Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #303

Wolverine #303

Wolverine #303

"Back in Japan" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Logan, Yukio i Amiko atakują sekretną bazę w jaskini The Hand, aby ocalić Silver Samuraja.
• Wielki finał wojny pomiędzy The Hand i Yakuzą.
• The Puppetmaster w końcu się ujawnia.
• Koniec zmieni na zawsze zmieni postrzeganie Japonii przez Wolverine'a.

Cytat

Azuma Goda: "Who are the scariest villains in the world?"
Sabretooth: "Me, for one. Maybe Dr. Doom. That big purple guy who eats planets."

Streszczenie

W jednym z ciemnych zaułków Tokio ostatni wojownicy Hand w Japonii zbierają się, by przygotować się do pomszczenia swych braci. Klękają, by odprawić modły do Bestii, nagle jeden z nich wstaje i sugeruje, by pominąć modlitwy i przejść od razu do masakry, po czym wysuwa swoje pazury i atakuje.

Jakiś czas później. Sabretooth informuje Godę, że ostatni członkowie Hand w kraju zginęli, co ten przyjmuje z radością. Gdy Creed nie rozumie, jaki jest jego plan, Japończyk pyta go, kogo uważa za najgroźniejszych łotrów. Victor wskazuje oczywiście siebie, Goda zaprzecza jednak i wyjaśnia, że najgroźniejsi są ci, o których istnieniu nie ma się pojęcia, lecz którzy kontrolują całe twoje życie. Stwierdza, że niewidzialność to potęga, a nowa Hand – jego Hand – właśnie niewidzialność wykorzysta jako swoją broń. W przeciwieństwie do Sabretootha, który po zmartwychwstaniu praktycznie się nie zmienił, Hand wróci do życia potężniejsza, niż kiedykolwiek. Oczywiście pod warunkiem, że ich nowy przyjaciel wykona swoje zadanie.

Tymczasem, ulicami Tokio pędzą na motocyklach Shingen i Mystique. Harada stwierdza, że nie jest mordercą, Raven zauważa jednak, jak w jaskiniach przedzierał się przez hordy ninja. Dodaje zresztą, że nie on ma wyboru – albo on zabije wszystkich obecnych na spotkaniu, na które się udają, albo ona zabije jego, przejmie jego postać i sama to zrobi.

Jakiś czas później, na spotkaniu głów rodzin należących do Yakuzy podniesiony zostaje temat Shingena Harady, który powołał się na prawo krwi i ogłosił się przywódcą klanu Yashida. Przewodniczący zebraniu gangster stwierdza jednak, że chłopak musi udowodnić swoje możliwości i stwierdza, że otrzyma on jego poparcie, jeśli przyniesie mu głowę Azumy Gody. Shingen odpowiada, że nie jest mordercą, co spotyka się z rozbawieniem wśród zebranych. Wtedy Samurai decyduje się wkroczyć do akcji, uruchamia swoją – ukrytą w zegarku – zbroję i wystrzeliwuje potężną wiązkę energii, która spopiela członków Yakuzy. Mystique, która do tej pory ukrywała się pod postacią ochroniarza, mówi, że muszą jeszcze popracować nad chłopakiem, domyśla się bowiem, że pod maską ciekną mu łzy. Odlatując, Shingen stwierdza, że ojciec wspominał mu o mutantce i o tym, że nigdy nie była się w stanie zdecydować, czy być ostatnią kanalią, czy nie. Cieszy się, że w końcu się zdecydowała.

Gdzie indziej Creed zapewnia, że Silver Samurai wykona swoje zadanie, Goda wręcza mu więc kartkę papieru. Mówi, że pora zebrać armię. Sabretooth zauważa, że kilkunastu osobom, których imiona znajdują się na kartce, trochę brakuje do armii, Japończyk wyjaśnia więc, że to agenci Hand, którzy lata temu zostali wysłani do infiltracji miast i mistrzowie w sztuce bycia niewidzialnym. Gdy znajdą się oni pod jego rozkazami, nie będzie potrzebował nikogo więcej. Najpierw zabiją Wolverine'a, a potem, prędzej czy później, to on będzie decydował o każdej śmierci na wschodniej półkuli. Najpierw jednak sam będzie musiał stać się niewidzialnym. A na to jest tylko jeden sposób.

