Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #344

Avengers #344

Avengers #344

"Echoes Of The Past"

Postacie
Streszczenie

Zszokowani Avengers patrzą na stojącego przed nimi Swordsmana. Ten w dalszym ciągu oskarża ich o pozostawienie go na pewną śmierć, za co mu dziś zapłacą. Thor prosi towarzyszy o wyjaśnienie kim jest ten człowiek. Vision odpowiada mu, że to oszust, ponieważ sam był świadkiem śmierci tego mężczyzny. Wówczas Swordsman wykrzykuje do niego, że android kochał jego dawną miłość, Mantis, i dlatego między innymi nie pomógł mu w krytycznym momencie. Vision stwierdza, że ta rozmowa nie ma sensu, gdyż mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Wściekły Swordsman wystrzeliwuje z miecza wiązkę energii, trafiając w komin, obok którego stoją Avengers. Crystal, wykorzystując kontrolę nad powietrzem, osłania ich przed uderzeniem gruzu. Black Knight rzuca się do ataku na przeciwnika. Powstrzymuje się jednak, gdy widzi jak Swordsman chyta się za głowę i mówi do swojej towarzyszki o imieniu Magdalene, że ból głowy znowu powrócił. Kobieta decyduje, że muszą się wycofać. Niespodziewanie nadlatuje ku nim Thor, domagający się wyjaśnień. Swordsman atakuje go wiązką energii z miecza, co skutkuje uderzeniem bohatera w pobliski wieżowiec. Złoczyńca dodaje przy tym, iż temu Thorowi nic nie jest winien, tylko prawdziwemu, który był jego mentorem w Avengers. Do akcji włącza się Hercules, którego przed złapaniem Swordsmana powstrzymuje Magdalene. Jej siła zaskakuje bohatera. Do tego stalowy kij, którym kobieta przydusza Herculesa, zaczyna go parzyć. Black Knight atakuje Swordsmana, a Vision i Crystal - Magdalen.
 
Avengers Mansion. Marilla zakrada się do kuchni, by sprawdzić, co Jarvis przygotował na posiłek. Jest oburzona tym, czego spróbowała. Dodaje do potrawy ostry pieprz. Przybyły na miejsce Jarvis jest zdegustowany jej obecnością. Gdy próbuje zmodyfikowanej potrawy, natychmiast ją wypluwa - jest bardzo pikantna. Nim Jarvis zdołał wdać z się w dyskusję, do kuchni wchodzi Sersi. Informuje ją, że Avengers wyruszyli, by pomóc Fantastic Four. Kiedy kobieta wyrusza, by im pomóc, nagle w lustrze widzi odbicie swojej twarzy, które powoduje, że pada załamana na podłogę.

Interludium1. Tuż przy ziemskim Słońcu zaczyna tworzyć się wir, który powoduje erupcję na jego powierzchni. Nagle z wiru wyłania się statek kosmiczny o nazwie Star Voyager. Koniec interludium1.

Walka Black Knighta ze Swordsmanem nabiera tempa. Gdy przeciwnik ponownie jest osłabiony na skutek bólu głowy, Black Knight przebija go swoim energetycznym mieczem. Widząca to, Magdalene podbiega do ukochanego i uruchamia stalowym kijem bramę teleportacyjną, mówiąc przy tym, że Proctor już na nich czeka.

Magdalene, trzymając nieprzytomnego Swordsmana, dociera do tajemniczej bazy otoczonej górami. Mówi do siedzącego tam mężczyzny, o imieniu Proctor, że ledwo im się udało przejść przez bramę. Ten odpowiada, że wszystko przez nadzwyczajną aktywność Słońca. Kobieta błaga go, by pomógł jej ukochanemu Swordsmanowi, gdyż ten bardzo cierpi.  Mężczyzna jest zadowolony z przebiegu akcji, ponieważ wszystko się sprawdziło - Avengers przegrali pierwszą bitwę i są zdezorientowani. Po chwili Proctor dotyka głowy Swordsmana i dzięki swoim zdolnościom uśmierza jego ból. Mówi przy tym, iż teraz mogą dokonać zemsty na Kapitanie Ameryce i jego Avengers.

Interludium2. Statek kosmiczny Starcore One, który znajduje się w pobliżu planety Mercury, zbiera informacje o Słońcu i jego tajemnicach. Naukowcy, którzy przeprowadzają badania pod dowództwem dr. Petera Corbeau, dokonują przerażającego odkrycia: pole elektromagnetyczne Słońca ulega niespodziewanym wzburzeniom. Dr. Peter Corbeau zastanawia się z towarzyszami, kogo powiadomić, gdyż sytuacja jest naprawdę niebezpieczna, ponieważ Słońce może zmienić się w nove. Koniec interludium2.

Avengers Mansion. Avengers analizują wydarzenia z ostatnich godzin i ich walkę z domniemanym Swordsmanem. Według Visiona wszystkie dane jakie posiadają odnośnie tego człowieka, jak waga i wzrost, pasują do ich Swordsmana. Pytany przez Kapitana Amerykę, czy mają jakieś informacje odnośnie Proctora, ten odpowiada, iż sprawdził wszystkie źródła i nic nie znalazł. Thora zastanawia fakt, że ich przeciwnik wiedział o tym, iż prawdziwy Thor był mentorem Swordsmana. Black Kinght opowiada Kapitanowi o jego walce z tym Swordsmanem - wszystkie metody walki, jakie zastosował przeciwnik, odpowiadają ich Swordsmanowi. Wzburzony Hercules dodaje, że w takim razie ten Swordsman został wskrzeszony zapewne przez działanie tej wiedźmy, która mu towarzyszyła. Tylko magia mogła spowodować ból jakiego doświadczył, gdy Magdalene zaatakowała go stalowym kijem, emitującym intensywne i parzące go ciepło. Crystal wysuwa teorię, że może to klon. Jednak Black Knight odrzuca tą możliwość, bowiem klony nie dziedziczą umiejętności oryginału. Kapitan przerywa dyskusję i stwierdza, że Avengers mają nowego potężnego przeciwnika. Muszą się przygotować na ponowne spotkanie go, bo inaczej ich walka może nie zakończyć się tak dobrze jak teraz.

Interludium3. Na ziemskiej orbicie znajduje się zamaskowany statek kosmiczny Star Voyager, jednak jego obecność nie umyka Watcherowi. Komentując fakt pojawienia się statku, stwierdza, iż osoby znajdujące się na jego pokładzie nie zdają sobie sprawy, że dziś rozpoczyna się upadek czterech galaktyk. Koniec interludium3.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #344

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.