Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #301

Wolverine #301

Wolverine #301

"Back in Japan" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Nowy Silver Samurai zmierzy się z Wolverinem!
• Wojna pomiędzy The Hand i Yakuzą zagraża całemu Tokio.
• Jeden z władających ogniem przeciwników Wolverine'a wraca, aby pogorszyć sprawy jeszcze bardziej.

Cytat

Sabretooth: "Yakuza thugs on crotch-rockets, armed with chainsaws... I'm starting to see why Logan likes this place so much."

Streszczenie

Prefektura Iwate. W świątyni trwa bitwa między Yakuzą a Hand. Azuma Goda, przywódca ninja, każe im zabić właśnie przybyłego Silver Samuraia, którego Amiko próbuje ostrzec. Głos jego przybranej córki rozprasza na chwilę walczącego w Sabretoothem Wolverine'a, szybko jednak bierze się w garść i powala Creeda, wyjaśniając przy tym, że zawsze z nim wygra, bo on ma za kogo walczyć.

Tymczasem, obserwując powalającego kolejnych wojowników Hand Shina, Amiko krytykuje wyszkolenie ninja. Goda ignoruje ją, stwierdzając, że dziewczyna jest tu tylko po to, by być przynętą na swego chłopaka. Teraz przywódcy Hand zupełnie nie obchodzi, czy zginie. Amiko postanawia udowodnić, że uczucie to jest odwzajemnione, owija więc swoje łańcuchy wokół szyi Gody i zaczyna go dusić. Shin rusza jej na pomoc, zostaje jednak powalony przez Logana, który nie zamierza pozwolić, by zbliżał się on do jego córki.

Gangsterzy z Yakuzy postanawiają wezwać posiłki – w postaci szturmowców na motocyklach, używających pił łańcuchowych jako broni – a Sabretooth ratuje Godę przed śmiercią. Walka Logana z Shinem przenosi się na zewnątrz, gdzie chłopak przedstawia się jako Shingen Harada, Silver Samurai. Gdy Logan stwierdza, że nie wystarczy założyć zbroi, by zostać samurajem, niezależnie od tego, czyim się jest synem, Shingen oznajmia, że nie potrzebuje lekcji z kultury swego kraju od cudzoziemca, dodając, by wracał do Kanady – nikt go tutaj nie potrzebuje. Rzucając się na niego, Logan odpiera, że nikt nie potrzebuje też smarkacza wtrącającego się do cudzych interesów i narażającego życia. Zostaje jednak odrzucony potężną wiązką energii wystrzeloną przez Samuraia, który stwierdza, że dorósł dawno temu – czy to stojąc u boku umierającej matki, czy będąc prześladowanym przez inne dzieci w sierocińcu. Spalony, ale zrastający się Logan odpiera, że jednak sporo mu zostało, aż całkiem dorośnie, i znowu się na niego rzuca. Wtedy na miejscu zjawia się Goda z oddziałem Hand, któremu każe rzucić się na Silver Samuraia. Widząc przetrzymywaną Amiko, Logan i Shingen rzucają się jej na ratunek, Wolverine jednak powala chłopaka i pierwszy dopada do córki. Do Harady tymczasem podchodzi uzbrojony w dwie piły Sabretooth, a widząc to, dziewczyna prosi ojca, by uratował Shina. Nim jednak Logan zdąży cokolwiek zrobić, Goda, Sabretooth, Shingen i pozostałości armii Hand znikają w obłoku dymu.

Jakiś czas później. Logan przybywa do tokijskiego szpitala, by zdobyć informacje o miejscu pobytu Hand. Podchodzi do łóżka Mamoru Tsuruoki, który ostatnie pięć lat przeleżał w śpiączce, po czym odcina aparaturę podtrzymującą życie. Yukio i Amiko są przerażone, pacjent jednak nagle wstaje i ogłasza, że zabije Logana.

Chwilę później. Na dachu szpitala uzbrojeni w katany Logan i Tsuruoka stoją naprzeciw siebie, ku zdumieniu Amiko, która myślała, że będą walczyć. Nagle pacjent ze zdziwieniem stwierdza, że Logan go zabił – coś, czego jeszcze nigdy nie udało mu się dokonać. Mutant zauważa, że ostatnie pięć lat jego przeciwnik spędził w łóżku, po czym pyta, kto był jego celem. Jak się okazuje, ktoś z personelu szpitala zabija pacjentów w śpiączce, a Tsuruoka został wynajęty przez rodziny ofiar, by go znaleźć. Logan ofiarowuje się pomóc, najpierw prosi jednak, by starzec powiedział, gdzie ukrywa się Hand – w końcu jako ninja powinien to wiedzieć. Ten odpiera więc, że Hand to nie ninja, lecz tania imitacja i blamaż na ich dobrym imieniu. Jak szczury, którymi są, ukrywają się w norach, z których najczęściej używane są katakumby Yoshimi Hyakuana.

Jakiś czas później, w katakumbach. Azuma Goda wyjaśnia, że mógłby po prostu zabić Shingena, wtedy jednak nadal musiałby stoczyć wojnę z Yakuzą o kontrolę nad klanem Yashida. Wsuwając mu pod skórę mięsożernego żuka stwierdza, że jest pewien, że znajdą łatwiejsze rozwiązanie.

Na zewnątrz Wolverine i Yukio przygotowują się do wejścia do jaskiń. Logan upewnia się, że Amiko nie spróbuje do nich dołączyć, kobieta zapewnia więc, że zagazowała jej pokój i że dziewczyna nie obudzi się przez następnych kilka godzin. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że śledząca ich córka Logana trzyma w swoim pokoju maskę przeciwgazową.

Wewnątrz pewna osoba wyczuwa, że ich przeciwnicy przybyli. Jeden z wojowników ukrywających twarz za maskami przedstawiającymi ptasie dzioby, których grupa towarzyszy Sabretoothowi i Mystique, stwierdza, że tylko głupcy odważyliby się wtargnąć do jaskiń Ninja Umysłu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #301 Wolverine #301 Wolverine #301 Wolverine #301 Wolverine #301 Wolverine #301

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.