Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #2

Uncanny X-Men vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

...I jaki to ma związek ze zmartwychwstałym Misterem Sinisterem?

Cytat

Sinister: "Your first mate was the highest genetic-quality bride available. And when she died, you found yourself the best replacement available. Not quite the same class, of course, but good enough to house your seed."

Streszczenie

Extinction Team przystąpili do walki z Sinisterami. Z Cyclopsem kontaktuje się Abigail Brand i informuje go, iż czujniki S.W.O.R.D. wykryły, że do Ziemi zbliża się co najmniej tuzin pozostałych Celestiali.

Sinister prosi o zawieszenie broni. Cyclops zgadza się, bo dzięki temu ludzie zyskają trochę czasu na ewakuację. Sami mutanci idą na spotkanie z Sinisterem Prime. Scott chce, by Emma wróciła na Utopię, ale ta ripostuje, że w diamentowej formie jako jedyna będzie odporna na telepatyczny atak Sinistera, jeśli blokady X-Clubu albo hełm Colossusa zawiodą. Do tego, ma plan awaryjny. Zdradzi go Hope.

Tymczasem Danger kontynuuje analizę DNA klonów Sinistera. Przekazuje, że Doctora Nemezisa zatkało, co nawet jej się podoba.

Sinister Prime wita mutantów. Cyclops domaga się wyjaśnień. Nathaniel tłumaczy, że już jako dziecko chciał stworzyć niebo na Ziemi i właśnie mu się to udało. Stał się samo-replikującą istotą, której każda kolejna iteracja jest doskonalsza od poprzedniej. Potrzebował Śniącego Celestiala do zasilenia maszyn. Scott domaga się zwrotu głowy, bo kiedy przybędą pozostali Celestiale, w zemście za desekrację ich towarzysza zniszczą całą planetę. Sinister zdaje sobie z tego sprawę i wcale mu to nie przeszkadza, bo on i jego klony przetrwają.

Essex przystępuje do ataku. Kolektywny umysł uczynił jego telepatię jeszcze silniejszą. Przejmuje kontrolę nad X-Men, używa Scotta by zniszczył hełm Colossusa. Na placu boju zostają Danger i Emma. Kule armatnie niszczą tę pierwszą, ale na chwilę przed pojmaniem Emma wymawia słowo-klucz. To pozwala Hope otrząsnąć się, pożyczyć moce pozostałych i zniknąć.

Sinister Prime przyznaje, że to był niegłupi plan, choć sam obmyślił by to lepiej. Kontynuuje napawanie się zwycięstwem, dziękuje Scottowi, że umożliwił mu stanie się tym, kim jest. Komplementuje jego gust, bo kiedy najlepsza z możliwych partnerka zginęła, wybrał sobie kogoś innego, ale zadowalającego. W końcu przyszłość leży w talentach psi. Wychodzi na zewnątrz ponapawać się swoim dziełem. Tam dostaje kulkę od Hope, prosto między oczy.

Telepatyczna kontrola słabnie. W tym samym momencie inny Sinister przejmuje rolę Prime'a, ale Colossus miażdżmy mu czaszkę. Na darmo, bo Primem od razu staje się kolejny. Nie wygrają, bo Sinister jest systemem, którego każdy pojedynczy element można zastąpić.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #2 Uncanny X-Men vol. 2 #2 Uncanny X-Men vol. 2 #2 Uncanny X-Men vol. 2 #2 Uncanny X-Men vol. 2 #2 Uncanny X-Men vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.