Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #300

Wolverine #300

Wolverine #300

"Back in Japan" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Jubileuszowy 300 numer o zwiększonej objętości!
• Nowiutka - ale niedługo już klasyczna - historia rozpoczyna się właśnie tutaj!
• Wolverine w drodze do Tokio, by zmierzyć się z najgroźniejszym jak dotąd przeciwnikiem!
• Nowy Silver Samurai... i córka Wolverine'a!

Streszczenie

W Instytucie Jean Grey Kitty prowadzi Quentina na spotkanie z dyrektorem. Odkrywa na drzwiach jego gabinetu notkę, według której wyruszył on do Japonii.

W samolocie lecącym na wyspy Logan stwierdza, że ma dosyć czekania i udaje się do łazienki. Stewardessa wykorzystuje ten moment, by rozdać pozostałym pasażerom miecze. Po chwili do toalety zaczyna być pompowany gaz, Wolverine przebija się więc przez drzwi kabiny i atakuje czekającą na niego grupę ninja.

Kilka godzin później samolot podchodzi do lądowania w Tokio. Wysiada z niego Logan, jedyny żywy pasażer.

Teren twierdzy klanu Yashida. Yukio – sparaliżowana od pasa w dół i poruszająca się na wózku – wyjaśnia przybyłemu Loganowi, że pochowali Silver Samuraia w miejscu, w którym poległ, próbując ochronić swój klan. Gdy mutant przeprasza za to, co się jej stało, stwierdzając, że to jego wina, ta pyta jedynie, czy ci, którzy ich zaatakowali, zapłacili za swe zbrodnie. Gdy słyszy odpowiedź twierdzącą, każe to pozostawić. Następnie wyjaśnia, że po śmierci Harady klan Yashida pozostał bez przywództwa, przez co stał się celem innych organizacji przestępczych – z których najsilniejsze są Yakuza i Hand. A teraz, po śmierci Takenaki, wojna między tymi dwoma ugrupowaniami wydaje się nieunikniona. To mówiąc, otwiera drzwi skarbca, za którymi znajdują się bogactwa klanu Yashida, a gdy Wolverine zauważa, że są śledzeni, kobieta stwierdza, że zaprezentowanie skarbu było najszybszym sposobem, żeby ludzie Yakuzy się ujawnili. W następnej chwili w Logana uderza rakieta, ten jednak, niewzruszony, podnosi miecz Harady, wbity w jego grób, i rusza do ataku. Także Yukio wyjmuje ukryte w wózku ostrza i atakuje gangsterów. Jakieś półtorej minuty później, gdy wszyscy złoczyńcy są już martwi, Logan pyta, czy przybyli tylko po skarby. Yukio oznajmia, że poszukiwali też wskazówek co do tożsamości spadkobiercy Harady – ujawnia bowiem, że Silver Samurai miał syna. Gdy Wolverine pyta, czy wie ona, gdzie go znaleźć, ta potwierdza. Dodaje jednak, że nie spodoba mu się ta odpowiedź.

Amiko Kobayashi, przybrana córka Wolverine'a, stoi u stóp jednego z tokijskich wieżowców, podczas gdy jej chłopak, Shin, zakładając swoją futurystyczną zbroję, wyjaśnia, że wkradną się do budynku pełnego zabezpieczeń tak zaawansowanych, że minie kilkanaście lat, nim trafią one na rynek. Z jego laboratorium ukradną źródło energii tak niebezpieczne, że przy odrobinie nieuwagi zostanie z nich mokra plama. Udaje im się dostać do pomieszczeń naukowych, gdzie Shin obchodzi kolejne zabezpieczenia. Nagle zostają zaatakowani przez ochronę – czterorękie istoty stworzone z twardego światła. Amiko rozpoznaje w ich ruchach styl walki Hand, chłopak przyznaje więc, że budynek należy do klanu ninja. Udaje mu się porwać źródło energii, którego potrzebował, by ukończyć swoją zbroję, gdy jednak ucieka z budynku, odkrywa, że Amiko została schwytana.

Wolverine rusza do walki przeciw całemu tokijskiemu podziemiu. W końcu dowiaduje się z plotek, jakoby szykowała się wojna między Yakuzą a Hand. Na następny dzień zostało przewidziane spotkanie przywódców obu ugrupowań w małej świątyni w prefekturze Iwate, podczas którego mają omówić warunki pokoju. Nikt nie wierzy jednak, że do tego dojdzie.

W pewnym domu negocjowanego afektu, grupa gangsterów Yakuzy staje przed pewnym mężczyzną i proponuje mu milion dolarów w gotówce – do odbioru następnego dnia na lotnisku w Los Angeles. Gdy rozmówca zauważa, że wtedy ominie go spotkanie w świątyni, mafiozi oznajmiają, że warunki nie podlegają dyskusji i pytają, czy się zgadza. Sabretooth stwierdza, że poznają jego decyzję jutro. Mężczyźni uznają, że to ich nie urządza i zaczynają do niego celować. Chwilę później, zjadłszy kawał surowej karkówki wyciętej prosto z leżącego na stole wołu i niewiele sobie robiąc z trupów mafiozów walających się dookoła, Creed wzywa burdelmamę i pyta, jak wysoki nabił rachunek przez te lata, gdy do niej przychodził, po czym każe jej zorganizować imprezę – jutro zostanie milionerem.

