Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 #24.1 » Avengers vol. 4 #24.1

Avengers vol. 4 #24.1

Postacie
Zapowiedź

• Vision był wyjęty z obiegu przez lata, ale teraz wrócił i bęzie musiał dotrzymać kilku starych obietnic.
• Wstęp do Lata Avengers!

Cytat

Magneto: "I heard you were sent to the scrap heap."
Vision: "Yes, by your daughter."
Magneto: "And what does that tell you?"

Streszczenie

Wściekła She-Hulk dopada Visiona i zaczyna potrząsać, domagając się odpowiedzi, a kiedy Captain próbuje ją uspokoić przypominając, że Vision jest jednym z nich, krzyczy, że to nawet nie jest człowiek i z wrzaskiem rozrywa go na strzępy. [Fragment streszczenia Avengers #500 autorstwa Gil Galada – przyp. S_O]

...Chwilę później dla niego, a tak naprawdę po kilku latach, Vision budzi się w pracowni Tony'ego Starka, który wyjaśnia, że w końcu znalazł sposób, by uruchomić procesy regeneracyjne syntezoida. Pierwszym pytaniem na jego ustach jest: czemu She-Hulk zrobiła to, co zrobiła? Tony wyjaśnia, że nie była to jej wina, była bowiem kontrolowana, a gdy robot pyta, kto wobec tego za to odpowiada, Stark z ociąganiem wyjawia, że Wanda – jego żona. Przeżywając załamanie nerwowe, zaatakowała Avengers i w końcu doprowadziła do ich rozpadu, a wkrótce później wymazała z rzeczywistości prawie wszystkich mutantów, by odegrać się na swym ojcu [mowa oczywiście o Avengers: Dissassembled i House of M – przyp. S_O]. Gdy Vision pyta, gdzie w tej chwili znajduje się Wanda, Tony przyznaje, że tego nie wie nikt – kobieta zbyt dobrze się ukrywa. Zaczyna też wyjaśniać, że nawet, gdyby wiedzieli, gdzie jest, nie wiedzieliby, co z nią zrobić.

Jakiś czas później. She-Hulk prezentuje swoją nadludzką siłę, bez trudu podnosząc dwa autobusy, i namawia widzów do zdrowego życia, gdy nagle zauważa unoszącego się nad nią Visiona. Wkrótce spotyka się z nim na dachu jednego z pobliskich budynków, gdzie pyta, czy przybył on odpłacić się jej pięknym za nadobne. Jeśli tak, zapewnia, że nie będzie się bronić. Ma nadzieję, że android wie, że nigdy nie zrobiłaby czegoś takiego i przyznaje, że wspomnienie tego, co mu uczyniła, nadal ją nawiedza. Vision uspokaja ją i zapewnia, że nie ma jej za złe, a gdy Shulkie upewnia się, że robot poznał całą prawdę, wyraża swoje współczucie i choć wie, jak bardzo on tego nie cierpi, przytula go, zapewniając, że zawsze będzie przy nim, jeśli będzie tego potrzebował. Dodaje też, że nie powinien winić Wandy – w końcu z takim ojcem, jak Magneto, to i tak cud, że nie wyrosła na kompletnego łotra.

Utopia. Obserwowana przez Cyclopsa i Emmę Hope trenuje z Colossusem. Sparringowi przygląda się również Magneto, którego od tyłu zachodzi Vision. Magnus jest urażony tym, że robot nazywa go "ojcem", nawet, jeśli było to sarkastyczne, ten jednak nie zwraca na to uwagi i wprost pyta, gdzie jest Wanda. Eric odpiera, że najwyraźniej jego córka nie zamierza rozmawiać z mężem. Wtedy Vision pyta, jak mutant może żyć, wiedząc o wszystkim, co zrobił, o wszystkich życiach, które zrujnował. Poirytowany, Magneto stwierdza, że robot upraszcza fakty i zbywa go, ten jednak nie odpuszcza i każe sobie powiedzieć, gdzie jest Scarlet Witch. Magnus przypomina więc, że jest Mistrzem Magnetyzmu i może go zniszczyć w mgnieniu oka. Wtedy Vision fazuje swoją dłoń w pierś rozmówcy i oznajmia, że wtedy ostatnią rzeczą, którą zrobi, będzie wyrwanie mu serca i po raz ostatni pyta, gdzie jest Wanda. Eric przyznaje, że nie ma pojęcia – jego córka bowiem go nienawidzi i nigdy nie zamieszkałaby z nim na jednej wyspie. Dodaje jednak, że sama decyduje ona o swoim życiu i obwinianie go niczego nie zmieni. Podobnie, Vision sam decyduje o swoim losie, a jeżeli zdecyduje się go zabić, ludzie nigdy już nie uznają go za im równego. Wściekły, android wyciąga dłoń z piersi mutanta, a ten przejmuje kontrolę nad jego ciałem, oznajmiając, że mógłby zniszczyć go jedną myślą, albo zmusić go do zrobienia rzeczy, które na zawsze uczyniłyby go wyrzutkiem. Wypuszczając go stwierdza jednak, że nie zrobi tego, a to ze względu na swoją córkę – nadal bowiem istnieje szansa, że robot jest jedynym, który może ją uszczęśliwić. Dodaje, że jeśli jeszcze raz zjawi się on na Utopii, jeśli jeszcze raz podniesie na niego rękę, nie będzie tak wyrozumiały i potężnie ciska nim w stronę lądu.

W ogrodzie Avengers Mansion spotykają się Hawkeye i Spider-Woman, która próbuje zmusić go do jednoznacznego nazwania tego, co ich łączy. W tym samym miejscu wściekły Captain America czeka na Visiona, wyjaśniając Mścicielom, że wdał się on w bójkę z Magneto. Zmienia jednak temat i pyta, czy para jest w związku, ci więc potwierdzają. W tym momencie na miejscu ląduje Vision, a Clint, widząc wyraz twarzy Steve'a, sugeruje jak najszybszy odwrót. Sam na sam z syntezoidem, Rogers zaczyna krytykować jego zachowanie, robot więc zapewnia, że jeśli według Kapitana powinien odejść z zespołu, natychmiast to uczyni. Steve każe mu jednak przestać się użalać, zapewnia, że doskonale wie, co czuje robot – sam też w końcu nie tak dawno obudził się w świecie, którego nie rozumiał – i zapewnia, że nie może on roztrząsać przeszłości – tacy jak oni muszą zawsze iść naprzód.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #24.1 Avengers vol. 4 #24.1 Avengers vol. 4 #24.1 Avengers vol. 4 #24.1 Avengers vol. 4 #24.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.