Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #7

Uncanny X-Men vol. 2 #7

Uncanny X-Men vol. 2 #7

"Tabula Rasa" Part 3

Postacie
Zapowiedź

Sekret ewolucyjnej dżungli zostaje ujawniony. X-Men wraz z nowym sojusznikiem stają naprzeciw Immortal Mana.

Cytat

"Dobry Apex": "I'm sacrificing myself. I know you have the word, but is 'heroism' a pejorative in your society?"
Danger: "Oh, they know heroism. But pointless sacrifice is stupidity."

Streszczenie

X-Men i ich towarzysz udają się do wnętrza Pałacu Snu, budowli wybudowanej przez lud Apex. W środku jest maszyneria Celestiali, nie mogą się jednak do niej zbliżyć, bo emituje zabójcze promieniowanie. "Dobry Apex" chce odszukać swojego towarzysza, żeby się dowiedzieć, co planuje. Nie muszą szukać długo.

Apex rozmawiają ze sobą. Drugi obcy szybko podłapuje angielski i porozumiewają się w tym języku. Z wymiany zdań mutanci dowiadują się, że Apex byli kiedyś parą. Teraz ich cywilizacja zginęła, by pomniejsi mogli żyć. "Dobry Apex" tłumaczy, że czas leczy rany i że nie można karać inne istoty za decyzję podjętą przez ich lud. Storm dodaje, że sądząc po pięknych rzeczach stworzonych przez Apex, ich lud nie lubowałby się w śmierci. Na to drugi Apex odpowiada, że zapyta ich o to, kiedy już przywróci im życie.

Na to stwierdzenie "dobry Apex" orientuje się w planie swego ex. Rzuca się na niego z zamiarem powstrzymania go, ale ten posyła w kierunku jego i mutantów rakietę. Tę próbuje powstrzymać Magneto, ale bez skutku, bo została przystosowana do jego zdolności.

Obydwoje Apex wykorzystują zamieszanie powstałe po wybuchu. "Dobry" biegnie w kierunku maszynerii Celestiali, a drugi wychodzi innymi drzwiami. Tam czeka na niego Psylocke, ale jej atak tylko na chwilę odwraca jego uwagę. Ta chwila wystarczyła jednak, by pozostali X-Men się otrząsnęli i dołączyli do walki.

Tymczasem "dobrego Apex" zatrzymuje Danger. Tłumaczy, że nie musi bohatersko popełniać samobójstwa. Transformuje w kombinezon, który powinien go uchronić przed promieniowaniem.

"Dobry Apex" zaczyna majstrować przy urządzeniach Celestiali. Do sali wpada jego ex, ale nie udaje mu się powstrzymać swego pobratymca. Energia Celestiali zostaje rozproszona po całym terenie Tabula Rasa, czyniąc ją praktycznie niezdatną do użytku dla drugiego Apexa.

Doprowadza go to do furii. Skoro nie może przywrócić życia swojej rasie, zniszczy wszystkie pozostałe. Storm wkracza do akcji i w akompaniamencie błyskawic krzyczy, że wtedy zniszczy wszystko, co pozostało po jego ludziach. Wydaje się, że te słowa w końcu studzą gniew Apexa. Spogląda na zgliszcza swoich dzieł sztuki, po czym teleportuje się.

"Dobry Apex" tłumaczy, że słowa Storm wstrząsnęły jego ex. Kobieta zmusiła go, do przemyślenia jego postępowania, co może potrwać lata. To dobrze, będą potrzebowali tego czasu. Jeśli chcą, by całe życie w Tabula Rasa przetrwało, muszą działać szybko.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #7 Uncanny X-Men vol. 2 #7 Uncanny X-Men vol. 2 #7 Uncanny X-Men vol. 2 #7 Uncanny X-Men vol. 2 #7 Uncanny X-Men vol. 2 #7 Uncanny X-Men vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.