Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #3

Uncanny X-Men vol. 2 #3

Postacie
Zapowiedź

Manipulacje Mr. Sinistera przy złotym Golden Celestianinie przywołały nieśmiertelnych kosmicznych bogów na Ziemię, gdzie przeprowadzą sąd nad ludzkością. Oto szansa, aby X-Meni udowodnili swoją przydatność dla świata.

Cytat

Sinister: "And the missing piece of your nurture is one word that describes where you're from and what you are. Merely knowing the word will place you on your road to fulfilling your potential whilst simultaneously dooming your entire species. The word, Hope, is 'Phoenix'."

Streszczenie

Extinction Team walczy z klonami Sinistera. Prime chce ponownie telepatycznie przejąć nad nimi kontrolę, ale Hope osłania towarzyszy za pomocą pożyczonych od Emmy zdolności.

Sinister i Hope rozmawiają w obszarze astralnym. Mają pat, więc Essex próbuje wytrącić dziewczynę z równowagi zwracając jej uwagę na to, że wszyscy mutanci coś przed nią ukrywają. Wystarczy jedno słowo, by wstąpiła na ścieżkę ku swemu przeznaczeniu. Brzmi ono "Phoenix".

Hope wpada w furię. Za pomocą mocy Magik teleportuje się i pakuje w Prime'a kilka kulek. Jego rolę przejmuje kolejny klon, rozbawiony reakcją dziewczyny. Mutanci zaczynają przegrywać, a Sinister dalej napawa się swoją wspaniałością.

Narcystyczny słowotok przerywa mu Danger, która opanowała całe otoczenie. Momentalnie anihiluje wszystkie klony naraz tak, by Prime nie miał gdzie wypłynąć. Mają chwilę wytchnienia, ale tylko chwilę, bo klony z zewnątrz – a wśród nich nowy Prime - już czekają na mutantów. Frost ma dość tych przepychanek. Prosi, by Namor przytrzymał jej kikut, po czym wraca do ludzkiej postaci i atakuje Sinistera telepatycznie. Odnosi sukces, bo Sinister wzorował się na umyśle Scotta, a nikt nie zna go lepiej. Zmusza Esseksa, by aktywował procedurę zwrócenia głowy Celestialowi.

Klony dezintegrują się, a na ich miejsce pojawia się kolejna iteracja, ostatnia, jaką wyprodukowały maszyny przed odłączeniem od głowy Śniącego Celestiala. Ta wersja jest już odporna na zagrywki Emmy. Teleportuje gdzieś budynek wraz z maszynami do replikacji, po czym prorokuje, że gdy ponownie się zobaczą, mutanci będą o wiele bardziej nienawidzeni, niż on teraz. Po czym, strzela sobie w głowę.

Cyclops kontaktuje się z Magneto, który potwierdza, że głowa Celestiala wróciła na miejsce. Jest jednak kolejny problem, i kiedy Magik teleportuje ich na miejsce, widzą już, jaki. Przybyli pozostali Celestials.

Zmęczeni walką mutanci przybierają dobre miny do złej gry. Formują luźny szereg i wychodzą Celestialom naprzeciw. Cyclops mówi, że Ziemia jest pod ich ochroną, podobnie jak ich przyjaciel. Nic tu po nich. Następuje cisza. Nagle, Śniący Celestial rusza się i pokazuje swym pobratymcom, by odlecieli. Co też robią.

Obserwujący wszystko z bezpiecznej odległości ludzie nie wiwatują. Ale też nie rzucają cegłami. Boją się ich, bo skoro garstka mutantów przekonała kosmicznych bogów do odejścia, to co może zrobić z nimi?

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #3 Uncanny X-Men vol. 2 #3 Uncanny X-Men vol. 2 #3 Uncanny X-Men vol. 2 #3 Uncanny X-Men vol. 2 #3 Uncanny X-Men vol. 2 #3 Uncanny X-Men vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.