Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy #260.1 » X-Men: Legacy #260.1

X-Men: Legacy #260.1

X-Men: Legacy #260.1

Regenesis

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in Regenesis!
• Nowi twórcy i nowy kierunek dla serii!
• Rogue, Gambit, Frenzy i Rachel jako nauczyciele i obrońcy szkoły... akurat kiedy atakują demony N'Garai!

Cytat

Rockslide: "Something's up, I'm telling you. They felt a disturbance in the Force."
Anole: "Maybe it was just a headache."
Rockslide: "X-Men don't get 'just headaches'. It's like in the movies: when someone coughs, you know they've got cancer."
Armor: "If there was a threat they'd tell us. I go on missions with them all the time."
Rockslide: "Yeah, Armor, you think you could rub that in a little harder-- waah!"
Iceman: "Hustle, kids. You're tardy."
Rockslide: "I told you! Iceman's running off to defend a world that hates and fears us!"

Streszczenie

Rogue, Marvel Girl, Frenzy i Gambit grają w futbol amerykański z grupką uczniów Instytutu Jean Grey. Kadra nauczycielska prowadzi telepatyczną rozmowę o tym, jak miło widzieć młodych mutantów mogących zachowywać się jak dzieci. Rogue mówi, że do nich należy, by kolejne pokolenie - i wszystkie następne - nie musiało walczyć tyle, co oni, ale nie będzie to łatwe. Następnie pożycza moce Frenzy i Marvel Girl i kolejnymi atakami raz po raz rozbija kamienne ciało Rockslide'a. Poucza go, by nie skupiał się na odbudowywaniu go z tych samych kamieni, skoro ma ich w okolicy pod dostatkiem.

Kilka kamieni, które Santo ściąga z okolicy, odsłania świecącą dziurę w ziemi.

Rockslide jest pozytywnie zaskoczony tym, że jego nowe ciało jest kilkakrotnie większe od starego i góruje teraz nad okolicą. Gambit i Frenzy odchodzą na bok. Remy zauważa, że Rogue świetnie się odnalazła w roli nauczycielki. Joanna zaczepia go, kwestionując jego przyjazd do Westchester. Puszcza mimo uszu jego zapewnienia, że może czegoś nauczyć młodych mutantów, i pyta, czy nie przyjechał, by odbić Rogue gdy Magneto jest na drugim wybrzeżu. LeBeau odbija piłeczkę, mówiąc, że to nie on wybrał szkołę by nie widzieć Cyclopsa w ramionach Emmy Frost. Cargill w odpowiedzi grozi rękoczynami, na co Remy proponuje rozejm.

Pazurzasta łapa wynurza się ze świecącej dziury w ziemi.

Rachel i Rogue cierpią nagłą, telepatyczną migrenę. Rogue nakazuje uczniom, by wrócili do szkoły. Następnie prosi Marvel Girl, by poinformowała grono pedagogiczne, że Instytut atakują demony, ale nie zakłóci to przebiegu lekcji. Wraz z Frenzy i Gambitem ruszają stawić czoło napastnikom.

W pokoju nauczycielskim Cannonball i Husk sprzeczają się o decyzję Wolverine'a, by przenieść groby poległych X-Manów i uczniów poza kampus. Paige broni Logana, mówiąc, że wystarczą pamiątki w pomieszczeniach nauczycieli. Sam zarzuca jej, że nawet nie spojrzała na zdjęcie ich martwego brata [Jay Guthrie - Icarus] i że prawie nie odzywa się do reszty rodziny - w tym do niego. Husk próbuje zakończyć rozmowę, mówiąc, że musi się przebrać przed zajęciami. Sam nie chce jej odpuścić, ale przerywa mu telepatyczne ostrzeżenie Rachel.

Na korytarzu Rockslide - który wrócił do normalnego rozmiaru - przekonuje pozostałych uczniów, że na pewno coś się dzieje. Na potwierdzenie jego słów, przepycha się między nimi spieszący do boju Iceman. Armor pyta Beasta, czy coś istotnego nie wymaga ich uwagi, ale McCoy mówi, że nie wymigają się tak łatwo od zajęć. Zaczyna prowadzić lekcję o demonach N'Garai. Zapewnia, że portal do ich wymiaru znajdujący się na terenie szkoły został zabezpieczony przez doktora Strange'a.