Tego wieczora. Na dachu wysokiej jakości domu rozpusty Goda łapie haust świeżego powietrza. Nagle zostaje postrzelony prosto między oczy, a po chwili jego oprawca, Lord Deathstrike, pojawia się na miejscu osobiście, by zeskanować ciało w poszukiwaniu oznak życia. W momencie, w którym zostają one wykryte, "Goda" atakuje, po czym zmienia się z powrotem w Mystique, oznajmiając, że domyślała się, gdzie zabójca będzie celował, dlatego przeniosła większość swego mózgu do szyi.

Gdzie indziej w budynku, prawdziwy Goda wściekły obserwuje walkę Raven z Deathstrikiem – nie taki był bowiem plan. Creed zauważa, że jeśli jego szef chce zginąć, to nadal ma na to szansę – Wolverine bowiem właśnie ich znalazł.

Na terenie twierdzy klanu Yashida Amiko staje przeciw właśnie przybyłemu Shingenowi, a gdy ten próbuje jej wszystko wytłumaczyć, dziewczyna atakuje go, nie zamierzając nawet słuchać wymówek i przypominając, że zaprzedał się tym samym osobom, które próbowały ją zabić. Żeby nie było niedomówień oznajmia, że to, iż próbuje go zabić, to jej sposób na powiedzeniu mu, że z nim zrywa.

Tymczasem Goda domyśla się, że to Sabretooth zdradził Wolverine'owi, gdzie go znaleźć, ten więc go poprawia – nie zdradził go, bo od początku jego "szef" mało go obchodził. Następnie wytyka Japończykowi dwa błędy, które popełnił – po pierwsze, nie można się stać zbyt niewidzialnym, wtedy bowiem ludzie mogą zapomnieć, po co jest się im potrzebnym. Po drugie, Creed nie wrócił z martwych taki sam, jak przedtem. Ma plany, i to całkiem ambitne. Łapie plecak odrzutowy i zapewnia, że bycie przebitym przez pazury Wolverine'a potwornie boli, po czym przerywa walkę Mystique i Deathstrike'a, przypominając Raven, że nie chcą nikogo zabijać, a jedynie się zaprzyjaźnić. W tym samym momencie na dach dostaje się Logan, który atakuje próbującego się bronić Godę.

Gdzie indziej trwa walka Amiko z Silver Samuraiem. Harada stwierdza, że dziewczyna nie powinna się była wtrącać – to nie jest już gra dla małych dzieci, a jej ojciec jej nie uratuje. Amiko oznajmia, że zapomniał o jej matce, po czym uchyla się, by pozwolić pilotującej śmigłowiec Yukio ostrzelać Shingena.

Jakiś czas później. Wolverine odprowadza Yukio i Amiko do domu, próbując się skontaktować z Melitą – która dopiero co otrzymała pocztą zdjęcia Logana kochającego się z "Yukio" i nie zamierza nawet odbierać telefonu. Mutant nie może odpędzić uczucia, że o czymś zapomniał, ale gdy kobieta zauważa, że Sabretooth uciekł, Logan stwierdza, że zawsze się to mu udaje i że pewnie jego uczestnictwo w wojnie między Yakuzą a Hand było dla niego tylko zabawą.

Tymczasem, gdzie indziej, spotykają się głowy syndykatów zbrodni Azji Wschodniej. Sabretooth przybył reprezentować Tokio. Z pomocą Mystique, Lorda Deathstrike'a i Silver Samuraia likwiduje wszystkich, ogłaszając się Kingpinem Wschodu.

W Japonii Logan stwierdza, że jeśli Yukio kiedykolwiek uzna, że nie radzi sobie z Amiko, zawsze będzie mogła ją przysłać do jego szkoły, po czym żegna się z kobietą. Nagle Amiko wypada z pokoju, zatrzymując go. Jąkając się wyjaśnia, że usłyszała w radiu o napadzie na bank i pyta, czy jej "ojciec" musi wyjeżdżać od razu.

Wkrótce później Wolverine, Amiko i Yukio razem wyruszają na miasto w poszukaniu kłopotów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #303 Wolverine #303 Wolverine #303 Wolverine #303 Wolverine #303

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.