Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force #19.1 » Uncanny X-Force #19.1

Uncanny X-Force #19.1

Uncanny X-Force #19.1

"Ghost Reunion"

Postacie
Zapowiedź

• Powrót postaci z Age of Apocalypse - tamtejsi X-Men w konfrontacji z Weapon X!
• Nowy zespół ze świata AOX - X-Terminated!
• Prolog do nowej serii: Age of Apocalypse!

Streszczenie

Dawno temu pewien chłopak żył ze swoim ojcem-pastorem i rodzeństwem. Kiedy Apocalypse rozpoczął wojnę, ojciec ukrył ich i ocalił. Zginął jednak niedługo później, ale z rąk ludzi, którzy go okradli. Chłopak musiał szybko dorosnąć. Przez całe życie oglądał jak mutanci mordują ludzi. Dzięki temu doskonale poznał swoich przeciwników, ich sposoby działania i słabości. Nauczył się jak ich zabijać. Zebrał się z innymi ocalałymi i razem utworzyli ruch oporu. Teraz chłopak, jako Prophet ucieka wraz z innymi przed Sentinelem. W pewnym momencie zauważa swoją szansę i po ręce robota wbiega na jego głowę. Tam wycina dziurę, przez którą wchodzi do środka. Po chwili Sentinel pada na ziemię.

Tym pokazem sprawności zaimponował Jean, która właśnie pojawiła się z Creedem. Kobieta informuje go o śmierci Sunfire'a i Wild Childa. To niezbyt pomyślna wiadomość, zwłaszcza, że polegli także Gateaway i Silver Samurai. Przed śmiercią wydali także lokalizację Vestry – ostatniego ludzkiego miasta.

Rogue pcha wózek z Magneto przez ulice Vestry. Towarzyszy im Fiend. To ostatni bastion ludzkości. Mieszka ich tu zbyt wielu, aby można je było ewakuować. Tutaj rozegra się ostatnia bitwa. Erik nie rozumie, dlaczego Jean ukrywała przed nim informacje o tworzeniu nowej broni. Wszyscy wchodzą do twierdzy. Tam Trask wyznaje, że obawiali się, iż Magneto nie pochwaliłby ich działań. Ten zapewnia, że nic nie jest w stanie go już zaskoczyć i muszą wykorzystać każdą okazję. Kiedy jednak wchodzą do środka, mutant traci tą pewność. W zbiorniku jest ciało jego córki – Scarlet Witch. Naukowiec informuje go, że to tylko klon, bez jej umysłu i wspomnień. Posiada jednak jej moce. Obok na stołach operacyjnych leżą ciała wcześniejszych nieudanych okazów. Erik wpada we wściekłość. Zaczyna niszczyć laboratorium. Próbują wytłumaczyć mu, że to pomysł Jean. Widziała w umyśle przybysza z innej rzeczywistości, jak jego córka wymazała prawie całkowicie gen X. To jedyna szansa ludzkości. Zniszczenia, jakie tu przed chwilą zaszły mogą być nieodwracalne.

Łączy się z nimi Prophet. Są niedaleko, ale właśnie zauważyli, że Black Legion szturmuje miasto. Złoczyńcy rozpoczynają rzeź na ulicach. Na ratunek cywilom ruszają Rogue, Magneto i Jean. Deamon-Ock łapie tych pierwszych, ale Grey spala go mocą Phoenix. Wszyscy wycofują się do twierdzy. Tam Fiend każe Jean wejść do głowy klonu i odebrać moce wszystkim mutantom na Ziemi. Kobieta ma pewne opory, ale ostatecznie decyduje się. Może jej to trochę zająć.

Do laboratorium zbliża się Weapon X. Na jego drodze stają Rogue i Magneto. Anna dotykiem chce odebrać moc przeciwnikowi, ale ten przebija ja pazurami. Zrozpaczony Erik bierze jej ciało na ręce. Logan każe mu się poddać, a zabije go szybko. Ten nie ma zamiaru jednak rezygnować. Rozpoczyna się krwawa walka. Ostatecznie Weapon X przebija swoimi pazurami gardło przeciwnika. Jean z całych sił próbuje dowiedzieć się, jak działają moce Scarlet Witch. Błaga klona o pomoc. Ta wypowiada słowa "No More Mutants". Fala energii niszczy całe laboratorium.

Wszyscy z trudem podnoszą się z ziemi. Do pomieszczenia wchodzi Weapon X. Prosi żonę, aby z nim poszła. W innym wypadku zabije ją razem z innymi. Jean próbuje użyć na nim swoich mocy, ale ich już nie posiada. Prophet rzuca granat, który osłania ich odwrót. Wszyscy uciekają do tajnych tuneli.

Wolverine wygrzebuje się z ruin. Na ulicy widzi próbujących uciekać ludzi. Prophet i jego grupa wychodzą z tuneli poza miastem. Oni ocaleli, ale dla ludzi w mieście nie ma już nadziei. Denerwuje to Jean, która nie chciała opuszczać cywili w potrzebie. Logan kumuluje w sobie energię, którą uwalnia w ogromnej eksplozji. Vestry znika z powierzchni Ziemi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #19.1 Uncanny X-Force #19.1 Uncanny X-Force #19.1 Uncanny X-Force #19.1 Uncanny X-Force #19.1 Uncanny X-Force #19.1 Uncanny X-Force #19.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.