Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #19

Wolverine vol. 4 #19

Wolverine vol. 4 #19

"Goodbye, Chinatown" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Trójka bohaterów trafia do samego jądra Ziemi, by odnaleźć pewnego groźnego dilera narkotykowego...

Cytat

Gorilla Man: "So what's the plan?"
Wolverine: "A buncha stabbing."
Gorilla Man: "Right. Bravo, general Patton."

Streszczenie

Salem Center, Westchester County. Harry zamyka swój bar na dobre – zmusiły go do tego tak kryzys, jak i nagły zastój, jaki ma miejsce od paru lat. Nagle właściciel i jego pracownicy wyczuwają trzęsienie ziemi, a po chwili przez asfalt przebija się smok, niosący na swoim grzbiecie Wolverine'a. Widząc swojego stałego klienta, Harry każe jak najszybciej otworzyć bar, pewien, że kasa znowu zacznie płynąć.

Wcześniej, głęboko pod ziemią. Soulstriker znęca się nad niewolnikami, gdy nagle zauważa trzy przyglądające mu się smoki. Każe im wracać do pracy i krytykuje to, jak grube się robią. Nagle wszystkie trzy na niego wymiotują, wypuszczając ze swych trzewi Wolverine'a, Gorilla Mana i Fat Cobrę, którzy bez dłuższego ociągania się atakują strażników.

Słysząc odgłosy walki, strażnicy na polach maku postanawiają ruszyć do ataku, zostają jednak znokautowani przez Yuena, który wzywa pozostałych niewolników do ataku. Ostrzega, że sytuacja ekonomiczna na powierzchni jest nie do pozazdroszczenia i może być im lepiej, jeśli pozostaną na swoich starych "posadach".

Tymczasem, na głównym polu walki, Soulstriker powala jednego ze szturmowców, który chciał zaatakować Logana – Wolverine należy bowiem do niego. Widząc zbliżającego się przeciwnika, mutant pozwala mu zaatakować swoją duszę.

Gdzie indziej. Melita przychodzi na rozmowę o pracę. Jej rozmówca chwali ją za jej teksty o Blackguard i niedawnej wojnie z Serpentem, po czym pyta, czemu, skoro jest tak dobrą dziennikarką, nie jest zatrudniona. Ta przyznaje, że postanowiła opuścić swoją starą redakcję po tym, jak grupa super-łotrów wdarła się tam, by ją zabić. Słysząc to, mężczyzna pyta, kiedy kobieta może zacząć pracę, a gdy ta nie rozumie, czemu jej wyznanie nie zrobiło na nim wrażenia, Joseph "Robbie" Robertson, redaktor naczelny Daily Bugle, oświadcza, że w jego gazecie, jeśli nie jesteś atakowany przez super-łotrów, oznacza to, że nie wykonujesz swojej roboty porządnie. Zaczyna oprowadzać Melitę po redakcji, tłumacząc warunki pracy – długie godziny, marne zarobki i nieustannie wisząca nad głowami groźba bezrobocia. Ale przynajmniej będzie mogła pisać o rzeczach, o których reszta świata czyta tylko w komiksach. Przy okazji pyta kobietę, czy, poza polującymi na nią łotrami, ma jakieś związki z superherosami, na co ta odpiera, że można tak powiedzieć.

Tymczasem, głęboko pod powierzchnią ziemi. Soulstriker uderza Wolverine'a w duszę, rani się jednak o nią. Gdy nie rozumie, co się stało, Logan tłumaczy, że ją "ćwiczył" od ich ostatniego spotkania – znalazł sobie dziewczynę, pogrzebał swojego najlepszego przyjaciela, trafił do Piekła i się stamtąd wydostał, został opętany przez bandę demonów, zmuszony do zabicia własnych dzieci, walczył na śmierć i życie z innym swoim przyjacielem, a w końcu został dyrektorem szkoły dla dzieci z nadprzyrodzonymi mocami. Po czymś takim taka jednoręka łamaga, jak on, nie może zrobić mu krzywdy. Nagle Wolverine'a i jego kompanów atakują smoki Jade Claw, gdy jednak Soulstriker każe im zabić niechcianych gości, jaszczury zostają zaatakowane przez... zupełnie inne smoki, dowodzone przez nadal żywego Mistrza Po. Gdy twierdza Jade Claw staje w płomieniach, a ona sama zostaje przepędzona, Logan postanawia spełnić obietnicę daną Soulstrikerowi i odcina mu jego drugą dłoń, pozostawiając resztę swojemu mistrzowi. Gdy Soulstriker pyta, czy starzec uderzyłby człowieka bez rąk, ten przyznaje, że nie – po czym kopie go w twarz.

Teraz, Bar Harry'ego. Wolverine pyta swego mistrza, jakim cudem przeżył on upadek w bezdenną przepaść, ten tłumaczy więc, że spadł aż do samego centrum Ziemi, gdzie trafił do gniazda smoków, które były zaprzysięgłymi wrogami tych, które wykorzystywała Jade Claw. Gdy Fat Cobra pyta Yuena, czy posada Black Dragona łączy się z wszetecznymi dziewkami, do Logana podchodzi Melita, która proponuje, że postawi mu następną kolejkę – może sobie na to pozwolić, bo znowu jest zatrudniona. Wysłuchawszy jej historii, Logan gratuluje dziewczynie. Ta zauważa, że nigdy nie wysyłała swojego CV do Bugle'a. Mutant stwierdza wobec tego, że musiał to zrobić jeden z jej fanów.

Gdzie indziej. Trzy osoby przyglądają się zdjęciom przedstawiającym najróżniejsze osoby – Kingpina, przywódcę Yakuzy, wojowników Hand, Silver Samuraia czy Amiko Kobayashi. Jedna z nich wskazuje zdjęcie pewnej postaci, stwierdzając, że jej udziału boi się najbardziej – choć podobno według większości informacji nie żyje. Do tego oznacza to, że trio będzie musiało schować dumę do kieszeni i współpracować z kimś, kogo nienawidzi – Loganem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #19 Wolverine vol. 4 #19 Wolverine vol. 4 #19 Wolverine vol. 4 #19 Wolverine vol. 4 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.