Zespół Rogue walczy z N'Garai. Anna Marie mówi, że wraz z Gambitem i Icemanem spróbują zamknąć portal. Cannonball przelatuje przez jednego z demonów by dostać się na pole walki. Rogue mówi mu, że sytuacja nie jest jeszcze na tyle poważna, by miał odwołać zajęcia.

Ociekający żrącą krwią demona Cannonball, zaczyna lekcję etyki od przypomnienia, że X-Men nie zabijają, chyba, że nie mają wyboru. Toad próbuje zetrzeć zieloną ciecz z jego kostiumu.

Icemanowi udaje się pokryć portal warstwą lodu. Po chwili przebija go przedstawiciel Mabdhara - kasty przywódców N'Garai, koordynującej ich działania. Oświadcza Rogue, że dusze X-Manów są skażone latami walki. N'Garai przybyli po ich dzieci.
Marvel Girl oznajmia, że ona i Frenzy nie mogą dłużej same bronić szkoły. Rogue pożycza moce Gambita i Icemana, mówiąc im, że przez chwilę muszą dać sobie radę sami, po czym odjeżdża na lodowej pochylni.

Rogue przerywa prowadzone przez Husk zajęcia, mówiąc o "problemach z ogrzewaniem". Paige wybiega z klasy, zmienia skórę, zaczyna płonąć i zabiera się za podpalanie grasujących po korytarzach N'Garai. Rogue odwiedza wszystkie klasy, wszędzie wygłaszając krótką przemowę o "wyburzaniu", którym zajmuje się część nauczycieli, ale które nie przeszkodzi w zajęciach. Mówiąc to, krąży po sali i kładzie rękę na ramieniu kolejnych młodych mutantów.

N'Garai dotarli na próg szkoły. X-Men nie mogą ich już dłużej powstrzymać. Nagle Mabdhara zostaje zmiażdżony pod stopą ogromnej, zbudowanej z kamienia i władającej lodem i ogniem Rogue. Reszta demonów zostaje szybko pokonana, podczas gdy Bling! narzeka na dobiegające zza okna hałasy.

Marvel Girl i Frenzy zatykają portal kamieniami i gruzem. Rogue ma nadzieję, że to wystarczy do czasu, aż doktor Strange na nowo go zapieczętuje. Mówi, że coraz lepiej jej idzie pożyczanie mocy bez wspomnień, ale wciąż łapie różne przebłyski. Ma wątpliwości, czy uda im się ochronić uczniów przed koszmarami podobnymi do tych, które już przeszli - lub jeszcze gorszymi. Gambit zapewnia ją, że zrobią co w ich mocy. Rogue dziękuje mu i odchodzi, mówiąc, że musi zostać sama. Całej scenie przygląda się Frenzy.

Później Joanna i Remy wychodzą z baru, rozmawiając o Rogue. Frenzy mówi, że całe życie polegała na innych - a teraz, odkąd opanowała swoje moce, szuka dla siebie nowej roli. Gambit zauważa, że w przeciwieństwie do niej jest nadal tym samym idiotą. Cargill nie zgadza się. Przypomina, że kiedy po raz pierwszy się spotkali był narwańcem, który pakował się w każdą ryzykowną sytuację, zazwyczaj dodatkowo ją pogarszając. Czuła się jakby patrzyła w lustro. Pewnie dlatego wciąż próbowali się zabić. Remy przypomina, że nie tylko próbowali się zabić, ale według Joanny to, co robili w sypialni polegało na tym samym. Oboje patrzą sobie przez chwilę w oczy, po czym zaczynają się całować.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #260.1 X-Men: Legacy #260.1 X-Men: Legacy #260.1 X-Men: Legacy #260.1 X-Men: Legacy #260.1 X-Men: Legacy #260.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.