Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #9

Captain America vol. 6 #9

Captain America vol. 6 #9

"Powerless" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Sharon Carter bierze sprawy w swoje ręce!
• Powrót Codename: Bravo!
• Machinesmith!

Streszczenie

Tony przeprowadza badanie na Steve'ie, aby poznać powód jego transformacji w chuderlaka. Dołącza do nich Falcon, który przynosi najnowsze wieści o ucieczce z więzienia. Wyłapano większość uciekinierów. Brakuje tylko Codename: Bravo. Dodatkowo nie mogą skontaktować się z Sharon.

Ta ucieka w quincarrierze. Jest atakowana przez każdy elektroniczny sprzęt na statku, którymi steruje Machinesmith. Jest dość kreatywna w swojej walce, ale ostatecznie zostaje trafiona.

W więzieniu Falcon przesłuchuje Vipera. Przestępca chce zostać świadkiem korconym i ofiarowuje swoją wiedzę. Może podać, gdzie dokładnie zdobyli madbomb.

Skafander bojowy opanowany przez Machinesmitha trzyma Sharon. Ta jednak uwalnia się i kontynuuje ucieczkę. Udaje jej się dotrzeć do zbrojowni. Jej przeciwnik jednak przejmuje robota bojowego oraz doprowadza do eksplozji jej broni. Saxson myśli, że wygrał, ale Agent 13 radzi mu sprawdzić systemy statku. Statek niedługo eksploduje, a tuż przed tym dojdzie do emisji sygnału EMP, który wyłączy całą elektronikę.

Steve, czekając na wyniki, trenuje na siłowni. Jednocześnie ogląda doniesienia o zamieszkach wywołanych przez madbomb. Trening przerywa mu Tony. Zaczynają rozmawiać o pogarszającej się sytuacji w Stanach. Cap po części czuje się za to odpowiedzialny. Dał się dopaść ogólnonarodowej znieczulicy. Stark zaczyna go pocieszać.

Mashinesmith jest wściekły i chce zabić Sharon. Ta ostrzega, że to tylko wywoła wcześniejszy impuls EMP. To nareszcie uspokaja przestępcę i nakłania do negocjacji. Powie kobiecie, jak uratować Captaina, jeśli ta puści go wolno.

Falcon dolatuje do opuszczonej fabryki, o której dowiedział się od Vipera. Szybko pozbywa się strażników na dachu i przez świetlik dostaje się do środka. Zostaje jednak ogłuszony przez atak soniczny i spada na podłogę. Tam czeka już na niego Codename: Bravo. Ten rzuca w bohatera jakimś dziwnym urządzeniem, które zaczyna emanować dziwną energią.

Stark i Rogers przeglądają wyniki testów. Niestety dalej nie mają rozwiązania ich problemu. Dołącza do nich Sharon. Ona wie jak przywrócić moc jej chłopakowi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #9 Captain America vol. 6 #9 Captain America vol. 6 #9 Captain America vol. 6 #9 Captain America vol. 6 #9 Captain America vol. 6 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.