Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 4 » Alpha Flight vol. 4 #7

Alpha Flight vol. 4 #7

Postacie
Zapowiedź

Alpha Flight walczą o odzyskanie kanadyjskiego rządu z rąk fanatyków, którzy go przejęli. Jednak jeden Kanadyjczyk, ich były sojusznik, nie jest zadowolony z ich taktyki... Wolverine!

Cytat

Wolverine: "Puck. How was Hell?"
Puck: "Not the same without ya, big man."

Streszczenie

Port Elgin, Ontario. Rodzina mieszkająca na plaży zostaje zmuszona do wejścia do furgonetki Departamentu H, podczas, gdy ich bungalow zostaje spalony. Gdy pozostali agenci upewniają się, że okolica jest bezpieczna, z opancerzonego wozu wychodzą Heather i Claire, które zaczynają się bawić na plaży. Nagle z wody wynurza się Wolverine, który wita swoją starą znajomą, a na którego po chwili spada grad kul. Vindicator powstrzymuje agentów, po czym odpowiada na powitanie Logana i przedstawia mu swoją córkę. Następnie pyta, co mówią o Unity w Stanach, mutant przyznaje więc, że ludzie są trochę zaniepokojeni krążącymi po ulicach szturmowcami i budowanymi obozami koncentracyjnymi, sam też nie był pewien, co myśleć o tym, że kobieta nazwała resztę swego starego zespołu zdrajcami. Dlatego postanowił sam wszystko zbadać. Heather wyjaśnia, że dzięki Unity odzyskała swoją córkę, którą odebrał jej poprzedni system, ale to nie wszystko. Ofiarowuje się pokazać Loganowi nową Kanadę, dziękując przy okazji za zaufanie, jakie jej okazał, przychodząc do niej najpierw. Stwierdza, że zawsze wiedziała, że Wolverine ją "rozumie", mutant przypomina więc, że to dawne dzieje i... w tym właśnie momencie zauważa, że jego rozmówczyni ma u stóp tylko cztery palce. Stwierdza, że cieszy go, że Heather jest cała i zdrowa, po czym się żegna, a gdy znika za drzewami, Vindicator wzywa do ataku. Wkrótce dwa bombowce zaczynają bombardować las, przed eksplozjami ratuje jednak Wolverine'a Northstar, który stwierdza, że powinien się on raczej martwić tym, co zrobi Guardian.

I rzeczywiście, gdy tylko zbliżają się do obozu Alpha Flight u stóp Gór Świętego Eliasza, Mac atakuje Logana, pomstując na jego impulsywność i skłonność do działania bez myślenia, po czym, cały czas go okładając, z krzykiem wyjaśnia, że od dni obserwowali plażę, a przez niego stracili jedyną szansę na odbicie Claire. Marrina próbuje powstrzymać walczących, pewna, że obrócą cały obóz w perzynę, Puck jednak powstrzymuje ją, stwierdzając, że walka już się skończyła. I rzeczywiście, Wolverine, zamiast kontratakować, stwierdza jedynie, że musiał sprawdzić, która strona mówi prawdę, a spotkanie z Vindicator upewniło go, że Unity coś ukrywa. Stwierdza, że "Heather" pachniała bardziej jak ona, niż kiedykolwiek wcześniej, a w dodatku miała tylko cztery palce u stóp. Walter wyjaśnia, że to Master of the World przebudował swe ofiary za pomocą technologii Plodexów, pozbawiając je zanikających organów jak mały palec u stóp czy wyrostek robaczkowy. Puck dodaje, że ich etatowi geniusze opracowali już plan, potrzebują jednak czasu, by wprowadzić go w życie. Logan, powitawszy Judda z powrotem wśród żywych, życzy im powodzenia i odchodzi, stwierdzając, że będzie musiał poinformować Kapitana Amerykę o potężnym łotrze budującym armię zaraz za granicą i wsiada na znaleziony motocykl.

