Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #23

Avengers vol. 4 #23

Postacie
Zapowiedź

• Norman Osborn próbuje odzyskać Avengers!

Cytat

Spider-Woman: "Suddenly feeling very inferior. I want earthquake powers."
Quake: "Don't. If I live to be 1000 I will never have hair as nice as yours."
Spider-Woman: "Aaawww. I take back everything I ever said about you."
Quake: "What did you say about me?"
Spider-Woman: "Hmm? What?"

Streszczenie

Pustynia gdzieś na krańcu świata. Oddział amerykańskiej armii zbliża się do miejsca spotkania z trzymającą związanego Captaina Americę u boku Madame Hydrą i grupą jej agentów. Twarzą w twarz z nią staje pani Sekretarz, trzymająca w rękach urządzenie do telekonferencji [a raczej "holokonferencji" – przyp. S_O] z samym Prezydentem Stanów Zjednoczonych na linii. Widząc go, Viper wymienia, czego Norman Osborn życzy sobie w zamian za wypuszczenie Avengers, których schwytał – po pierwsze, Mściciele mają zostać postawieni przed sądem za zbrodnie wojenne, na które rząd z pewnością ma dowody – a nawet jeśli nie, Osborn i jego Kabała z chęcią się nimi podzielą. Po drugie, H.A.M.M.E.R. ma ponownie stać się organizacją porządkową działającą z upoważnienia Prezydenta, a Osborn ma wrócić na posadę głowy Departamentu Obrony Narodowej. Po trzecie i ostatnie, zamierzają odmienić świat tak, by pasował on do ich wizji, a światowe rządy i korporacje mają ich w tym wesprzeć. Wysłuchawszy tego wszystkiego, jej rozmówca pyta, co się stanie, jeśli się nie zgodzi, na co Viper odpiera, że nie ma on innego wyboru. Wtedy prezydent pyta więc o radę Captaina, ten odpiera więc prosto – nie może negocjować z terrorystami. Viper szybko zauważa, że według niej i ludzi, których jest przedstawicielką, to właśnie Avengers są terrorystami, a sądząc po wrzawie w mediach, coraz więcej Amerykanów myśli tak samo. Prezydent w końcu ma tego dosyć i oznajmia, że słucha szalonej kobiety powtarzającej słowa szalonego mężczyzny i dając sygnał swoim ludziom, każe się Viper poddać. Wtedy jednak towarzyszący Madame agenci przeistaczają się w Hulki i miażdżą amerykańskie czołgi i śmigłowce, podczas, gdy Viper zmusza Rogersa do patrzenia.

Laboratoria AIM w tajnej bazie H.A.M.M.E.R.. Doktor Washington stwierdza, że nie potrafią sobie poradzić ze Storm, jako, że jest ona nowa w drużynie i nie przygotowali się z myślą o niej. Rappaccini postanawia ją uśpić. Krytykuje przy tym swoją nową "koleżankę". Ta zauważa, że żadna z nich nie znalazła sposobu, by zdjąć zbroję z Iron Mana, który nadal siedzi w polu siłowym i rzuca uszczypliwymi uwagami. Nagle, wszystko zaczyna się trząść, a to za sprawą Quake, która właśnie dotarła na miejsce.

Avengers Mansion. Vision wpada przez drzwi, a widząc Jarvisa, który oznajmia, że nie może się skontaktować z pozostałymi Avengers, każe mu się udać w bezpieczne miejsce. Gdy wychodzi na zewnątrz, by ponownie zetrzeć się z Osbornem, okazuje się, że ten już opuścił miejsce walki. A dokładniej – odleciał, co wprawia syntezoida w szczere zdumienie. Zaraz jednak wyrusza za nim, a po chwili rezydencję otacza uzbrojony po zęby oddział policji, działający z upoważnienia samego rządu.

Kryjówka H.A.M.M.E.R.. W laboratorium doktor Rappaccini każe agentom się ewakuować, nagle kawał sufitu spada na komputery, odcinając pomieszczenie od prądu – i tym samym uwalniając przetrzymywanych tam Iron Mana i Storm. Gdzie indziej na siejącą zniszczenie Daisy wpada Spider-Woman, która jest pod wrażeniem jej zdolności. Wkrótce potem trafiają na dopiero co zbudzonego Red Hulka, który szybko staje na nogi i powala kilkoma sonicznymi klaśnięciami wszystkich na jego drodze. Szybko trafiają do laboratoriów, gdzie Rulk przeraża doktor Washington na tyle, że wyjawia ona miejsce przetrzymywania pozostałych Avengers – najwyraźniej są oni w piwnicach, pilnowani przez ludzi Gorgona. Spider-Woman domyśla się, że chodzi o Hand, a po chwili prowadzące tam wrota wyskakują z zawiasów, a za nimi pojawia się słaniający się na nogach Hawkeye. A za nim – cała armia ninja. A za nimi z kolei – trzymający nieprzytomnego Visiona Osborn, który oznajmia, że jako dowódca światowej organizacji porządkowej każe im się poddać, ma jednak nadzieję, że będą stawiać opór.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #23 Avengers vol. 4 #23 Avengers vol. 4 #23 Avengers vol. 4 #23 Avengers vol. 4 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.