Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #169

Thunderbolts #169

Thunderbolts #169

"Medieval Crimes"

Postacie
Zapowiedź

• Skaczący w czasie Thunderbolts trafiają na dwór Króla Artura!
• Ghost jest gotowy do wykonania swego ruchu!

Streszczenie

Anglia, rok 537. Troll poluje na małe zwierzątka futerkowe. Nagle wyczuwa czyjąś obecność i rzuca się do ataku. To Black Knight. Właśnie stracił tarczę, do walki wyciąga Ebony Blade.

W wieży Fixer i Centurius uruchamiają pole maskujące, tak aby dostosować wygląd ich bazy do współczesnych realiów. Nie rozumieją dlaczego nie udało im się wrócić do domu. Zrobili wszystko co trzeba. Towarzysząca im Moonstone podejrzewa, że to druga połowa równania zawodzi. Satana specjalnie rzuca ich coraz głębiej w czas. Karen dostrzega brak Gunny. Każe Boomerangowi ją odnaleźć i sprowadzić z powrotem.

Dziewczyna tym czasem odbywa wyrównany pojedynek z Black Knightem. Walkę Ebony Blade w Asgardzie metalem wyczuwa Merlin. Nie rozumie tego. Tymczasem Sir Percy zostaje przewrócony i postanawia skończyć ta zabawę. Po serii potężnych ciosów zrywa z przeciwniczki futra i odkrywa, że walczy nie z trollem, a z kobietą. Od tyłu atakuje go Boomerang. Najpierw wytrąca mu z ręki miecz, a następnie pozbawia przytomności. Troll wsadza nieprzytomnego rycerza na konia, po czym wraz z Boomerangiem wracają do wieży. Fred zabiera ze sobą Ebony Blade.

W Thunderbolts Tower wszyscy jedzą śniadanie czekając na Boomeranga i Troll. Zabawę przerywa Fixer. Właśnie odkrył, że pod bramę przyjechali rycerze Okrągłego Stołu. Przybyli tu, aby sprawdzić, czy nie macza w tym palców Mordred. Mieszkańcy wieży wychodzą im na powitanie. Proszą o pozwolenia na chwilowe przebywanie w tym królestwie. Potężne czary nie pozwalają im wrócić do domu. Merlin wyczuwa, że nikt więcej nie kryje się w środku, ale wykrywa coś jeszcze. Na miejsce właśnie dociera Boomerang. Czarodziej wyczuwa przy nim magiczne ostrze i żąda jego zwrotu. Fred nie ma zamiaru się z nim rozstawać. Do gróźb przyłącza się sam król. Hyde ma dość tej jałowej dyskusji i jednym ciosem zwala z konia Lancelota. Rozpoczyna się walka. Fixer strzela do żołnierzy, ale ich tarcze wspomagane przez czary ochraniają ich. Moonstone ścina drzewo i używa go do ataku. Udaje jej się powalić kilku przeciwników, ale kawałek drewna nie jest w stanie pokonać Artura i jego magicznego miecza. Satana czarami sprowadza mgłę, która ma uśpić przeciwników. Niestety ma ona odwrotny skutek. To ona i jej drużyna zasypiają. Merlin w swoim królestwie jest nie do pokonania.

Wszyscy budzą się w lochu przykuci do ściany. Karla nie jest w stanie zniszczyć łańcuchów, więc reszta nie ma co próbować. Jest tu także inny więzień – brat Grendala. Ten wyjaśnia im, że znajdują się w Camelocie. Uwięził go tu Merlin, który teraz wykorzystuje go, jako źródło rożnych składników do eliksirów. Tak jak i innych mieszkańców lochów. Jest tu naprawdę spora kolekcja różnych potworów i dziwadeł.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #169 Thunderbolts #169 Thunderbolts #169 Thunderbolts #169 Thunderbolts #169 Thunderbolts #169 Thunderbolts #169

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.