Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #7

Wolverine & the X-Men #7

Wolverine & the X-Men #7

Mutatis Mutandis - conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Ciężarna Kitty Pryde, Broo The Broodling oraz armia Bamfs kontra nowe, niepowstrzymane zagrożenie z kosmosu!
• Tymczasem Beast, Iceman i Rachel Grey są zmniejszenie w środku ich przyjaciółką, aby poradzić sobie z jej stanem.
• Dodatkowo Wolverine musi stawić czoło problemowi, z którym nigdy byś nie pomyślał, że będzie miał do czynienia.

Cytat

Professor Starblood: "There is a precise order to the universe. This I am sure you know. Humans eat processed garbage. Brood eat the humans. Starsharks eat the Brood. Things like me eat the starsharks. And Galactus eats us all."

Streszczenie

Tajemniczy kosmita trzyma Broo w potężnym uścisku. Pacyfistycznie nastawiony Brood mówi, że nie będzie walczył, ale chciałby mieć szansę, by odwieść napastnika od prób zamordowania go. Po chwili wahania nieznajomy puszcza Broo, mówiąc, że i tak nie zmieni zdania, ale lubi debatować. Przedstawia się jako ekstremalny zoolog - profesor Xanto Starblood.

Zminiaturyzowani X-Men siłują się wewnątrz ciała Shadowcat z Kid Gladiatorem, powoli zmieniającym się w Brood. Beast zostawia Kubarka w rękach Icemana i Warbird, kierując się ku torbieli pełnej jaj Brood. To źródło infekcji, której ofiarą padła Kitty.

Tymczasem Shadowcat odzyskuje przytomność. Otacza ją grupka Bamfów, które teleportują ją w niewiadomym kierunku.

Okazuje się, że Broo słyszał o profesorze Starbloodzie - więcej, czytał jego prace naukowe. Profesor wyjaśnia mu, że istnienie pacyfistycznego przedstawiciela Brood zakłóca istniejący porządek wszechświata, w ramach którego Brood muszą pozostać gatunkiem drapieżców. Dlatego Broo musi zginąć.

Na planecie Sin Wolverine i Kid Omega biją się z ochroniarzami kasyna, z którego próbowali wynieść pieniądze wygrane przy pomocy telepatycznych oszustw. Logan mówi chłopakowi, żeby uciekał, ale Quentin wykorzystuje tę okazję, by poeksperymentować ze swoimi mocami. Wzorując się na Psylocke, wykorzystuje swoją telepatię do stworzenia broni, a ponieważ musi być fajniejszy od niej, zamiast noża wybiera "telepatyczny shotgun".

Profesor Starblood nie może pochwycić Broo, mały kosmita jest zbyt zręczny. Jego starania przerywa pojawiająca się w kłębach dymu towarzyszących teleportacji Shadowcat. Kitty nasyła na Starblooda stado Bamfów a sama próbuje uciec z Broo. Przeszkadzają jej paroksyzmy bólu, wywoływane przez toczącą się w jej organizmie walkę.

Wolverine i Quire pokonują ochroniarzy kasyna. Obserwujący starcie na monitorach szefowie ochrony postanawiają sięgnąć po niekonwencjonalne środki.

Bamfy teleportują profesora Starblooda poza budynek, wysoko nad ziemię. Spadając, Xanto mówi, że Shadowcat myli się, nazywając te stwory Bamfami. Są czymś zupełnie innym. Uderzenie o ziemię - i następujący chwilę później atak Krakoy - przerywa mu ten wywód.

Wolverine i Quire uciekają z więzienia. Jeden z szefów ochrony depcze im po piętach, trzymając świecącą się latarnię. Jej promień zwala Logana z nóg. Po chwili kosmita wraca z pieniędzmi do kasyna.

Warbird flirtuje z Icemanem, podziwiając jego skuteczność w walce. Bobby jest zakłopotany. Nadal są wewnątrz Kitty. Beast zostawia ładunek wybuchowy w kokonie z jajami Brood. Bomba po chwili wybucha.

Broo podtrzymuje Shadowcat. Przez ścianę przebija się profesor Starblood. Nic sobie nie robi z zabezpieczeń Danger Roomu i powala Kitty na ziemię. Broo ma dość. Obnaża kły i rzuca się na drugiego kosmitę. Tymczasem eksplozja mikroskopijnej bomby wywołuje u Shadowcat torsje. Zminiaturyzowani X-Men gwałtownie opuszczają jej organizm. Broo rozszarpuje przeciwnika, zatracony w napaści szału. Dochodzi do siebie dopiero, gdy Beast go odciąga.

Jakiś czas później agenci S.W.O.R.D. pomagają uporać się ze skutkami całego zajścia. Eksperci z tej organizacji mają zająć się resztkami infekcji Brood w organizmie Kitty. Pomogą też przywrócić Kid Gladiatorowi dawną postać. Abigail Brand grozi, co spotka Starblooda za to wszystko, ale profesor jest zadowolony z całej eskapady. Broo udowodnił, że może jest trochę bardziej wygadany, ale to wszystko, co różni go od reszty Brood. Shadowcat jest przenoszona na noszach przez ratowników z S.W.O.R.D. Iceman pyta ją o samopoczucie. Kitty zaczyna tłumaczyć, że czuje się podle, bo poczuła ulgę, gdy dowiedziała się, że wcale nie jest w ciąży, tylko została zaatakowana wirusem Brood. Po chwili przerywa, przyciąga ku sobie Icemana i całuje go.

Tej nocy, Marvel Girl i Husk zbierają diamenty z drzewa wyhodowanego przez Krakoę. Najwyraźniej może je tworzyć bez trudu, wystarczyło go poprosić. Tak oto rozwiązane zostają problemy finansowe Instytutu. W koronie drzewa, na jednej z gałęzi, siedzi samotny Broo.

Wolverine budzi się na pokładzie swojego statku kosmicznego. Quire siedzi za sterami. Muszą jak najszybciej wrócić do Instytutu. Logan nagle zdaje sobie sprawę z tego, że tajemnicza broń kosmitów połamała mu nogi w wielu miejscach. Zaczyna wrzeszczeć z bólu. Quentin nie przejmuje się tym zanadto.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #7 Wolverine & the X-Men #7 Wolverine & the X-Men #7 Wolverine & the X-Men #7 Wolverine & the X-Men #7 Wolverine & the X-Men #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.