Następnego dnia, prefektura Iwate. Odziany w garnitur mężczyzna podchodzi do pracującego w polu farmera, pytając o Shirato-sana. Gdy farmer stwierdza, że to jego szuka, mężczyzna uradowany pyta, czy wie on, czemu tu przybył, a gdy ten nie rozumie, wyjaśnia, że mają jednego pracodawcę. Następnie zaczyna głosić peany na cześć niewidzialności, jaką kiedyś cieszyli się im podobni, a gdy farmer nadal nie wie, o czym mowa, gość wyjaśnia, że chodzi mu o ninja. Kiedyś potrafili prowadzić wojny w mgnieniu oka, równać z ziemią całe miasta tak, że nikt niczego nie zauważał – teraz jednak, otumanieni niekończącą się paradą Amerykanów w kostiumach, zmienili się w nieśmieszny żart. Ale dzisiaj, we dwójkę, to zmienią. Shirato stwierdza, że nie wie, za kogo przybysz go ma, ten więc oświadcza, że wie dokładnie, kim jest – jest członkiem klanu Hand, który został tu wysłany 45 lat wcześniej, by założyć rodzinę i oczekiwać sygnału. A on, Azuma Goda, głowa japońskiego oddziału Hand, właśnie mu go daje. W następnej chwili Shirato zabija swoją rodzinę i oświadcza, że posiada szczegółowe mapy okolicy i teczki na każdego mieszkańca i gościa z ostatnich pięciu dziesięcioleci. Gdy dowiaduje się, że chodzi o pobliską świątynię, wyjawia, że wykopał tunel prowadzący do niej, do którego wejścia prowadzi teraz Godę i oddział ninja. Następnie pyta, czy jego obowiązki wobec Hand zostały spełnione, a gdy przywódca Hand potwierdza, starzec popełnia seppuku przy ciałach swej rodziny.

Tymczasem. Na lotnisku w Los Angeles Sabretooth odbiera pieniądze, a gdy członkowie Yakuzy, którzy mu je wręczyli, kontaktują się ze swoimi szefami i informują, że wykonali zadanie, ci, znajdujący się w świątyni, uznają, że bez pomocy Creeda Hand bez problemu im ulegnie. Wtedy na miejscu zjawia się Azuma Goda, a gdy mafiozi stwierdzają, że oczekiwali Wilsona Fiska, Goda stwierdza, że to z nim powinni rozmawiać – w końcu to on kazał zabić Takenakę i wywołał tę wojnę.

Tymczasem, na drodze prowadzącej do świątyni stoi blokada drogowa zorganizowana przez członków Yakuzy. Zauważają oni zbliżającego się motocyklistę, ten jednak, nawet nie zwalniając, wysuwa pazury i przebija się przez blokadę. Zatrzymują go kable rozciągnięte nad drogą między dwoma drzewami. Do wiszącego Logana podchodzi Creed, który wyśmiewa pomysł, że jego arcywróg został nauczycielem, po czym uruchamia swój plecak odrzutowy i odlatuje, informując Godę, że za chwilę się zjawi. Logan rzuca się na niego i podczas walki uderzają w ziemię, przebijając się do jaskini.

W świątyni gangsterzy grożą Godzie, ten więc wzywa ukrytych pod budowlą ninja i wysyła ich do ataku. Widząc, że to zasadzka, członkowie Yakuzy wzywają własne posiłki, a tymczasem na miejscu zjawiają się Sabretooth i Wolverine, którzy wpadli do tunelu wykorzystywanego przez Hand i których walka doprowadziła ich do świątyni. Ninja sugerują swemu przywódcy, by się ewakuował, ten jednak zauważa, że ich gość honorowy jeszcze nie przybył, po czym spogląda na Amiko. Gdy ta stwierdza, że jej ojciec go zabije, Japończyk odpiera, że nie o niego mu chodziło.

Na lotnisku w Los Angeles Creed dzwoni na "swój" telefon, a usłyszawszy automatyczną sekretarkę, informuje, że ma pieniądze i wraca do Japonii, po czym zmienia się w Mystique.

W Japonii nagle ściana świątyni eksploduje, a w niej staje Shin – nowy Silver Samurai."Sabretooth Reborn"

Postacie:
* Wolverine
* Cloak

Wolverine wspina się na sam szczyt Empire State Building, gdzie do iglicy przywiązany został Cloak. Osłabiony, Tyrone jest w stanie jedynie wyszeptać, że "on" schwytał Dagger, a gdy Logan pyta, o kim mówi, teleporter wyjaśnia, że chodzi o Sabretootha. Zaskoczony, mutant puszcza iglicę, przez co obaj zaczynają spadać. Wiedząc, że prawdopodobnie nie przeżyje upadku, Wolverine prosi Cloaka, żeby ich teleportował – nie po to, by ich ocalić, ale by ocalić Dagger – jeśli bowiem Creed rzeczywiście znowu żyje, jest ona w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #300 Wolverine #300 Wolverine #300 Wolverine #300 Wolverine #300 Wolverine #300 Wolverine #300 Wolverine #300 Wolverine #300 Wolverine #300 Wolverine #300

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.