Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 4 » Alpha Flight vol. 4 #6

Alpha Flight vol. 4 #6

Alpha Flight vol. 4 #6

"A Murder of Crows"

Postacie
Zapowiedź

Alpha Flight walczą o jedność w państwie, gdy tymczasem jedno z nich zaczyna się rozsypywać. Podwójna osobowość Aurory i Jean Marie rośnie niekontrolowana i grozi zabiciem jej oraz całego zespołu. Jedyny ratunek to jej brat. Jednak czy Northstar zrobi to co konieczne, by ocalić ją i to co kocha?

Cytat

Marrina: "Now c'mon, Kyle, time to get you back in the arms of your main man Jean-Paul!"
Kyle: "So I can kill him!"
Marrina: "Ooh. Kinky."

Streszczenie

Edmonton. Gościem lokalnego talk-show jest Kyle Jinadu, który przekonuje widzów do korzystania ze specjalnej infolinii Partii Unity, nie tylko wtedy, jeśli zauważą Alpha Flight. Gospodarz podejmuje temat, pytając o związek mężczyzny z jednym z członków zespołu, Northstarem. Kyle przyznaje, że to prawda, dodaje jednak, że terroryści oszukali ich wszystkich. Stwierdza, że przez Alpha Flight o mało nie zginął, dlatego teraz zrobi wszystko, by nie pozwolić im na zniszczenie Kanady.

Gdy nastaje przerwa, prowadzący próbuje przekonać Kyle'a, żeby załatwił mu jakąś posadkę w ogólnokrajowym kanale i proponuje, żeby trochę się rozluźnił. Ten stwierdza, że gdyby nie był w niebezpieczeństwie, premier nie przydzieliłby mu do ochrony Alpha Strike. Reporter stwierdza, że jeśli sprawa byłaby naprawdę poważna, wysłaliby kogoś silnego, a nie Purple Woman. Wtedy na miejscu pojawia się Kara we własnej osobie, która przejmując kontrolę nad reporterem zmusza go do przyznania, że uważa ją za najpiękniejszą kobietę na świecie, po czym posyła go po kawę. Mężczyzna udaje się więc do pobliskiej kawiarni, grożąc bariście śmiercią lub kalectwem, jeśli nie przygotuje trunku dokładnie tak, jak kazał, po czym wraca – prosto przez ruchliwą ulicę. Spod kół ciężarówki ratuje go gigantyczna biała sowa, jego jednak obchodzi jedynie utracona kawa – przynajmniej do czasu, gdy Shaman nie skrapia go jedną ze swych mikstur, która uwalnia go spod kontroli Purple Woman. Gdy tylko telewizyjny gospodarz rozpoznaje bohaterów, wpada w panikę, co jeszcze pogarszają Ranark i Wendigo, którzy atakują Twoyoungmena i Snowbird.

W studiu Kara otrzymuje informację o przybyciu Alpha Flight, przejmuje więc kontrolę nad publicznością i, wykorzystując ją jako sztuczny tłum, opuszcza budynek razem z Kylem. Wyjawia, że jego występy w telewizji miały być jedynie przynętą na Flight. Nagle z kanałów wypada Marrina, która nokautuje Karę i porywa Kyle'a, podczas, gdy ściągnięta przez nią gigantyczna kałamarnica zajmuje się tłumem. Widząc, że mężczyzna jest w ich rękach, Shaman wzywa Snowbird do odwrotu. Słysząc to Ranark zaczyna ciskać płomieniami na wszystkie strony, powalając czarownika, boginię i kosmitkę, a Kyle wykorzystuje to, by uciec. Nagle tuż obok niego spada płonący motocykl, rzucony przez Citadela, który oświadcza, że otrzymali nowe rozkazy, według których Jinadu nie jest już im potrzebny. Prze kolejnym płonącym pojazdem ratują jednak Marrinę i Kyle'a Beaubierowie, a Jean-Paul całuje swojego chłopaka na powitanie. W Ottawie agent Brown informuje Mastera, że Alpha Flight odbiło Kyle'a. Łotr oznajmia, że to nie zmienia faktu, że mężczyzna należy do Unity. I rzeczywiście, nadal w locie, Jinadu zaczyna okładać "zdrajcę".

Master zagląda do pokoju dziecinnego Claire, która bawi się ze swoją mamą, i mówi Vindicator, że informacje uzyskane od Jeanne-Marie były prawdziwe. Heather uważa, że powinna udać się z resztą zespołu, żeby ostatecznie pokonać Alpha Flight, łotr prosi jednak, żeby nie denerwowała córki – żeby był skuteczny, proces Unity musi być przeprowadzony, gdy "pacjent" jest spokojny. Pyta, czy przedyskutowała to już z córką, a gdy ta zaprzecza, Master postanawia opowiedzieć małej Claire swoją historię – dawno, dawno temu, był tylko włochatym, śmierdzącym człowiekiem wśród mnóstwa innych włochatych, śmierdzących ludzi. Nie podobało mu się to, dlatego postanowił zrobić to, co każdy człowiek lepszy od innych zrobiłby na jego miejscu – postanowił zabrać to, co chciał. Nie spodobało się to innym, którzy, mimo, że słabi, zjednoczeni byli zbyt silni. Opuścił ich i samotnie wyruszył w drogę, w końcu odnajdując swe przeznaczenie w postaci statku kosmicznego, który porwał go i zaczął obdzierać go najpierw ze skóry, a potem z poszczególnych organów, by potem odbudować go komórka po komórce. Statek ten miał za zadanie tworzyć potwory, które miały podbić Ziemię, zamiast tego dały planecie zbawcę, który ulepszy teraz całą ludzkość.

Obóz Alpha Flight u stóp Gór Świętego Eliasza. Guardian ma sobie za złe, że nie dołączył do reszty drużyny, Walter przypomina mu, że jeśli ich plan ma dojść do skutku, największe mózgi zespołu muszą zostać na miejscu i przygotować ich tajemniczą maszynę. Tymczasem w jednym z namiotów związany Kyle przeprasza Northstara i wyjaśnia, że cały czas słyszy w głowie głos, który przekonuje go do powrotu do Unity, jednak gdy patrzy na Jean-Paula, prawie jest w stanie sobie przypomnieć swe stare życie. Gdy Beaubier siada obok swego chłopaka, by go pocieszyć, ten atakuje go i zaczyna uciekać. Szybko zostaje złapany przez przemienioną w mamuta Snowbird. Mac próbuje pocieszyć Northstara i zapewnia, że wkrótce uwolnią jego chłopaka – tak, jak i Heather, jak przypomina Jean-Paul. Nagle Walter odkrywa coś niepokojącego u szamocącego się Kyle'a – gdy spadły mu buty, okazało się bowiem, że ma on u stopy jedynie cztery palce.

Na granicy Stanów Zjednoczonych z Kanadą urzędnicy celni ogłaszają, że w związku z poważnym zagrożeniem atakiem terrorystycznym, przejście zostaje zamknięte dla wszystkich Amerykanów. Gdy jeden z samochodów i tak próbuje przejechać, celnik podchodzi do niego i każe zawrócić. Pokazując jednak swój kanadyjski dowód osobisty, Logan oświadcza, że po prostu wraca do domu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 4 #6 Alpha Flight vol. 4 #6 Alpha Flight vol. 4 #6 Alpha Flight vol. 4 #6 Alpha Flight vol. 4 #6 Alpha Flight vol. 4 #6 Alpha Flight vol. 4 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.