Guardian próbuje go powstrzymać, Wolvie postanawia więc wysadzić bak, by zmusić go do odczepienia się. Widząc to, Walter krzyczy, by ktoś chronił maszynę przed opadającymi fragmentami pojazdu, a gdy Aurora ratuje go, wyjaśnia, że potrzebują jej, by odwrócić proces Unity – co dla Northstara jest wystarczającym powodem, by wkroczyć do akcji. Jego siostra nie jest tym jednak zachwycona i pyta, co jeszcze przed nią ukrywali, nagle jednak prosto na nią spada opona motocykla. Widząc to, Langkowski wpada w szał i przeistacza się w Sasquatcha, gadającego jak najgłupszy z Hulków. Podchodzi on do oniemiałych Guardiana i Wolverine'a, którzy próbują zwalić całą winę na tego drugiego, i potężnymi ciosami powala ich obu. Uspakaja się nieco, gdy widzi, że Aurora odzyskuje zmysły, znowu jednak wpada w szał, gdy zaraz potem odlatuje ona w nieznane. Northstar ofiarowuje się polecieć za nią, Guardian każe jednak wszystkim przygotować się do ataku. Przeprasza, że nie miał czasu podzielić się z innymi swoimi podejrzeniami, a po chwili u jego boku staje Shaman, opuszczając aurę ochronną, która nie pozwalała im przeciwnikom ich odnaleźć.

W następnej chwili na miejscu zjawia się, przeteleportowane przez Ranarka, Alpha Strike, razem z Jeanne-Marie. Podczas, gdy Sasquatch rzuca się na Wendigo, a Wolverine atakuje Citadela, Guardian ściera się ze swą żoną, która krytykuje go za obstawanie przy starych wartościach i ściągnięcie reszty drużyny na dno. Oświadcza jednak, że przynajmniej jeden z jej członków poszedł po rozum do głowy i wyjawia, że Jeanne-Marie już od jakiegoś czasu pracowała dla nich. W tym samym czasie mutantka powala swego brata, wpadając w szał, gdy ten nazywa ją "Aurorą". Oświadcza, że jej druga osobowość jest jedynie manifestacją grzechów, które przez całe życie zwalczała, a gdy Northstar próbuje ją przekonać, że potrzebuje pomocy, ta oświadcza, że tylko Master of the World może jej pomóc – tak, jak pomoże on Jean-Paulowi, wymazując jego obsceniczną miłość do mężczyzn. To stwierdzenie w końcu przekonuje Northstara, by stanąć do walki przeciw siostrze, która jednak oznajmia, że nie jest już słaba i może się z nim równać. Tymczasem Purple Woman zachodzi od tyłu Shamana i przejmuje kontrolę nad jego ciałem, każąc zabić walczącą z Ranarkiem Snowbird. Forma astralna Michaela oznajmia jednak, że choć Kara potrafi manipulować umysłami, nie umie kontrolować duszy, po czym sprawia, że jego ciało łapie kobietę i podłącza ją do maszyny Maca i Waltera. W tym czasie Guardian wyjawia, że od początku wiedzieli o zdradzie Jeanne-Marie, mieli jednak swojego "szpiega" – druga osobowość mutantki, Aurora, była cały czas z nimi w kontakcie, przekazując im plany Mastera. Co więcej, teraz, dzięki Alpha Strike, uzyskali ostatni element układanki potrzebny do uruchomienia urządzenia odwracającego proces Unity.

Parliament Hill. Słysząc to za pośrednictwem hełmu Vindicator, Master of the World wpada w szał i stwierdzając, że miesiące pracy w cieniu nie mogą pójść na marne, uruchamia swój statek, ukryty pod budynkiem Parlamentu...

Autor: S_O

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 4 #7 Alpha Flight vol. 4 #7 Alpha Flight vol. 4 #7 Alpha Flight vol. 4 #7 Alpha Flight vol. 4 #7 Alpha Flight vol. 4 #7 Alpha Flight vol. 4 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.