Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #6

Captain America vol. 6 #6

Postacie
Zapowiedź

Hydra odradza się z popiołów. Jaki sekret ukrywał Cap przez całe "Fear Itself"?

Streszczenie

Hydra ma nową latającą bazę. Zemo jest pod wrażeniem. Dopytuje się o rezultat negocjacji z Madame Hydra i Gorgonem. Królowa nie doszła z nimi do porozumienia, ale wchłonęła większość ich żołnierzy. W rewanżu pyta o postęp prac Barona. Ten potrzebuje jeszcze około tygodnia, o ile Captain nie będzie mu przeszkadzał. Królowa zapewnia go, że znajdzie sposób na zajęcie bohatera w innym miejscu.

Cap walczy z Batrociem i dostaje lanie. Nagle jego przeciwnik tworzy duplikaty, a on sam zmienia się w chuderlaka. Steve budzi się z koszmaru. Sharon właśnie się ubiera. Rogers ma problemy ze snem od czasu walki z Bravo. Kobieta radzi mu poprosić kogoś o pomoc.

Później Steve poddaje się badaniom prowadzonym przez Starka. Obserwuje to Hawkeye. Iron Man pyta o sytuację, w której ostatni raz stracił moce. Rogers opowiada mu o ostatniej walce z Machinesmithem. Tony porówna swoje wyniki z notatkami Beasta z tamtej akcji i przekaże swoje wnioski Captainowi jutro. Clint i Steve wychodzą razem. Hawkeye sugeruje przyjacielowi, że najlepszym remedium na zapomnienie o problemach byłoby skopanie kilku przestępców.

Chwilę później obaj powstrzymują uciekinierów z napadu na bank. Jeden z nich dysponował dość zaawansowaną bronią, co może sugerować powrót Tinkerera. Postanawiają go wytropić. Kiedy przemierzają ulice dostają zgłoszenie od Sharon o zamieszkach. Obaj udają się na miejsce. Dzięki wspólnej pracy pomagają opanować tłum i dalej policja może poradzić sobie sama. Steve rozpoznaje, że to nie były spontaniczne zamieszki. Ktoś wpłynął na zachowanie tych ludzi. Prosi Agent 13 o podanie, gdzie zaczęły się problemy. Po chwili on i Hawkeye docierają na miejsce. Znajdują tam Madbomb, ale trochę zmodyfikowaną. Cap zaczyna słabo się czuć. Przewraca się i zmienia w chuderlaka. Hawkeye nie wie jak mu pomóc i zostaje trafiony wyładowaniem elektrycznym w plecy. To Serpent Squad. To oni przynieśli Madbomb i teraz niszczą urządzenie, aby bohaterowie nie mogli odkryć jego pochodzenia. Rogers zaczyna im wygrażać, ale złoczyńcy nie boją się takiego chudzielca. Zaczynają go bezlitośnie obijać.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #6 Captain America vol. 6 #6 Captain America vol. 6 #6 Captain America vol. 6 #6 Captain America vol. 6 #6 Captain America vol. 6 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.