Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #18

Wolverine vol. 4 #18

Wolverine vol. 4 #18

"Goodbye, Chinatown" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Logan i Gorilla-Man muszą załatwić niedokończone interesy w Chinatown, a pomoże im w tym Fat Cobra.

Cytat

Gorilla Man: "It's official. Your Rogues' Gallery's as unpleasant as you are. That guy over there just punched me in the soul."
Wolverine: "Need I remind you, your enemy's the one using dragons to run drugs through a tunnel from China!"
Gorilla Man: "That's the kinda crazy I'm used to. But not kung fu crazy. Not 'punching people in the soul' kinda crazy."
Wolverine: "You ain't people! You're a damn primate!"

Streszczenie

Gdzieś w jaskiniach głęboko pod Chinatown. Fat Cobra krąży po tunelach, myśląc o tym, czym się zajmie, jak tylko znajdzie jakieś wyjście – winem, kobietami i żarciem.

Gdzie indziej w jaskiniach głęboko pod Chinatown trwa walka między Wolverinem i jego kompanami a ludźmi Jade Claw. Soulstriker podkreśla, że dusze przeciwników należą do niego, na co Mistrz Po pyta, czy to dlatego, że sam nie posiada on duszy, po czym rzuca się na niego i szybko powala. Oznajmia, że zmuszenie szlachetnych smoków do pracy przy dostawach narkotyków na zawsze będzie plamą na jego honorze, łotr jednak wyśmiewa go i stwierdza, że w ogóle nie zna się on na smokach. W następnej chwili stoi on już na nogach, każąc Loganowi i Gorilla Manowi się poddać – inaczej Po i Yuen, trzymani w paszczach przez dwa smoki, zginą. Pewien, że jego kompani nie dadzą się zabić, Wolverine poddaje się.

Wkrótce później, Logan i Ken wiszą przywiązani do dwóch smoków, które mają za zadanie ich rozerwać. Gdy Soulstriker pyta, czemu mutant nic nie mówi, ten zapewnia, że gdy już się uwolni, odrąbie mu jego drugą rękę – a może nawet i głowę. W odpowiedzi, łotr spycha Po w dół bezdennej przepaści, po czym odchodzi. Gdy przeciwnicy znikają, Gorilla Man ujawnia, że dzięki swojemu przeciwstawnemu kciukowi u nogi już się uwolnił i pomaga Loganowi. Gdy jednak rozwiązuje jego więzy, zostają porwani przez smoka, do którego nadal są przywiązani. Tego jednak szybko powala Fat Cobra, który dziękuje im za ratunek i pyta, czy nie przynieśli mu może czegoś do jedzenia.

W tym samym czasie kucharz prezentuje Jade Claw jej obiad, składający się z niedorzecznie wręcz wykwintnych dań, których składnikami są najróżniejsze części ciał zagrożonych wyginięciem zwierząt. Na miejscu zjawia się też Soulstriker, który oznajmia, że ich ostatnia dostawa trochę się opóźniła. Zapewnia jednak, że rozwiązali już ten problem. Kobieta zauważa przyprowadzonego przez jej podwładnego Yuena. Stwierdza, że jest on zbyt młody, by zostać jej konkubentem i każe go wysłać do pracy na "polu".

Wkrótce później, w drodze do twierdzy Jade Claw, chłopak wygląda przez okno powozu i odkrywa, że są otoczeni polami pełnymi maku. Łotrzyca poprawia go jednak – jest to tylko jedno pole, wielkości kontynentu. Jej plan jest genialny w swojej prostocie – zamierza zostać największym handlarzem na świecie, pierwotnym źródłem dla każdego dilera. Na początek zdobędzie Chinatown, jednak wkrótce, gdy ktoś będzie chciał coś wypalić, wciągnąć, lub wstrzyknąć, będzie musiał zapłacić jej. Yuen przyznaje, że to nie taki zły plan i pyta, czy kobieta mogłaby się jeszcze raz zastanowić nad konkubinatem.

Tymczasem w jaskiniach, Fat Cobra próbuje "przypomnieć" Wolverine'owi, że jest jego starym przyjacielem i jedyną osobą, z którą kiedykolwiek przegrał w piciu, po czym wyjaśnia, że zagubił się w tunelach, gdy został wysłany przez wróżów z wyspy Peng Lai, którzy wyczuli tu zagrożenie. Jego nadzieje na ratunek i wyżywienie ulatują jednak, gdy Logan przyznaje, że również się zgubili. Nagle dostrzega trzy smoki, które podążają jednym z pobliskich tuneli, a Gorilla Man domyśla się, że śledząc je, będą mogli dotrzeć do kryjówki Jade Claw. Fat Cobra jednak nie zamierza śledzić, ale zwyczajnie pożreć jaszczury, bohaterowie nie mają więc innego wyboru jak dołączyć do walki. Logan dochodzi do wniosku, że istnieje tylko jeden sposób, by odnaleźć swoje pieniądze i swego przyjaciela i pomścić swego mistrza, po czym pozwala się połknąć.

Jakiś czas później. Stopy Jade Claw obmywane są w krwi kobiet, które miały czelność uważać się za piękniejsze od niej. Yuen pyta innego niewolnika, jak można się wystarać o pozycję konkubenta. Mistrz Po nadal spada w bezdenną przepaść. A trzy smoki wracają do twierdzy Jade Claw, z nadal żywymi, i cały czas kłócącymi się, Wolverinem, Gorilla Manem i Fat Cobrą w brzuchach.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #18 Wolverine vol. 4 #18 Wolverine vol. 4 #18 Wolverine vol. 4 #18 Wolverine vol. 4 #18 Wolverine vol. 4 #18 Wolverine vol. 4 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.