Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #45

Hulk vol. 2 #45

Postacie
Zapowiedź

Red i Machine Man kontra Dagan Shah, tajemnicza postać, której potęga i mistyczne królestwo Sharzhad, stały się zagrożeniem, z którym trzeba się liczyć.

Cytat

Sultan Magus: "The country of Sharzhad is real and will be a great new force in the Middle East. Your choice is whether to acknowledge that."

Streszczenie

Sharzhad. W końcu twarzą w twarz z Daganem, uwięziony w kryształowej bryle Red Hulk pyta, czy to jakiś dżin ofiarował mu moc i technologię. Ten nie jest rozbawiony i ucisza więźnia promieniami optycznymi. Następnie oznajmia, że to on zadaje tu pytania, dodając, że Rulkowi nie uda się niczego przed nim ukryć, podobnie, jak nie udało się to uwięzionemu Navidowi Hashimowi. Gdy Red nie może uwierzyć, że Magus był w stanie torturować własnych rodaków, łotr wyśmiewa jego ignorancję i podkreśla, że Arabian Knight jest Afgańczykiem, podczas, gdy on pochodzi z tych ziem, które w końcu mają swoją własną nazwę.

Następnie zaczyna skanować wspomnienia Rulka, z zaskoczeniem odkrywając, że w istocie przybył on tu z powodu śmierci przyjaciela. Dowiaduje się też, że Ameryka czeka na reakcję pozostałych państw regionu. W tym momencie Haya oznajmia, że zebrana rada państw arabskich czeka na jego przedstawicieli. Dagan Shah oznajmia, że nikt nie będzie przemawiał w jego imieniu, a poza tym ludzie muszą poznać jego moc. To powiedziawszy, odlatuje, każąc jeszcze rozebrać robota na części, by poznać możliwości militarne Stanów. Ostatkiem sił Rulk sugeruje, by Machine Man spróbował coś zrobić, ten więc pozwala swojej głowie odczepić się od ciała i zacząć latać po pomieszczeniu. Scorpion, jeden ze sług Magusa, próbuje uderzyć go swoim ogonem, trafia jednak Hayę, chwilę później samemu zostając obezwładnionym przez Stacka. Robot następnie wykorzystuje urządzenie na nadgarstku kobiety, by uwolnić Rulka, Knighta i swoje ciało z kryształu, łapiąc nieprzytomnego Hashima. Czerwony, tylko dzięki swojej nadludzkiej sile nadal utrzymujący się na nogach, postanawia kontynuować misję i, gdy Aaron oznajmia, że dokładnie pod nimi wyczuwa skupisko energii, zaczyna przebijać się przez podłogę.

Kair trzęsie się w posadach, a to za sprawą Dagana Shaha, który sprowadził na miejsce okręt Al Mazzan, na pokładzie którego nie tak dawno miejscowi władcy dzielili się z Amerykanami informacjami na jego temat. Tworząc olbrzymią, górującą nad miastem iluzję samego siebie, Sultan Magus oznajmia, że Sharzhad stanie się nową superpotęgą Bliskiego Wschodu, a jedyne, co mogą zrobić przedstawiciele pozostałych arabskich państw, to uznać ten fakt.

Dziesięć mil pod Sharzhadem Red Hulk i Machine Man nadal spadają, gdy nagle ten drugi zaczyna wykrywać fluktuacje pola grawitacyjnego, dzięki któremu bohaterowie zaczynają zwalniać. Przechodząc przez dziwaczny "tunel", docierają oni do mikrokosmosu ukrytego u fundamentów państwa. Rulk zaczyna słyszeć muzykę i zaczyna kierować się w stronę świetlistej sfery, mimo ostrzeżeń Stacka, że to prawdopodobnie pułapka. Gdy tylko dotyka sfery, jego umysł trafia do nagrania, z którego dowiaduje się, że znalazł się na pokładzie rigelliańskiego statku kolonizacyjnego, zawierającego pełną wiedzę imperium, a który przybył na tę planetę 50 tys. lat temu, by przygotować ją do drugiej fazy kolonizacji. Gdy Aaron, przysłuchujący się nagraniu za pośrednictwem Rulka, sugeruje zadać pytanie, Rulk pyta, na czym polegała druga faza, statek wyjaśnia, że z imperium został wysłany kolejny statek, wypełniony zarodkami Rigellian, które miały osiągnąć dojrzałość i potrzebną wiedzę dzięki energii i informacjom zawartym na pierwszym statku. Został on uszkodzony przez promieniowanie kosmiczne i, po lądowaniu, jego "pasażerowie" zostali pożarci przez proto-ludzi. Zgodnie z planem co kolejne 5000 lat miał być wysyłany na planetę następny statek z zarodkami, jednak nic takiego się nie stało, dlatego po pięćdziesięciu mileniach statek uznał za konieczne osiągnięcie drugorzędnego celu – szerzenie rigelliańskiej kultury. Na "zew" statku odpowiedział ledwie żywy człowiek, który został przebudowany przez kosmiczną technologię i scalony ze zgromadzoną wiedzą i energią. Jednak, gdy statek próbował zapisać w jego umyśle nową tożsamość, Ziemianin zbuntował się i, zatrzymawszy moc i wiedzę, przywrócił do życia swój lud, choć, przez pomyłkę, początkowo wykorzystał do tego te części statku, które badały lokalną faunę, tworząc zmutowanych wojowników.

Gdy nagranie dobiega końca, Machine Man stwierdza, że prawie wszystko jest jasne – Dagan Shah wykorzystał wiedzę i zasoby rigelliańskiego statku, by sterraformować fragment pustyni i otoczyć swe nowe państwo barierą ochronną. Nie rozumie jedynie, czemu próba nadpisania nowej tożsamości się nie powiodła, to jednak wyjaśnia Rulk – statek miał działać na umysłach zarodków, podczas, gdy Shah jest wojownikiem, który całe życie spędził walcząc o swój lud. A nic nie zmieni sposobu, w jaki taki człowiek myśli. To powiedziawszy, decyduje się zniszczyć statek, a gdy Aaron pyta, czy chodzi o zemstę za jego przyjaciela, Czerwony przyznaje, że Krugauer zginął przez niego – nie stanął za nim wtedy, gdy powinien, ten więc skończył tak, jak zawsze kończą najemnicy. Dodaje jednak, że ten rejon jest wystarczająco niestabilny i nie potrzebują drugiej Latverii. Wtedy okazuje się, że jest już za późno – Sultan Magus dotarł na miejsce, przebiwszy się przez Machine Mana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #45 Hulk vol. 2 #45 Hulk vol. 2 #45 Hulk vol. 2 #45 Hulk vol. 2 #45 Hulk vol. 2 #45 Hulk vol. 2 #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.