Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 4 » Alpha Flight vol. 4 #8

Alpha Flight vol. 4 #8

Alpha Flight vol. 4 #8

"Pride of the Nation (Redux)"

Postacie
Zapowiedź

• Ostatni numer!
• Wielki pojedynek między Alpha Fligha a Master of the World!

Streszczenie

Parliament Hill, Ottawa. Nad zgliszczami budynku Parlamentu unosi się statek Mastera, a gdy znajdujący się na pokładzie Brown przypomina, że na dole nadal jest premier Cody, łotr oznajmia, że jest on już nieważny – jeśli Alpha Flight w istocie odkryła sposób, by odwrócić proces Unity, wszystkie jego plany – na które składa się wykorzystanie Kanady i jej surowców, by stworzyć nową armię wojowników, z pomocą których podbije Wszechświat – są w niebezpieczeństwie. Następnie uruchamia silniki, spopielając stojącego dokładnie pod nimi premiera.

W obozie Alpha Flight u stóp Gór Świętego Eliasza walka wre. Vindicator rozkazuje swoim ludziom uratować Purple Woman i zniszczyć maszynę, w której została uwięziona, Guardian jednak powstrzymuje ją, stwierdzając, że za pomocą urządzenia uwolnią tak Kyle'a, jak i ją. Heather wyśmiewa go i mówi, że dzięki Unity odzyskała córkę, którą kocha całym sercem, i nie pozwoli jej wrócić do głupca, który już raz ją zawiódł. To zbija Maca z tropu, jego żona wykorzystuje więc to, by go chwilowo powalić.

Gdy Northstar rusza mu na ratunek, Hudson każe mu zabrać Kyle'a do maszyny, wtedy jednak Jean-Paula atakuje jego siostra, stwierdzając, że nie pozwoli mu dłużej żyć w grzechu. Marrina i Puck stwierdzają więc, że wszystko zależy od nich i próbują sami zaprowadzić szamocącego się Jinadu do urządzenia. Tymczasem Shaman, w swej formie astralnej, wzywa Alpha Flight do chronienia maszyny, wyjaśniając, że dzięki feromonom Purple Woman będą mogli odblokować części mózgu uśpione przez proces Unity. Ranark wykorzystuje sytuację, by podkraść się do jego ciała i podłożyć mu nóż pod gardło.

Gdzie indziej Citadel okłada Wolverine'a, pyszniąc się, że mutant nie znajdzie nawet jednego miejsca, w które mógłby wbić swoje pazury. Logan pokazuje jednak, że jest inaczej, i wtyka swe szpony prosto w oczy przeciwnika, a tymczasem spomiędzy drzew wyłania się Tundra, oskarżając Ranarka o to, że odwrócił się on od Wielkich Bestii, by służyć śmiertelnym mistrzom. Czarnoksiężnik przerażony stwierdza, że myślał, że wróg ich wrogów będzie ich przyjacielem, Puck jednak obezwładnia go, zanim Vindicator zdąży ujawnić, że "Tundra" to tak naprawdę przemieniona Snowbird.

Tymczasem Northstar, w końcu mając dość swojej nawiedzonej siostry, odrzuca ją. Tym czynem rozwściecza Sasquatcha, który zadaje mu potężny cios i zaczyna dusić, nie zważając na superszybkie ciosy. Widząc to, Jeanne-Marie wpada w panikę, nie wiedząc, co zrobić, Aurora prosi ją więc, by ją wypuściła. Marrina natomiast nadal stara się dociągnąć Kyle'a do maszyny. Oboje zostają powaleni przez promień wystrzelony ze statku Mastera, który właśnie przybył. Widząc to, Guardian daje sygnał Taskmasterowi, który wysyła do walki swoich uczniów. To jednak tylko jeszcze bardziej irytuje Heather, która ujawnia, że spodek to niedawna siedziba Departamentu H, a to oznacza, że znajduje się tam Claire. Słysząc to, Mac przebija się przez poszycie statku w poszukiwaniu córki, w końcu znajdując ją w rękach łotra.

