Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #14

Generation Hope #14

Postacie
Zapowiedź

Poznajcie najnowszego członka Generation Hope... Sebastiana Shawa?! Kiedy Hope i spółka przeszukują Pakistan w poszukiwaniu niezidentyfikowanego mutanta, znajdują dorosły okaz, który nic nie pamięta. Wiedza tylko, że ma kłopoty i postanawiają mu pomóc, nie wiedząc, że to jeden z największych wrogów X-Menów.

Streszczenie

Gilgit w Pakistanie. Hope dociera do miejsca eksplozji, gdzie odkrywa, że jej zespół jest cały i zdrowy, a to dzięki Kenjiemu, który "podłączył się" do Gabriela i wykorzystał jego moce, by w ułamku sekundy stworzyć ze swego ciała kokon, który osłonił pozostałe Światła. Niestety, okazuje się, że nie ma z nimi Pixie, a pojemnik Marthy został zniszczony wskutek eksplozji. Hope decyduje, że muszą się przegrupować, im dalej, tym lepiej – nie chce bowiem, by miejscowi oskarżyli o eksplozję mutantów. Nagle zauważają, że zamachowiec-samobójca nadal jest w jednym kawałku, a co dziwniejsze – wciąż żyje.

Kilka minut później na miejscu zjawia się grupa ludzi uzbrojonych w futurystyczną broń. Ze zdziwieniem stwierdzają, że nigdzie nie ma ich "pana białasa" i dochodzą do wniosku, że mógł go zabrać speedster, którego spotkali. Ich przywódca zauważa, że w takim razie dobrze, że udało im się złapać jego różową znajomą.

Utopia. Cyclops i Emma udają się do pomieszczenia z Cerebro, gdzie pytają Kukułki, dokąd zniknęła Hope. Gdy dowiaduje się o sygnale w Pakistanie, Emma uspokaja go i zapewniając, że Hope na pewno złoży im raport, wygania go z hali, jednocześnie telepatycznie zabraniając swoim uczennicom wyjawiać, do kogo należy znaleziony sygnał.

W jednej z chat Hope trzyma zamachowca na muszce, domagając się odpowiedzi na zadawane pytania, mężczyzna nie wie jednak, gdzie jest ich przyjaciółka ani nawet kim jest on sam, wyjaśnia jedynie, że chciał skrzywdzić mieszkających tu "rzeźników". W tym samym czasie Kenji przemawia do umierającej bez systemów podtrzymywania życia Marthy i przepraszając, jeśli wyda jej się to zbyt bezpośrednie, wciela w życie swój plan uratowania jej. Tymczasem mężczyzna opowiada, że nie posiada wspomnień wcześniejszych niż kilka tygodni wstecz, a to z powodu owych "rzeźników", którzy odebrali mu wszystko, co miał – nawet jego człowieczeństwo i możliwość śmierci. Gdy Hope nie dowierza, nagle odzywa się Martha, która otrzymała nowe ciało od Kenjiego, z którym jest teraz cały czas połączona. Próbuje ona wykorzystać swoją telepatię, okazuje się jednak, że przesłuchiwany posiada potężne psychiczne blokady. Hope gotowa jest zastrzelić mężczyznę, ten jednak zauważa, że przeżył eksplozję, choć był w samym jej centrum, i przekonuje ją, by wysłuchała jego historii.

"Urodził się" kilka tygodni temu, nie wiedząc, gdzie jest ani kim jest, doskonale jednak posługiwał się językiem. Niestety, był to język całkiem inny niż ten, którym posługiwali się miejscowi, krążył zatem po okolicy, pewien, że jest szalony. Aż pewnego dnia został potrącony przez ciężarówkę. Nie dość, że przeżył, nawet nie raniony, to jeszcze mężczyzna, który prowadził pojazd, mówił tym samym językiem, co on. Dowiedział się od nich, że znajduje się w Chinach, a dokładniej – w prowincji Xinjang. Trafił pod skrzydła Jina Billiona, który próbował pomóc mu znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania i odkrył, że nie jest on już zwykłym człowiekiem. Pokazał mu też zdjęcia przedstawiające skutki eksperymentów, których, jego zdaniem, mężczyzna również był ofiarą, i przekonał go, by wykorzystał swe nowe moce, by pomścić swe krzywdy. I czynił tak od tamtej pory, tak, jak to uczynił dzisiaj.

Gabriel stwierdza, że mężczyzna kłamie i postanawia odszukać Pixie, Hope jednak zatrzymuje go i zaczyna wyjaśniać schwytanemu, że jest on mutantem, a jego moce są wrodzone. Nagle jednak ściana chatki eksploduje, a to za sprawą Jina Billiona i jego ludzi, w których Velocidad rozpoznaje swoich niedawnych napastników. Zamachowiec próbuje uspokoić wszystkich i wyjaśnia Jinowi, kim są młodzi mutanci i że według nich on sam też jest mutantem, co tłumaczyłoby, czemu nie ma blizn po operacjach przeprowadzanych przez "rzeźników". Jina jednak to nie interesuje, co więcej, jest niezadowolony, że przybysze "zepsuli" jego nową "zabawkę" i, używając mężczyzny jako żywej tarczy, zaczyna ostrzeliwać Światła. Mutanci jednak sami szybko wkraczają do akcji i pokonują przeciwników, a Martha wydziera z pamięci jednego z nich miejsce, w którym ukryli Pixie, i wysyła tam Gabriela. Jin jednak niewiele sobie z tego robi, stwierdzając, że chciał jedynie wywołać na tyle poważne niepokoje, by mieszkańcy zaczęli kupować jego broń, a walka z mutantami jest ku temu równie dobrym środkiem, jak wykorzystanie wielorazowego zamachowcy-samobójcy. Przyznaje następnie, że okłamał swego "przyjaciela" i że zdjęcia, które mu pokazał, pochodzą z jego własnej galerii, a słysząc to, mutant wybucha, wyswobadza się z uścisku i jednym ciosem zabija Billiona. Wtedy też na miejscu zjawia się Gabriel z Pixie, oświadczając, że na miejsce zbliża się oddział wojska. Hope tymczasem podchodzi do przeżywającego załamanie mutanta, który stwierdza, że wszystko, co o sobie wiedział, było kłamstwem, i prosi go, by udał się z nimi na Utopię. Ten zgadza się i, w momencie, gdy zostają otoczeni przez jednostki wojskowe, Pixie teleportuje całą drużynę.

Utopia. Cyclops zauważa wracające Światła i idzie do nich, zamierzając powiedzieć Hope do słuchu. Gdy jednak zauważa wśród nich Sebastiana Shawa, od razu przygotowuje się do walki, wściekle pytając, co on robi na jego wyspie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #14 Generation Hope #14 Generation Hope #14 Generation Hope #14 Generation Hope #14 Generation Hope #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.