Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #17

Uncanny X-Force #17

Uncanny X-Force #17

"Dark Angel Saga" - part 7

Postacie
Zapowiedź

Archangel stał się nowym Apocalypsem, a to za sprawą zdrajcy w szeregach. The World zostanie otworzone. I ktoś zginie.

Streszczenie

Dawno temu, w czasie początków X-Men. Angel rozmawia z Xavierem. Martwi się, że jego moce są za słabe. Charles wierzy w niego i jego odwagę. Wierzy, że jego podopieczny wywrze wielki wpływ na świat.

Death ubrana w nowy strój podchodzi do Archangela. Para całuje się. Logan walczy z ogromnym Icemanem oraz jego mniejszymi wersjami. Robert sam kryje się w bezpiecznym miejscu i pozwala, by jego twory walczyły za niego. Powyżej Genocide jest gotowy do uruchomienia swojej mocy na The World. Wolverine postanawia odpuścić pojedynek i powstrzymać zagładę świata. Iceman nie chce mu pozwolić uciec, ale na jego nieszczęście zjawa się E.V.A. Z niej wyskakują AoA X-Men. Sunfire bez problemu niszczy jego gigantycznego stwora. Nightcrawler teleportuje Logana, a następnie skacze na The World. Tam zabiera ze sobą Genocide'a. Ląduje z nim w komnacie Archangela. Zanim ucieka zdejmuje mu jego hełm, co uwalnia jego nuklearna moc. Warren osłania siebie i Death swoimi skrzydłami. Kurt wykorzystuje zamieszanie i zabiera Betsy do reszty X-Force. Ta nie chce żadnej pomocy. Jest teraz ucieleśnieniem śmierci. Fantomex nie traci nadziei i podchodzi do niej.

Archangel zakłada hełm swojemu podwładnemu. Wkurzony wychodzi na zewnątrz. Tam czekają na niego Logan i przybysze z AoA. Wolverine pierwszy rusza do ataku. Wie, że jeśli jego przyjaciela nie da się uratować, będzie musiał go zabić. Niestety skrzydła są potężna bronią. Jednym cięciem trafia Logana i Creeda. Następnie rusza na spotkanie Sunfire'a. Ten ostatni zostaje wyrzucony przez ścianę na zewnątrz. Tam czeka na niego kolejny wytwór Icemana. Niepowstrzymywany Archangel wzlatuje w kierunku The World. Przed nim teleportują się Kurt, Logan i Creed. Walka rozpoczyna się na nowo.

Na The World Fantomex próbuje dotrzeć do Psylocke. Death jest niewzruszona. Wykorzystuje, że jej przeciwnik zbliżył się i ukrytym ostrzem podcina mu gardło. Kobieta bierze w ramiona umierającego przyjaciela. Okazuje się, że była to kolejna iluzja Jean-Phillipe'a. Opuściła gardę i teraz Jean może wedrzeć się do jej umysłu.

Angel wchodzi na przyjęcie Hellfire Club. Spotyka tam Psylocke, która prosi go o wybawienie od nudnego rozmówcy. Razem udają się do osobnego pokoju. Zaczynają miłą pogawędkę. Nagle pojawia się Jean. Okazuje się, że są w umyśle Betsy, a Angel to tak naprawdę osobowość Death. Grey zamyka ją w klatce, ale aby ją pokonać, potrzebuje pomocy Psylocke. Po chwili mutantka odzyskuje przytomność.

Na powierzchni trwa zażarty pojedynek. Kurt teleportuje się za Warrena, ale zostaje trafiony skrzydłami. Wówczas dolatuje do nich Jean i używa na ich przeciwniku mocy Phoenix. Niestety, nie działa to na Archangela. Ten używa mocy jego przeciwniczki przeciwko niej samej. Zamieszanie wykorzystuje Logan. Rzuca się na przyjaciela i powala go. Szykuje się do zadania ostatecznego ciosu. Kiedy wbija swoje pazury, zostaje spalony przez resztę mocy Phoenix. Następny wkracza do akcji Creed. Zostaje mocno ranny, a następnie Archangel bez cienia litości dobija go. Warren w końcu przez nikogo nieatakowany może lecieć na The World. Kiedy otwiera drzwi, czekają na niego Psylocke i Fantomex.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #17 Uncanny X-Force #17 Uncanny X-Force #17 Uncanny X-Force #17 Uncanny X-Force #17 Uncanny X-Force #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.