Avalon » Serie komiksowe » Iron Man 2.0 » Iron Man 2.0 #12

Iron Man 2.0 #12

Iron Man 2.0 #12

"The Palmer Addley Infection" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

War Machine w pościgu za Palmerem Addley'em, międzynarodowym terrorystą. Bitwa o wszystko ze swoim śmiertelnym wrogiem, by zostać War Machinem na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Lub umrzeć próbując.

Streszczenie

Gdy War Machine zostaje zaatakowany w locie przez będącego pod kontrolą Palmera Addley'a Iron Mana, upuszcza niesioną Suzi Endo. Wykorzystuje fakt, że jego przeciwnik nie jest przyzwyczajony do zbroi i powala go, po czym nurkuje po przyjaciółkę, chwytając ją w ostatniej chwili. Razem kontynuują podróż do Budynku Baxtera, a ścigającego ich Starka/Addley'a zatrzymuje swoim polem siłowym Sue.

Gdy docierają na miejsce, Richards wyjaśnia, że pracuje nad kolejną wersją antidotum, przyznaje jednak, że nie wie, jak ostatecznie pokonać wirusa. Suzi ogłasza więc, że nie powinni tego robić – muszą pozwolić wirusowi przejąć kontrolę nad ciałami zakażonych, zamiast tego atakując go w mózgu. Reed domyśla się, o czym mówi kobieta i razem zabierają się do pracy. Wtedy przez ścianę przebija się Iron Man. Naprzeciw wychodzi mu War Machine, który, bez skutku, próbuje przemówić przyjacielowi do rozsądku. Postanawia więc zmienić taktykę i zwraca się do Palmera Addley'a, jego przeciwnik ogłasza jednak, że on również nie żyje. Heros ma do czynienia z nowym pokoleniem – tym, czym Addley chciał być, ale czego nigdy nie mógł osiągnąć za życia. Następnie prezentuje Rhodesowi resztę swego planu – tłumy walczących w amoku ludzi. Stwierdza, że na razie jego zasięg jest ograniczony, a zarażeni tylko ze sobą walczą, ale wkrótce każdy człowiek na Ziemi będzie robił wszystko, czego on sobie zażyczy.

W tym momencie Reed i Suzi kończą pracę nad "lekiem". Znalazłszy odpowiednią częstotliwość oddziałującą na ludzki umysł, podłączają się do wszystkich ekranów w okolicy, po czym zaczynają nadawać – białe światło, pulsujące w odpowiednich interwałach, powinno mieć uspokajający efekt. I tak rzeczywiście jest, przynajmniej przez kilka sekund, po których nowojorczycy znowu rzucają się sobie do gardeł. Fantastic dochodzi do wniosku, że komputer nie był w stanie wystarczająco długo symulować ludzkiego mózgu – dlatego jedno z nich będzie musiało podłączyć się do urządzenia. Gdy zakłada na głowę hełm podłączony do maszyny, Budynek Baxtera atakuje Iron Man, powalając Richardsa. Suzi próbuje sama użyć urządzenia, wtedy jednak Addley uderza impulsem elektromagnetycznym, wyłączając maszynę – i zbroję pędzącego w jego stronę War Machine'a. Gdy świętuje zwycięstwo, Rhodes ujawnia, że jego pancerz przetrwał impuls, a powaliwszy przeciwnika dodaje, że jego zbroja jest źródłem energii, po czym podłącza do niej maszynę Reeda i Suzi. Kobieta używa go, przekonując mieszkańców Nowego Jorku do uspokojenia się, Addley nie zamierza się jednak poddawać i przygotowuje się do ataku. Wtedy Richards zamyka go w zbroi, a Rhodey ujawnia, że posiada pełny dostęp do systemów zbroi Iron Mana. Przywraca Tony'ego do zmysłów, a gdy ten wraca do siebie, razem wyruszają na pomoc pozostałym zarażonym.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man 2.0 #12 Iron Man 2.0 #12 Iron Man 2.0 #12 Iron Man 2.0 #12 Iron Man 2.0 #12 Iron Man 2.0 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.