Avalon » Serie komiksowe » Avengers: X-Sanction » Avengers: X-Sanction #2

Avengers: X-Sanction #2

Postacie
Zapowiedź

Cable w starciu z Iron Manem!

Streszczenie

Nowy Jork. Iron Man walczy z Living Laserem. Żąda wyjaśnień jak doszło do upadku samolotu więziennego i w jaki sposób odpadły im obroże niwelujące ich moce. Po krótkiej wymianie ciosów Stark słyszy od pokonanego przeciwnika, iż to musiał być impuls elektro-magnetyczny. Iron Man wykorzystując swoją zbroję używa właśnie takiego impulsu by jego przeciwnik stracił przytomność. Bohater pyta po chwili Red Hulka czy wie gdzie jest Kapitan Ameryka i Falcon. Słyszy w odpowiedzi, iż ruszyli za jednym ze zbiegów i od tego czasu ich nie widział. Po chwili Stark dostrzega Redwinga, który lata tak, by zostać dostrzeżonym. Rusza za nim.

Statek Blaquesmitha. Więzieni tu są Kapitan Ameryka oraz Falcon. Cable telepatycznie informuje Rogersa, iż fotel na którym siedzi nie pozwala mu się ruszać i jest podłączony do jego umysłu. Im bardziej chce się wyzwolić, tym bardziej cierpi jego umysł. Dlatego właśnie strzelił do niego promieniem ogłuszającym ze swojej broni. Inaczej byłby już warzywem. Po chwili mówi, iż nie chce ich śmierci. Musi zdobyć więcej informacji, i będzie eliminował członków Avengers jednego po drugim. Aż dowie się, dlaczego chcą skrzywdzić Hope. W myślach mówi sam do siebie, iż nie zostało mu wiele czasu, ale złożył córce pewną obietnicę, której dotrzyma. Cable otwiera jedną z szaf, w której znajduje się wielka strzelba oraz zbroja Iron Mana.

Odległa przyszłość. Obietnicą jaką złożył Cable wobec malutkiej Hope było to, że zawsze będzie jej bronił. Summers siedzi i odpoczywa w ruinach jakiegoś budynku, głową opuszczoną w dół. Podchodzi do niego mała Hope i dotyka ramienia zainfekowanego techno-organicznym wirusem. Pyta się cichutko czy to boli i nagle ku jej przerażeniu, widzi, iż ono się rusza. Cable zrywa się na równe nogi i krzyczy do córki co się stało? Ona z szeroko otwartymi oczami, i lękiem w nich zawartych, mówi, że nic.

Współczesność. Iron Man dociera do portu, podążając za Redwingiem. Cable już na niego czeka. Gdy Stark dostrzega swoich kolegów, oraz ładunki C-4, zostaje zaatakowany przez Summersa. Ma on na sobie zbroję, której bohater nie rozpoznaje. Dopiero od Cable'a słyszy, że jeszcze jej nie wynalazł. Walka przenosi się pod wodę. Summers wie, że trudno mu będzie z jednej strony utrzymywać wirusa pod kontrolą, i władać zbroją. Nagle Stark przejmuje kontrolę nad zbroją i atakuje oponenta jego własną energią.

Odległa przyszłość. Cable ponagla Hope, iż muszą się spieszyć, ponieważ słońce niebawem wzejdzie i nie powinni wtedy tu być. Mała dziewczynka podchodzi do niego uśmiechnięta. Summers dostrzega, iż zrobiła sobie bransolety, które mają przypominać jego ramię. Gdy Cable nakazuje jej to ściągnąć, dziewczynka jest bardzo smutna. Mówi, że chciała być taka jak on. Summers przybitym głosem odpowiada, że nigdy nie powinna chcieć być taka jak on. Dziewczynka odwraca się do niego plecami, zdejmuje bransolety, i powtarza słowa ojca, iż muszą już iść nim wzejdzie słońce.

Współczesność. Stark wylatuje z rzeki unosząc ciało Cable'a. Mówi do niego, iż się zestarzał. Dodaje, że cokolwiek on wyprodukuje w przeszłości czy przyszłości, jest oparte na oryginalnym Stark Data Core, z którego pomocą stworzył swoją zbroję. Może zawsze przejąć kontrolę w takiej sytuacji. Summers odpowiada mu telepatycznie, że wyjątkiem może być sytuacja, gdy S.D.C. zostanie zainfekowany. Mówi mu, że tak się stało dzięki, językowi Askani, na którym on się wychował w przyszłości. Nagle zbroja Starka zostaje wyłączona i Cable wymierza mu lewy sierpowy. Bohater traci przytomność i zostaje zabrany przez Cable'a na pokład statku.

Odległa przyszłość. Hope pyta tatę jak to jest żyć z techno-organicznym wirusem. Ten mówi jej, że to jak mrok, który krąży na granicach jego umysłu. Musi zawsze korzystać ze swoich telekinetycznych mocy by go pilnować. Mówi dziewczynce by się nie bała, bo nigdy jej nie opuści.

Współczesność. Cable tłumaczy odzyskującemu przytomność Starkowi, iż znajduje się w specjalnym fotelu, który Magneto opracował z myślą o X-Men i nawet niee wykorzystał. Dodaje, że w jakiś sposób ta technologia, jak i tuba, w której znajduje się Falcon, trafi w ręce Avengers. Gdy mówi, iż chce wiedzieć jak to się stało, zostaje postrzelony w plecy przez Red Hulka, który pożyczył jedną z broni posiadanych przez Cable'a.

Red Hulk mówi do leżącego na podłodze Nathana, że podziwia jego kolekcję broni. Dodaje, iż czytał wszystkie materiały o nim. Leżący w bezruchu Summers mówi sam do siebie, iż nie ma już w sobie żadnych sił.

Odległa przyszłość. Zwijającemu się z bólu Cable'owi stara się pomóc nastoletnia Hope. Zwraca się do niego po imieniu mówiąc, iż musi walczyć.

Współczesność. Red Hulk mówi do Summersa, że zorientował się, iż jego towarzysze są obłożeni ładunkami C-4. Nie wiedząc ile czasu jest do wybuchu, zamierza wymusić na przeciwniku sposób, aby uwolnić bezpiecznie Avengers.

Odległa przyszłość. Hope zaczyna płakać nad Cable'em. Mówi, żeby wracał do niej ponieważ złożył jej obietnicę.

Współczesność. Summers zwraca cię szeptem do Red Hulka nazwiskiem Talbot, dodając, iż walczył z nim wielokrotnie. Zawsze jego przeciwnik przegrywał. Uśmiechnięty Red Hulk mówi do Cable'a, iż ma dla niego dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra to taka, że jeszcze żyje. Zła, że nie jest Talbotem i nigdy się nie spotkali. Ma do czynienia z zupełnie innym Hulkiem.

Odległa przyszłość. Zrozpaczona i zapłakana Hope mówi, że Cable obiecał nigdy jej nie opuścić.

Współczesność. Ciało Cable'a zostaje przekształcone przez techno-organiczny wirus całościowo w metaliczną skórę. Summers mówi sam do siebie, iż złożył obietnicę Hope.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers: X-Sanction #2 Avengers: X-Sanction #2 Avengers: X-Sanction #2 Avengers: X-Sanction #2 Avengers: X-Sanction #2 Avengers: X-Sanction #2 Avengers: X-Sanction #2 Avengers: X-Sanction #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.