Jeanne-Marie klęczy na ziemi, sparaliżowana strachem. Aurora próbuje ją przekonać, że jej wybaczyła. Kobieta stwierdza, że zawiodła je obie, pozwalając na to, co się z nimi stało w sierocińcu. Jej druga jaźń zapewnia jednak, że to ich oprawcy je zawiedli, gdy odebrali ich niewinność. Jeanne-Marie stwierdza, że to wtedy narodziła się Aurora – po to, by ją ocalić – ta stwierdza, że obie są jedną osobą i to ona sama się ocaliła. W końcu scalając się w jedną osobowość, Jeanne-Marie i Aurora stwierdzają, że na tym właśnie polega prawdziwa jedność. Następnie powstrzymuje ona Sasquatcha przed zabiciem Northstara i prosi, by upewnił się, że jej brat jest cały i zdrowy, po czym pędzi do maszyny i uruchamia ją.

Na statku Guardian żąda, by Master zwrócił mu jego córkę. Ten stwierdza jedynie, że cała ludzka rasa wciąż czegoś żąda, pragnie i chce. On, za pomocą Unity, pozostawia u nich tylko te pragnienia, które uważa za użyteczne, po czym każe sobie przekazać plany urządzenia, które zbudował Mac, zamierzając upewnić się, że nikt więcej czegoś takiego nie spróbuje. Gdy Hudson pyta, co się stanie, jeśli się na to nie zgodzi, Master odpiera, że zabije jego i jego żonę, po czym wychowa ich córkę jako swego następcę – albo może swoją nałożnicę. Słysząc to, Guardian każe swojej żonie atakować, na co Master oświadcza, że Vindicator należy do niego. Okazuje się jednak, że się przeliczył, zostaje bowiem postrzelony wiązką energii w plecy od kryjącej się dotychczas za nim Heather.

Tymczasem w dole inna wiązka energii obmywa Kyle'a, który, gdy proces zostaje zakończony, wpada w ramiona Northstara. Widząc, że jego urządzenie działa bez zarzutu, stojący pośrodku wraku statku Guardian stwierdza, że teraz pora na Heather, gdy się jednak odwraca, widzi swoją żonę znikającą za horyzontem.

Jakiś czas później. Alice Hu zdaje raport z walki o wolną Kanadę – podczas, gdy naukowcy uwolnieni z obozów pracy badają szczątki statku Mastera, w Toronto armia pod dowództwem generała Edmundsona zwalcza ostatnie siły Departamentu H. Służby porządkowe tymczasem poszukują podejrzanych o przejście procesu Unity – dziennikarka radzi więc, by nie stawiać oporu, jeśli mundurowy poprosi o zdjęcie butów. Na koniec – w związku ze śmiercią Gary'ego Cody'ego Generalny Gubernator wyznaczył lidera opozycji, Scotty'ego Gunderberga, na tymczasowego premiera. Przemawia on teraz wśród szczątków Parlamentu, prosząc obywateli o przyjęcie stojącego przed nimi wyzwania z rozsądkiem i godnością osoby ludzkiej, które poprzedni reżim próbował im odebrać. Prosi, by powiedzieć "nie" strachowi, porzucić nienawiść i pozwolić ich aniołom stróżom wznieść się na wyżyny.

Alpha Flight pomaga w odbudowie, usuwając gruz i ratując ocalałych. Kyle zauważa u jednego z psów-ratowników zadziwiające podobieństwo do Northstara i sugerując "adopcję" żartuje, że z nim ich mała rodzina w końcu będzie kompletna. Guardian przysłuchuje się temu ze smutkiem odmalowanym na twarzy...

Tymczasem, na stacji benzynowej gdzieś w Kanadzie, twarz tę zauważa w telewizji Claire. Cieszy się, widząc swojego tatę, Heather wyjaśnia jej jednak, że jest on bardzo zajęty swoją pracą. Gdy dziewczynka pyta, czy ona też ma pracę, kobieta potwierdza – podczas, gdy "tatuś" będzie kochał swoją ojczyznę, "mamusia" będzie kochała ją.

Autor: S_O

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 4 #8 Alpha Flight vol. 4 #8 Alpha Flight vol. 4 #8 Alpha Flight vol. 4 #8 Alpha Flight vol. 4 #8 Alpha Flight vol. 4 #8 Alpha Flight vol. 4 #8 Alpha Flight vol. 4 #8 Alpha Flight vol. 4 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.