Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #15

Generation Hope #15

Postacie
Zapowiedź

• Sebastian Shaw wraca na Utopię, by wyrównać rachunki!
• Światełka w starciu ze złoczyńcami żyjącymi na Utopii!
• Romans kwitnie...

Streszczenie

Utopia. Gdy Cyclops oddziela Shawa od Świateł, wezwane przez niego Danger i Psylocke atakują byłego Czarnego Króla, obezwładniając go telepatycznie. Scott każe zabrać więźnia do ambulatorium, by Nemesis mógł sprawdzić, czy nie ukrywa w swoim ciele bomb, nano-Sentineli bądź czegoś podobnego, po czym zabiera Emmę i Hope do swego gabinetu. Kenji proponuje, że również zaprowadzi Marthę do lekarzy, by ci mogli przygotować dla niej nowy kontener. Ta jednak stanowczo się sprzeciwia, oznajmiając, że po raz pierwszy od lat ma ciało i zamierza to wykorzystać. Laurie proponuje, by pozostałe Światła udały się za Shawem, by upewnić się, że uratowany mutant jest w dobrych rękach. Gabriel oznajmia jednak, że on sam zamierza się najeść. Gdy Transonic krytykuje jego brak współczucia, chłopak wybucha i, przypominając, jak działają jego moce, stwierdza, że z subiektywnego punktu widzenia spędził w Pakistanie trzy dni, nic nie jedząc ani nie śpiąc. Odchodząc, dodaje jeszcze, że po tym, jak X-Men przywitali ich nowego gościa, nie jest pewien, czy było warto. Gdy odchodzi, do Świateł podchodzi grupa mutantów – Bliss, Dragoness, Erg, Jitterbug i Random.

Na planie astralnym Emma przyznaje Scottowi, że porwała Shawa z brygu i zabrała go do Chin, by mieć czas na podjęcie decyzji – czy powinna go zabić. Nie mogła się jednak na to zdobyć, wymazała więc jedynie jego pamięć. Summers stwierdza, że kobieta powinna była mu zaufać i powiedzieć mu o tym wcześniej, po czym razem z nią wraca do rzeczywistości. Tam prosto z mostu oznajmia, że nie wierzy w ani jedno słowo Shawa i przypomina wszystko, co ten zrobił złego. Hope stwierdza jednak, że choć nie zna Sebastiana Shawa, poznała mężczyznę, którego uratowała, i ufa mu. Emma tymczasem kontaktuje się z Doctorem Nemesisem i każe wezwać Kukułki, by ten przeskanowały umysł jego "pacjenta". Gdy Scott w końcu pyta ją o zdanie, kobieta oznajmia, że zna Shawa jak zły szeląg i wie, że nie można się po nim spodziewać niczego dobrego. Słysząc to, Hope dochodzi do wniosku, że cała ta awantura sprowadza się do tego, że Emma spała z Shawem i jeśli tak się sprawy mają, to każdy mężczyzna na świecie jest ich wrogiem. To wyprowadza Emmę z równowagi i, wściekła, wymierza dziewczynie policzek.

Na zewnątrz trwa ożywiona dyskusja między Światłami a mutantami-byłymi łotrami, którzy chcą wiedzieć, czemu dzieciaki są traktowane specjalnie, skoro dopiero co się pojawiły. Laurie próbuje wytłumaczyć, że o nic takiego nie prosili, a Kenji proponuje, by pomówili o tym z Cyclopsem. Erg stwierdza, że nikt z nich nie był w stanie spotkać się z przywódcą X-Men i dodaje, że dopóki wyspa nie jest atakowana, X-Elita ma ich wszystkich w nosie. Dragoness kończy swój wywód stwierdzeniem, że teraz, gdy połowa X-Men opuściła Utopię, oni chcą zająć ich miejsce. Zdenerwowana, Laurie sugeruje, że Cyclops nie chce z nimi współpracować, ponieważ nie można im ufać i przypomina, że Tamara należała do Mutant Liberation Front, swoimi terrorystycznymi taktykami jedynie pogarszając stosunki między ludźmi a mutantami. Każe zostawić siebie i resztę drużyny w spokoju, zamiast tego jednak byli źli mutanci atakują Światła.

Scott uspokaja Hope i Emmę, po czym przyznaje, że ma pewne osobiste porachunki z Shawem, nie oznacza to jednak, że nie popełnił on zbrodni, o które go obwiniają. Mesjasz zauważa więc, że ktoś już zdecydował się ukarać go za te winy, i na dobrą sprawę dokonał egzekucji. Sebastiana Shawa już nie ma, a ten, kto powstał w jego miejscu jest nowym, niewinnym człowiekiem, którego nie pozwoli ona skrzywdzić. Co więcej, żąda, by dołączył on do jej zespołu. Nagle Emma przerywa rozmowę, wyczuwając walkę między Światłami a mutantami drugiej kategorii. Cyke i Hope wypadają więc na zewnątrz. Scott stwierdza, że Hope nie będzie w stanie kontrolować Shawa, skoro nie umie nawet utrzymać w ryzach swoich Świateł, dziewczyna jednak wykorzystuje swoje moce, by zmusić Zero urośnięcia do gigantycznych rozmiarów i "wchłonięcia" przeciwników, a po chwili – do skurczenia się z powrotem i wypuszczenia "więźniów".

Później. Cyclops przedstawia Hope akta Shawa, każąc jej je przeczytać. Tymczasem Kenji dochodzi do wniosku, że mesjasz posunął się za daleko i pora to wszystko skończyć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #15 Generation Hope #15 Generation Hope #15 Generation Hope #15 Generation Hope #15 Generation Hope #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.