Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #8

Captain America vol. 6 #8

Captain America vol. 6 #8

"Powerless" part 3

Postacie
Zapowiedź

• Zamieszki Madtomb na Manhattanie!
• Serpent Squad!
• Steve Rogers przestaje w siebie wierzyć!

Streszczenie

Captain walczy z Serpent Squad podczas, gdy Sharon ewakuuje zakładników. Po chwili kończy jej się amunicja. Cap tarczą trafia w Cobrę, ale zostaje porażony przez Eela. Na szczęście Agent 13 używa na złoczyńcy gaśnicy, co go oślepia. Mężczyzna zaczyna używać swojej mocy na oślep i trafia w Vipera. Cap powala Cobrę, a Sharon przy pomocy tarczy nokautuje Eela. Po walce prosi, aby wezwać ekipę do aresztowania złoczyńców i zabezpieczenia Madbomby. Sam idzie na zewnątrz, aby opanować zamieszki. Wskakuje na auto i próbuje przemówić do tłumu. Nagle zaczyna zwijać się z bólu i zmienia się w chudzielca. Ludzie biorą go za oszusta i chcą go zlinczować. Z opresji ratuje go Falcon. Oboje odlatują.

W telewizji nadają relację z zamieszek. Przy okazji dochodzenia w sprawie napadu na bank wykryto dokumenty świadczące o defraudacjach, jakich dochodziło w tym przedsiębiorstwie. Nadzór bankowy zamroził wszelkie aktywa banku. Reportaż ogląda szef konkurencyjnego banku wraz z Hydra Queen. Kobieta proponuje mu sojusz. Inaczej do samo zrobi z jego firmą. Mężczyzna ma jej załatwić spotkanie z ludźmi zarządzającymi telewizja kablową.

Falcon dzwoni do Sharon. Zaniósł Capa do Iron Mana i właśnie przeprowadzają kolejne badania. Skontaktuje się z nią, jak czegoś się dowie. Agent 13 następnie schodzi na poziom więzienny i wchodzi do celi Cobry. Łapie go za szyję i próbuje wycisnąć od niego zeznania. Złoczyńca w końcu wyznaje, że on i jego ludzie też zostali wystawieni. Ten, kto go wynajął obiecał, że Cap nie będzie nadawał się do walki i bez trudu go pokonają. On wie tylko, że ich akcja miała tylko odwrócić uwagę.

The Raft jest atakowane przez oddziały Hydry. Baron Zemo wykorzystuje zamieszanie i wycina dziurę w ścianie celi Codename: Bravo. Razem uciekają z wyspy zostawiając swoich żołnierzy na pastwę ochrony wiezienia.

Sharon wraca do centrum dowodzenia. Rozkazuje komputerowi wyłączyć komunikację bezprzewodową w bazie, oraz odłączyć ośrodek od komunikacji ze światem zewnętrznym. System ma zostać zamknięty, bez możliwości wprowadzania zmian. Jeżeli nie zgłosi swojego potwierdzenia do 8:00 baza ma ulec samodestrukcji. Następnie podłącza jakieś urządzenia do komputera. Na monitorze pokazuje się twarz Machinesmitha, który właśnie został uwolniony.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #8 Captain America vol. 6 #8 Captain America vol. 6 #8 Captain America vol. 6 #8 Captain America vol. 6 #8 Captain America vol. 6 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.