Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #1

Uncanny X-Men vol. 2 #1

Postacie
Zapowiedź

Co czeka mutantów, którzy pozostali u boku Cyclopsa?

Cytat

Storm: "Raise your hand if you've never gone through a stage that others characterised as 'mainly super villain'. Your hand is up, Scott. Are you absolutely sure it should be?"

Streszczenie

Turyści przyszli obejrzeć Śniącego Celestiala. Nie mają jednak czasu go podziwiać, po pojawia się Mister Sinister. Morduje ludzi, po czym wchodzi do wnętrza kosmicznego bóstwa.

Utopia. Cyclops denerwuje się trochę przed spotkaniem, które właśnie ma poprowadzić, co nie uchodzi uwadze Emmy. Storm, Magneto, Namor, Danger, Magik, Colossus i Hope już są na miejscu. Scott do razu przechodzi do rzeczy.

Po rozłamie wśród mutantów, muszą dać światu wiadomość, że z mutantami nie warto zadzierać. Ten zespół, nazwany poetycko Extinction Team, będzie tą wiadomością. Drużyna będzie interweniowała na całym świecie w sytuacjach kryzysowych. Ludzie zobaczą, że mutanci ich bronią. A przy okazji zobaczą, jak bardzo są potężni. Utopia nie przez wszystkich może być uznana za suwerenne państwo, ale ich potęga sprawi, że zastanowią się dwa razy, zanim potraktują ją jako coś mniej.

Ororo kwestionuje plan Scotta. Uważa, że to krok w tył w stosunku do wysiłków pokojowego współistnienia, jakie podejmowali od czasów, kiedy Xavier zebrał pierwszych uczniów. Mają się nazywać Extinction Team, wśród nich większość członków ma za sobą epizod superzłoczyńcy, a główną siłą, jaką mają oddziaływać na ludzkość, jest strach. Summers wziął to pod uwagę, dlatego nie ważne, jak inny by ich nie postrzegali, muszą się pilnować, by nie przekroczyć pewnej granicy.

Pierwszy tydzień. Psylocke nie wykrywa żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa Utopii. Nemezis i jego X-Club modyfikują Danger, młodzi mutanci pod okiem starszych i bardziej doświadczonych służą jako policja obywatelska na ulicach San Francisco, nie zapominając o zajęciach na wyspie. Dani Moonstar i jej przyjaciele wyruszyli odszukać Blink.

Drugi tydzień. Dzwoni Abigail Brand. Informuje o zakłóceniach w przepływie energii Śpiącego Celestiala. Extinction Team rusza do akcji.

Magik teleportuje ich na miejsce. X-Club, który zbiera dane dzięki Danger, nie może postawić diagnozy. Wtedy głowa Celestiala odrywa się od korpusu i morfuje w podobiznę Mr. Sinistera. Emma nawiązuje telepatyczną łączność z Esseksem. Ten najpierw gada zagadkami, a potem atakuje mutantów. Frost wzywa Namora, który nokautuje lewitującą głowę. Wtedy jednak Celestial zaczyna się rozpadać na mniejsze drony, emitując gigantyczne ilości energii. Drony atakują mutantów. Jeden wysyła Colossusa kilka kilometrów dalej, a drugi urywa rękę Emmie, pomimo tego, że ta jest w diamentowej formie.

Hope przejmuje telepatię Emmy i robi za łączniczkę. Scott wysyła Magik po brata. Z góry zamieszanie obserwują Storm i Magneto. Erik dostrzega w tej sytuacji pewną symbolikę, ale Ororo nie przyjmuje jego argumentów. Zaczyna niszczyć atakujące San Francisco drony.

Illyana odnajduje Piotra. Pomimo jej ostrzeżeń, Rasputin zamienia się w Juggernauta. Magik tworzy portal i wracają na pole bitwy. Nemezis w końcu stawia diagnozę. Celestial się rozpada, bo słabnie jego elektromagnetyczny szkielet. Magneto bierze się do roboty. Udaje mu się ustabilizować obcego, ale to ogromny wysiłek. Muszą jak najszybciej znaleźć głowę i przytwierdzić ją do korpusu.

Danger wie, gdzie jej szukać Sinister właśnie wylądował na Muzeum Sztuki i zaczął je modyfikować, tworząc setki klonów.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #1 Uncanny X-Men vol. 2 #1 Uncanny X-Men vol. 2 #1 Uncanny X-Men vol. 2 #1 Uncanny X-Men vol. 2 #1 Uncanny X-Men vol. 2 #1 Uncanny X-Men vol. 2 #1 Uncanny X-Men vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.