Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Children's Crusade » Avengers: The Children's Crusade #9

Avengers: The Children's Crusade #9

Postacie
Zapowiedź

• Wielki finał, który odciśnie piętno na wydarzeniach roku 2012!
• Śmierci i odejścia!
• Pogrzeb Mściciela!
• Los Scarlet Witch!
• Nowy skład i nowy kierunek dla Young Avengers!

Cytat

Teddy: "You could have an actual life for a change -- be a person -- learn to slow down."
Tommy: "Sounds like hell."
Teddy: "You never know. You might enjoy it."
Tommy: "Have you met me?"

Streszczenie

Zrozpaczony Scott Lang tuli ciało córki. Iron Lad nie chce się jednak poddać rozpaczy, chce działać. Proponuje, że zabierze jej ciało do przyszłości, gdzie jakiś lekarz z pomocą zaawansowanej technologii przywróci jej życie. Captain America zaczyna protestować, ale to Vision stanowczo nakazuje, by zostawić Cassie w spokoju z ojcem. Wywołuje to wybuch agresji, Nathaniel atakuje syntezoida. Bracia Kaplan próbują go uspokoić, ale Iron Lad jest zaślepiony furią, a Vision nawet się nie broni. Tak jak wcześniej go naprawił, tak teraz go niszczy. Zszokowani Young Avengers proszą, by natychmiast go naprawił, ale Nathaniel woli ratować Cass. Na to nie pozwala mu Rogers. Przyszły Kang the Conqueror wypomina mu, że nie ma prawa mu rozkazywać – Stature zginęła z ich winy, nagonka na Scarlet Witch i ich stosunek do Wiccana to kolejne błędne decyzje Mścicieli.

Widząc, że nie dadzą mu ciała Cassie, Iron Lad zmienia plan. Chce cofnąć się do przeszłości i uprzedzić dziewczynę. Billy z przyjaciółmi proszą, by tego nie robił, bo wtedy zacznie stawać się Kangiem. Nathaniel obiecuje im jednak, że będzie od Kanga lepszy. Po czym znika w portalu.

Bohaterowie zastanawiają się, czy ruszyć w pościg, ale Wanda oznajmia, że winny jest na miejscu – to ona. U boku matki stają Tommy i Billy, biorąc część winy na siebie. Magneto i Quicksilver przypominają, że Doom twierdził co innego. Cyclops przyznaje, że nawet jeśli Victor kłamał, to zabicie Wandy nie będzie rozwiązaniem. Woli, by kobieta spędziła resztę życia próbując zadośćuczynić swym zbrodniom ze świadomością, że nigdy nie będzie w stanie odkupić wszystkich swych win. Mutanci odchodzą, a jedyne słowo pocieszenia pada z ust Rogue.

Rogers proponuje Wandzie, by wróciła do Mścicieli, ale kobieta odmawia. Stwierdza, że obydwoje wiedzą, że to już niemożliwe. Cap odchodzi, a Madrox stwierdza, że zadzwoni po nią przy najbliższym kryzysie magicznego pochodzenia. Scarlet Witch wyjawia, że będzie zbyt zajęta odpokutowywaniem.

Wonder Man stwierdza, że będzie jej lepiej bez Mścicieli. Kiedyś Avengers byli rodziną, a teraz... Teraz lepiej, by pobyła ze swoją prawdziwą rodziną. Eric proponuje wspólny wyjazd do Europy, by oderwać się od tego wszystkiego i odetchnąć. Wanda ponownie odmawia – była już córką, siostrą, Mścicielką i żoną. Najwyższy czas, by była matką. Tuli swoich synów, a następnie obejmuje Scotta Langa i razem z nim wylewa łzy nad ciałem jego poległej w walce córki.

Nazajutrz. Young Avengers po cywilnemu zastanawiają się, co począć. Tommy proponuje, by zacząć od naprawy Visiona, ale jego pomysł zostaje storpedowany przez pozostałych. Chociaż mają backup jego danych, to nie mają gdzie go wgrać, a nawet jeśli... to musieliby powiedzieć mu o śmierci jego ukochanej. Kate ma nadzieje, że Cass i Vision są teraz razem, w lepszym miejscu.

Tommy zastanawia się, czy bez przyjaciół dadzą radę być Young Avengers. Wtedy Eli wyznaje, że on rezygnuje z życia superbohatera. Gdyby nie jego błędna decyzja, miliony mutantów miałoby teraz swoje moce. Ma 17 lat i popełnił już dość błędów, za które zapłacili inni. Teraz dopilnuje, by sam jeden odpowiadał za swe błędy. Wyjedzie do matki do Scottsdale.

Kate broni jego decyzji, bo się z nim zgadza. Stature i Vision zginęli kiedy ona dowodziła zespołem. To za dużo, by mogła to znieść.

Billy potwierdza. Przyznaje rację Avengers. Nie miał pojęcia, co robi. Dlatego teraz to przerwie.

Tommy wypomina, że na wojnie są ofiary i że złoczyńcy zwyciężą, jeśli zrezygnują. Billy wyznaje, że nie wie nawet, kto jest złoczyńcą. Zdaniem Avengers była nim Wanda, jego zdaniem byli to Avengers, Eli myślał, że to Doom, ale koniec końców okazał się nim on sam.

Przyjaciele powoli rozchodzą się do domów. Tommy próbuje jeszcze przeciągnąć na swoją stronę Teddy'ego, ale on też uważa, że superbohaterska emerytura wyjdzie im na dobre.

Mijają miesiące. Pomimo uwag Teddy'ego, przyjaciele nie interweniują w wydarzenia Spider-Island i Schism. Billy jest niczym odrętwiały i w końcu jego chłopak postanawia wyrwać go z marazmu. Tłumaczy, że nie może marnować swojego życia gapiąc się przez okno. Ich życia. Billy pyta, czy to oznacza, że z nim zrywa, ale Ted stwierdza, że będą razem aż do śmierci. Wiccan w końcu zdobywa się na uśmiech i pytanie, czy to oświadczyny. Hulkling odpowiada, że to zależy od tego, czy w końcu ruszy tyłek.

Czuły pocałunek przerywa pukanie do okna. To Ms. Marvel przybyła zabrać chłopców do Avengers Mansion, Captain America prosi o ich obecność.

Young Avengers (z wyłączeniem Eliego), po raz pierwszy od kilku miesięcy w swych uniformach, stawiają się w posiadłości Mścicieli. Cap, a z nim Iron Man, Wolverine, Hawkeye, Spider-Man, Luke i Jessica przyznają, że wiele razy Young Avengers okazali się lepsi od nich – to oni odnaleźli Wandę, oni pokonali Dooma, oni nie dopuścili do wojny z X-Men. Prowadzą ich do ogrodu na tyłach, gdzie czeka już Scott Lang. Stoi przy swoim pomniku, do którego dobudowano podobizny Cass i Visiona. Cap oznajmia, że nie są Młodymi Mścicielami, a po prostu – Avengers.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers: The Children's Crusade #9 Avengers: The Children's Crusade #9 Avengers: The Children's Crusade #9 Avengers: The Children's Crusade #9 Avengers: The Children's Crusade #9 Avengers: The Children's Crusade #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.