Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #5

Uncanny X-Men vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

• Nowa historia podejmująca wątki z Uncanny X-Force!
• X-Men badają obszar nazwany Tabula Rasa!

Cytat

Magneto: "So... In effect you swapped 5000 human lives for one mutant one. That's regrettable. But when there's less than 200 mutants on the planet, I can live with that."
Psylocke: "You mons--"
Magneto: "Please, Betsy. You're on a secret assasination squad. You've long lost the right to judge me."

Streszczenie

Pewnego dnia, eksplozja nuklearna zmiotła z powierzchni ziemi 5-tysięczne miasteczko w Montanie (patrz: Uncanny X-Force #14). Zaraz potem, sfera o średnicy 10 mil odcięła to miejsce od świata.

Po jednym dniu, sfera zniknęła, ujawniając zupełnie nowe środowisko, do tej pory ukryte przed światem. Najprawdopodobniej, w tym czasie wewnątrz sfery minęło 130 mln lat. Lokalne władze wysłały w to miejsce ludzi, mając nadzieję znaleźć ocalałych. Po jakimś czasie, kontakt z nimi się urwał. Wtedy Psylocke postanowiła zwrócić uwagę Cyclopsowi na tą sytuację.

Zebranie Extinction Team. Betsy wprowadza pozostałych w tym, co ludzie wiedzą na temat Tabula Rasa. Scott chce się tam teleportować za 5 minut. Ponieważ Emma przechodzi rekonwalescencję, na stanowisku dyżurnego telepaty zastąpi ją Psylocke. Następnie Scott łączy się ze Stevem Rogersem i informuje go, że X-Men zajmą się tym kryzysem. Dostaje jego błogosławieństwo.

Montana. X-Men momentalnie znajdują się w centrum walki między mieszkańcami, a latającymi stworami niższego rzędu. Podczas gdy zespół się z nimi rozprawia, X-Club przeprowadza analizę. Wewnątrz sfery nieboskłon był nieruchomy, więc teraz, gdy go zabrakło, stworzenia są zdezorientowane przez olbrzymią jasną kulę ognia. Storm rozumie aluzję. Zasłania słońce chmurami, co uspakaja chmarę.

Danger przekazuje, że nemezis wykrywa energię Celestiali. Cyclops wyciąga wniosek, że oznacza to Sinistera, ale Betsy wyprowadza go z błędu stwierdzając, że w ogóle nie wykrywa Esseksa. Dzieje się tu coś innego.

Po tym, jak Magik ewakuowała cywili, X-Men ruszają w głąb anomalii. Danger wzlatuje w przestworza, by służyć za satelitę komunikacyjnego z X-Clubem, a pozostali łączą się w pary i rozdzielają się.

Illyana próbuje wywołać w bracie jakieś emocje, by pamiętał, że jest człowiekiem. Teleportuje go wewnątrz lasu. Na widok bujnej fauny i flory Piotr wzrusza się.

Ororo zaintrygowana jest skupiskiem kryształów, które wydają piękne dźwięki. Stwierdza, że Hankowi bardzo by się tu podobało, ale Scott ignoruje zaczepkę. Stwierdza za to, że rozłam między nimi a ich przyjaciółmi był konieczny. Storm wie, że sam w to wierzy, ale chce dopilnować, by nie przyzwyczajał się do tego stanu rzeczy.

Rozmowa zostaje przerwana, kiedy Cyclops wpada w pułapkę w ziemi. Wypada z niej 3 mile dalej. Ktoś momentalnie go ogłusza i zabiera ze sobą.

W rzece Namor i Hope penetrują środowisko przy dnie. Jeden z żywych organizmów jest naprawdę wielki. I głodny.

Tymczasem Magneto próbuje nakłonić Psylocke do zwierzeń. Wie o istnieniu X-Force i że Tabula Rasa ma z tym jakiś związek. Sugeruje, że Cyclops na pewno zechce go poznać. Betsy wyjawia wtedy, co zrobił Warren i że kiedy miała okazję, go nie powstrzymała (patrz: historia "The Dark Angel Saga" w Uncanny X-Force). Eric wyciąga wniosek. Wybrała jedno życie mutanta w zamian za 5000 ludzkich. Jest w stanie to zrozumieć, nawet jeśli jej samej się to nie podoba. Nie zdradzi jej sekretu Scottowi. Chyba, że ten sam się domyśli, na przykład dzięki olbrzymim rysunkom przedstawiającym Archangela i Fantomeksa, które namalowali tutejsi mieszkańcy, których właśnie znaleźli.

Obcy klękają przed dwójką mutantów, biorąc ich za bogów. Betsy nie rozumie ich języka, ale odczytuje ich emocje. Oglądając hieroglify Magneto próbuje wydedukować, co tu zaszło. Stary bóg zniknął, kiedy słońce zaczęło pędzić po niebie. Domyśla się jednak, że bóg powróci. Wnosi to z tego, że uzbrojona i opancerzona postać, zupełnie jak stary bóg na rysunku, właśnie pojawiła się nad nimi.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #5 Uncanny X-Men vol. 2 #5 Uncanny X-Men vol. 2 #5 Uncanny X-Men vol. 2 #5 Uncanny X-Men vol. 2 #5 Uncanny X-Men vol. 2 #5 Uncanny X-Men vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.