Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #8

Uncanny X-Men vol. 2 #8

Postacie
Zapowiedź

• Konkluzja historii Tabula Rasa!
• Namor dokonuje czegoś nie do pomyślenia, aby uratować wszystkich.

Cytat

Hope: "I was kinda hoping for..."
Namor: "Cease. Namor reservers personally showing his kingdom for women he's seducing, and you are simply not my type."

Streszczenie

Dobry Apex tłumaczy X-Men, że Słońce jest zabójcze dla flory i fauny Tabula Rasa, które wyewoluowały praktycznie bez światła. Storm nie może w nieskończoność utrzymywać nad tym obszarem chmur, a nawet wtedy promieniowanie podczerwone wywoła w organizmach raka.

Hope i Namor dostają się do komnat królowej podwodnego ludu. Tam, samym spojrzeniem Sub-Mariner nawiązuje kontakt z władczynią i udają się razem w ustronne miejsce. Hope zostaje w komnacie, pod strażą.

Colossus nadal poszukuje siostry. Wreszcie odnajduje ją, nieprzytomną w otoczeniu potworów.

Namor wraca z królową, która teraz okazuje ludziom zaufanie. Władca Atlantydy czule się z nią żegna i obiecuje, że to początek wielkiej przyjaźni ich ludów. Hope nie może uwierzyć, że przeleciał coś, co wygląda jak różowe skrzyżowanie kraba z ośmiornicą.

Magik odzyskuje przytomność. Znajduje brata, przemienionego mocą Cytorraka w monstrum. Spokojnie zaczyna do niego mówić i pomaga wydobyć na powierzchnię jego ludzką cząstkę, co cofa transformację.

Cyclops rozmawia z ludźmi, którzy wcześniej zamieszkiwali teren, na którym obecnie jest Tabula Rasa. Chcą odszukać zaginionych, ale Psylocke wyjawia, że wszyscy są martwi, bo ci odpowiedzialni za powstanie sfery wcześniej zdetonowali na tym terenie ładunek nuklearny. Apex sugeruje, by wzięli przykład z mniej wyewoluowanego ludu Tabula Rasa i przystąpili do odbudowy. Betsy zauważa, że Magneto zniszczył hieroglify, które mogłyby wydać istnienie X-Force.

W następnych dniach nad Tabula Rasa, połączonymi siłami S.W.O.R.D., S.H.I.E.L.D. i X-Men wybudowano sztuczną kopułę, imitującą wcześniej istniejącą tu sferę. Ekosystem znów został przywrócony do równowagi. Teren zamknięto dla postronnych. Pod kopułą umieszczono monument upamiętniający ludzi, którzy stracili tu życie.

Hope i Namor ostatni raz oglądają kopułę. Dziewczyna przyznaje, że Sub-Mariner jej zaimponował i że kiedyś chciałaby zwiedzić Atlantydę. Namor nie oferuje jej jednak prywatnej wycieczki, tych udziela jedynie kobietom, które próbuje uwieść. A Hope wybitnie nie jest w jego guście.

Utopia. Emma kończy rekonwalescencję – jej ręka zostaje przytwierdzona do korpusu. Apex tłumaczy, że chociaż on i jego przyjaciel są ostatnimi przedstawicielami gatunku, to mało prawdopodobnym jest, że będą kiedyś parą. Zanim Magik odeśle go do Tabula Rasa, tłumaczy Storm, że cena za przywrócenia do życia jego rasy byłaby zbyt wysoka.

Sala treningowa. Betsy daje z siebie wszystko. Jej trening obserwuje Eric. Kobieta przyznaje, że nie wie jak mu podziękować za utrzymanie X-Force w tajemnicy, na co ten stwierdził, że tylko wyrównał rachunek. Nawet gdyby nie miał długu wdzięczności w stosunku do tego zespołu zabójców, i tak by to zrobił – w końcu stoją po tej samej stronie.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #8 Uncanny X-Men vol. 2 #8 Uncanny X-Men vol. 2 #8 Uncanny X-Men vol. 2 #8 Uncanny X-Men vol. 2 #8 Uncanny X-Men vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.