim gniew. Ma zamiar zabrać boga do piekła i tam go zostawić na wieczność. Loki chce go jednak przekonać, że ma plan.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #635 Journey Into Mystery #635 Journey Into Mystery #635 Journey Into Mystery #635 Journey Into Mystery #635 Journey Into Mystery #635

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.