Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #22

New Avengers vol. 2 #22

Postacie
Zapowiedź

• Ostatnia bitwa między New Avengers a Dark Avengers!
• Nie wszyscy wyjdą z niej żywi!

Cytat

Gorgon: "It's Captain America. His head goes on a pike."
Viper: "No, no. We need his head on his body for a little while longer."

Streszczenie

Przed Avengers Mansion uzbrojony oddział policji wzywa New Avengers do poddania się, wyjaśniając, że muszą zostać przesłuchani w związku z poważnymi oskarżeniami. Luke nie zamierza jednak tego słuchać, gotów siłą dostać się do rezydencji, gdzie – jak uważa – nadal są jego żona i córka. Rzuca się na funkcjonariuszy, mimo, że pozostali próbują go powstrzymać.

Relację z całej tej sytuacji oglądają w swojej bazie Dark Avengers. Trickshot jest pewien, że to również sprawka Osborna, który działa na każdym froncie, choć Skaar w to powątpiewa. Nagle Superia zauważa, że coś się stało...

Doctor Strange teleportuje drużynę do swego Sanctum Sanctorum, wyjaśniając, że muszą odkryć, jak Osbornowi udało się do tego stopnia ich zmanipulować. Cage nie chce tego słuchać i zamierza wrócić po swoją rodzinę. Wong informuje go więc, że Jessica opuściła rezydencję jakiś czas temu, razem z córką i nianią. Wręcza też Luke'owi jej telefon, o którego przekazanie go poprosiła. Po chwili ciszy Luke wychodzi, gotów znaleźć swą żonę.

Następnego ranka. W swoim mieszkaniu Victoria Hand pakuje się, przysłuchując się konferencji prasowej gabinetu Prezydenta. Gdy próbuje wyjść, za drzwiami odkrywa czekającego Wolverine'a, który oświadcza, że nie cierpi bić kobiet. Na jego szczęście, a nieszczęście Victorii, Mockingbird nie ma takich zahamowań i posyła kobietę na deski. Oznajmiając, że wiedzą, że jest zdrajczynią i że przez nią nie mają nic do stracenia, Avengers otaczają Hand i wyrzucają ją przez okno. A gdy uderza o bruk... iluzja śmierci rzucona przez Strange'a dobiega końca, a Avengers żądają, by zaprowadziła ich do Osborna. Kobieta krzyczy, że dla niego nie pracuje, a Daredevil, ku zdziwieniu reszty drużyny, oznajmia, że mówi ona prawdę. Wolverine sugeruje więc, by Victoria wyjaśniła, co się dzieje.

W bazie H.A.M.M.E.R. Viper zagląda do Gorgona, gratulując mu udanej misji. Pyta, czy reszta jego zespołu jest cokolwiek warta, a gdy słyszy odpowiedź negatywną, stwierdza, że wkrótce stworzą nową drużynę z własnych ludzi – na co pozwoli im sojusz Hand z Hydrą oraz technologia AIM. Oznajmia, że wkrótce nadejdzie czas, by odciąć się od Osborna – Avengers zostali pokonani, New Avengers stracili twarz, a ona ma w swoim posiadaniu samego Captaina Americę. Widząc nieprzytomnego Rogersa, Gorgon jest gotów go zabić. Madame Hydra oznajmia, że na to przyjdzie pora później – najpierw Kapitan musi zostać skazany i stracony przez system, o który przez całe życie walczył.

New Avengers domyślają się, że Victoria pracuje dla Rogersa, ta stwierdza, że nie może im tego powiedzieć. Spidey protestuje, jest bowiem pewien, że kobieta jest szpiegiem Osborna, pozostali domyślają się jednak, że robi to z upoważnienia Captaina, jako potrójny agent. Gdy Parker pyta, czemu w takim razie została wysłana jako przedstawiciel do drużyny, która jej nie ufa, Victoria wyjaśnia, że była to część jej przykrywki – im mniej oni jej wierzyli, tym bardziej wierzył jej Osborn. Miała czekać na kolejne rozkazy od Rogersa, nie mogła się jednak z nim skontaktować, dlatego postanowiła uciekać. Spider-Man nadal nie jest przekonany i sugeruje, że Hand może kontrolować swój organizm, żeby oszukać żywe wykrywacze kłamstw w postaci Daredevila i Wolverine'a, a Iron Fist zgadza się z nim i atakuje. Zatrzymuje jednak cios na centymetry przed twarzą przerażonej Victorii, a Matt i Logan zgodnie stwierdzają, że jej reakcja była jak najbardziej naturalna. Drużyna postanawia jej zaufać i razem próbują wymyślić jakiś plan. Po chwili dochodzą do wniosku, że Hand musi skontaktować się z Osbornem.

Jakiś czas później. Norman odbiera telefon od Victorii, unosząc się nad płonącym budynkiem.

Wkrótce Dark Avengers się mobilizują – najwyraźniej Osborn odkrył, gdzie ukrywają się New Avengers. Gdy Ai Apaec pyta, jaka jest różnica między zwykłymi a Nowymi Avengers, Covington wyjaśnia, że w jednej jest Kapitan Ameryka. Wtedy Gorgon zauważa, że Kapitan w tej właśnie chwili "jest" przetrzymywany w piwnicach kompleksu, a usłyszawszy to, Skaar uznaje to za sygnał i atakuje swym niedawnych kompanów, wykrzykując zew bojowy Avengers.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #22 New Avengers vol. 2 #22 New Avengers vol. 2 #22 New Avengers vol. 2 #22 New Avengers vol. 2 #22 New Avengers vol. 2 #22 New Avengers vol. 2 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.