Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #13

Generation Hope #13

Postacie
Zapowiedź

Drużyna Hope wyrusza do Chin po nowego mutanta, zamiast tego odnajdują jednak jednego ze starych - Sebastiana Shawa.

Streszczenie

Utopia. Światła, wraz z Pixie, rozpoczynają sparring z grupą doświadczonych X-Men w składzie Boom-Boom, Colossus, Magik, Magneto, Namor, Psylocke i Storm, obserwowani przez Cyclopsa, Emmę i Danger. Megan obsypuje Namora swym halucynogennym pyłkiem, po czym wyteleportowuje Piotra, sama zostaje jednak znokautowana przez Illyanę. Podczas, gdy Laurie ściera się z Ororo, a Gabriel unika bomb Tabithy i telepatycznych ataków Betsy, Teon rzuca się na Sub-Marinera, widząc w nim samca alfa, zostaje jednak ciśnięty w stronę Velocidada, zatrzymując go. Magneto obserwuje walczącą Hope, jego uwagę odwraca jednak krytykujący go Kenji, który stwierdza, że niegdyś stanowił on symbol zagrożenia ze strony mutantów, teraz jednak jest jedynie niańką, po czym atakuje go, wbijając się mackami do wszystkich otworów w twarzy Magnusa. Ten reaguje instynktownie, rozdzierając przeciwnika na pół. Przerażony, Scott wstrzymuje starcie, i nawet, gdy ciało Zero zaczyna zrastać się z powrotem, a on sam się budzi, Summers nie przestaje krytykować Erica, w końcu odwołując sesję treningową. Gdy Światła zostają same, Kenji przyznaje, że przez jakiś czas zastanawiał się, czy byłby w stanie dokonać czegoś podobnego, albo i czegoś więcej, jak dzielenia się na wiele ciał. Gabriel próbuje zmienić temat, pytając, jak dziewczynom w zespole podoba się jego nowa broda, a gdy nikt nie bierze go na poważnie, przypomina, że jego moce przyspieszają jego starzenie się. Wtedy jednak Hope zauważa, że nie ma z nimi Teona.

Ten, jak się okazuje, ruszył za obserwującymi walkę Stepford Cuckoos, które, napędzany myślą o parzeniu się, zapędził do pomieszczenia z Cerebrą, skąd trojaczki wzywają Hope. Gdy ta udaje się po Primala, Kenji zauważa "siedzącą" przy Armor Marthę Johannson i przedstawia się, zasypując ją komplementami. Tymczasem Hope zjawia się w Cerebrze, gdzie zauważa sygnał pochodzący ze środkowej Azji. Gdy telepatki nie chcą jej wyjaśnić, do kogo on należy, dziewczyna "pożycza" moce jednej z nich, po czym telepatycznie wzywa swój zespół. Po chwili, gdy Światła przygotowują się do skoku, Kenji dołącza do nich razem z Marthą, po czym zespół przenosi się do Pakistanu, niedaleko granicy z Chinami. Laurie początkowo krytykuje przywódczynię za to, że wysłała ich tam bez jakiejkolwiek odprawy, gdy jednak Hope odpiera, że ktoś prawdopodobnie właśnie zmienia się w mutanta i że muszą się do niego dostać jak najszybciej, Transonic przeprasza. Następnie panna Summers rozdziela drużynę na grupy, by tym szybciej przeszukać okolicę – podczas, gdy Primal i Laurie zostaną z nią, Zero i No-Girl, która utrzyma ich wszystkich w kontakcie, oraz Velocidad i Pixie udadzą się w swoje strony. Laurie pyta, czy to dobry pomysł wysłać Gabriela razem z Megan, na co Mesjasz odpiera, że mieszanie uczuć z misją jest złym pomysłem – dlatego radzi jej jak najszybciej porzucić jakiekolwiek uczucia, jakie żywi do Kenjiego, co spotyka się z zaskoczeniem ze strony Transonic [i czytelników – przyp. S_O].

Tymczasem Velocidad informuje Pixie, że nie znalazł jeszcze niczego podejrzanego, ta więc każe mu szukać dalej i przestać flirtować, na co ten wybucha i stwierdza, że jako nastolatek powinien podejmować niemądre decyzje i zaczyna do tego mieszać swój problem ze starzeniem się, odkrywa jednak, że od tyłu zaszła go grupa mężczyzn uzbrojonych w futurystyczną broń, atakuje więc ich, każąc Pixie uciekać.

Zero i No-Girl tymczasem przechadzają się po mieście, wykorzystując telepatię Marthy, by ukryć się przed mieszkańcami. Nagle jednak "dziewczyna" zauważa coś dziwnego w jednym z przechodniów i wzywa pozostałych. Gdy mutanci zjawiają się na miejscu, ów przechodzień stwierdza, używając płynnego angielskiego, że nie powinni tu być, nieważne, kim są, po czym ujawnia materiały wybuchowe ukryte pod płaszczem i detonuje je.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #13 Generation Hope #13 Generation Hope #13 Generation Hope #13 Generation Hope #13 Generation Hope #13 Generation Hope #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.