Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #6

Wolverine & the X-Men #6

Wolverine & the X-Men #6

Mutatis Mutandis - part two

Postacie
Zapowiedź

• Sprawy maja się jeszcze gorzej!
• Wolverine i Kid Omega lecą do intergalaktycznego kasyna, aby wygrać pieniądze potrzebne do dalszej działalności szkoły imienia Jean Grey!

Cytat

Wolverine: "You follow my lead. I'm the hands, you're the brain."
Kid Omega: "Well it's about time you acknowledged that."

Streszczenie

Wolverine i Quentin przebierają się w stroje wieczorowe. Nie zważając na narzekania chłopaka, Logan wykłada mu plan - Quire ma liczyć karty i telepatycznie doradzać, on bierze ryzyko na siebie. Wystarczy, że zarobią na utrzymanie szkoły. Mutanci opuszczają swój statek kosmiczny i stawiają pierwsze kroki na planecie Sin, kosmicznym centrum hazardu i innych rozrywek na skraju Drogi Mlecznej.

W tym czasie w krwiobiegu Shadowcat zminiaturyzowana grupka X-Men szuka Kid Gladiatora i przyczyny infekcji Brood, która trapi Kitty. Przeszkadzają im w tym setki mikroskopijnych kosmitów. Tymczasem Kubark wesoło rozbija się po komorze sercowej, prowokując Brood do walki.

Na kampusie tajemniczy kosmita kończy się rozprawiać z zespołem ratowników S.W.O.R.D. którzy mieli pomóc Shadowcat. Nakazuje swoim tresowanym Brood zaatakować Instytut. Ich najście uruchamia systemy obronne szkoły.

Broo odnajduje Shadowcat w skrzydle szpitalnym. Mówi, że wyczuwa w pobliżu swoich pobratymców. Kitty się tym nie przejmuje, ale młody obcy precyzuje, że nie chodzi mu o Brood, które szaleją w jej organizmie.

X-Men znajdują Kubarka, zadowolonego ze swoich osiągnięć w walce z mikro-Brood. W tym samym momencie pełnowymiarowi kosmici wypadają z systemu wentylacyjnego na Shadowcat, która ucieka wraz z Broo. Sprawia to pewne problemy mutantom tkwiącym w jej ciele, którzy znowu zgubili Kid Gladiatora, ale Kitty nie może się tym teraz przejmować.

Tajemniczy kosmita odbiera sygnały od swoich Brood. Rozkazuje im za wszelką cenę trzymać się celu i wchodzi do budynku Instytutu.

Dzięki Quentinowi skanującemu umysły krupierów, Wolverine wygrywa rozdanie za rozdaniem. W tym czasie Quire zabawia się, wygrywając w kości przy pomocy telekinezy i bajerując biuściaste kosmitki. Obserwujący system monitoringu ochroniarze kasyna nabierają podejrzeń.

Broo mówi Shadowcat, że ta nie powinna uciekać w swoim obecnym stanie. Kitty interpretuje to trochę inaczej. Na jej polecenie, komputer Instytutu otacza Broo polem ochronnym i blokuje wejście do chronu, uniemożliwiając Husk i Doopowi przyjście jej z pomocą. Pryde ma zamiar samotnie stawić czoło napastnikom. Korzystając z łącza psychicznego utrzymywanego przez Marvel Girl, Beast informuje ją, że nie może fazować  mając w środku oddział X-Men i setki małych Brood. Skutki użycia przez nią mocy mogą być katastrofalne. Jeden z pełnowymiarowych Brood rzuca się na Shadowcat. Kitty aktywuje podłogową skrytkę, która wrzuca jej pistolet prosto do ręki. Kosmita zostaje zastrzelony. Pryde prosi komputer Insytytutu o przeskanowanie wnętrza w poszukiwaniu innych Brood - poza Broo i tymi miniaturowymi. Wynik jest negatywny.
Chwilę później Shadowcat zostaje zaatakowana przez tajemniczego kosmitę. Napastnik przyznaje, że to on zaatakował ją zminiaturyzowanymi Brood. Kitty chce wiedzieć, czemu próbuje ją zabić, ale nieznajomy odchodzi, mówiąc, że nie przyszedł tu po nią.

Wolverine odnajduje Quentina i wyciąga go z kasyna, przerywając chłopakowi flirt z kosmitkami. Mają już wystarczająco wiele pieniędzy. Ochrona dostaje polecenie, by ich zatrzymać.

Kitty leży nieprzytomna po ataku kosmity. X-Men w jej wnętrzu ponownie udało się odnaleźć Kid Gladiatora, ale coś jest nie w porządku.

Ochroniarze mają blokady telepatyczne, Quentin nie może nic wskórać. Wolverine atakuje po swojemu i zaczyna się bójka.

Tajemniczy kosmita odnajduje uwięzionego w polu siłowym Broo. Obwieszcza, że młody obcy zginie.

Kid Gladiator zaczął się zmieniać w Brood. Rzuca się na Warbird i X-Men.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #6 Wolverine & the X-Men #6 Wolverine & the X-Men #6 Wolverine & the X-Men #6 Wolverine & the X-Men #6 Wolverine & the X-Men #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.