Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #6

Amazing Spider-Man #6

Amazing Spider-Man #6

"Face to Face with... the Lizard!"

Postacie
Cytat

"-But first, put some cushions on the floor under me!
(WHUMP!)
- Oww!! Never mind those #!?+! cushions!"

Streszczenie

Na bagnach Florydy pojawia się ogromna, człekokształtna jaszczurka mówiąca po angielsku. Jakby tego było nie dość, twierdzi ona, że teren należy do niej i atakuje przybyłych do okolicy ludzi. Jest przy tym na tyle silna, że bez problemu miota wściekle całymi drzewami, a wszelka broń palna nie czyni jej szkody.

Wieści o dziwnej istocie szybko trafiają do mediów, a następnie, do samego Spider-Mana. Daily Bugle rzuca mu wyzwanie by pajęczy superbohater stawił czoła jaszczurzemu stworowi. Peter Parker spotyka się w tej sprawie z Jamesonem, który proponuje wyjazd do Florydy, by sfotografować pojedynek. Jonah mówi mu jednak, że nagłówek w gazecie ma tylko na celu przyciągnięcie czytelników, a Spider-Man i tak nie ruszy się do starcia z Lizardem. Przeciwnego zdania jest Betty Brant, która popiera ideę Petera.

Następnego dnia w muzeum, Parker dokształca się w dziedzinie jaszczurek. Na miejscu napotyka Liz i Flasha, którzy przyszli posłuchać prelekcji o dinozaurach. Peterowi nie jest dane długo cieszyć się spokojną wizytą, pajęczy zmysł ostrzega go, iż na miejscu jest dwóch złodziei. W czasie, gdy Parker przebiera się w Spider-Mana, ochrona wypatrzyła przestępców. Wzięli oni jednak zakładnika – Liz Allan. Spidey rusza natychmiast do działania i nokautuje niedoszłych złodziei, po czym ucieka przebrać się na powrót w Petera. Następnie widzi Liz w stanie miłosnego upojenia osobą Człowieka-pająka. Parker nie przepuszcza okazji by dogadać Flashowi. Po chwili słyszy audycję w radiu nt. spodziewanego pojedynku Spider-Mana z Lizardem.

Pajęczy heros udaje się do Jamesona, gdzie wiesza wydawcę Daily Bugle na suficie, przyjmuje wyzwanie do walki z Lizardem i każe wysłać za sobą fotografa. Gdy J.J.J. już spadł na podłogę, pojawia się Peter, który ucina sobie małą pogawędkę z Betty. Przerywa im Jonah, który wysyła Parkera, celem sfotografowania starcia. Peter nie poleci jednak sam, Jameson dotrzyma mu towarzystwa i przypilnuje, by wszystko odbyło się po jego myśli.

Po spakowaniu się i rozmowie z ciocią May, para reporterów znajduje się na pokładzie samolotu. Z różnych wycinków prasowych czytanych po drodze, Peter dowiaduje się, że w okolicy mieszka specjalista od gadów, dr Curtis Connors. Po wylądowaniu, Parker udaje, że idzie kupić film, po czym jako Spider-Man, wkracza na ogrodzony kordonem policji teren, gdzie grasuje Lizard. Nie trzeba długo czekać na pojawienie się ogromnego gada, który atakuje superbohatera. Po krótkiej potyczce Spider-Man ląduje kilkaset metrów dalej.

Okazuje się, iż znalazł się w ten sposób w okolicy domu Connorsa. Na miejscu zastaje płaczącą żonę naukowca. Wyjaśnia mu ona, iż dr Connors i Lizard to sama osoba. Curt stracił na wojnie rękę, jego badania nad gadami miały pomóc mu odzyskać utraconą kończynę. Eksperymenty zakończyły się sukcesem, lecz skutkiem ubocznym było zmienienie naukowca w gigantyczną jaszczurkę, która pała nienawiścią do ssaków. Rozmowę przerywa krzyk obok domu. To Billy, syn Curtisa, który zauważył Lizarda i zaczął uciekać. Drogę blokuje mu jednak wielki wąż, na ratunek na szczęście przybywa Spider-Man, co wywołuje kolejną walkę. Na głos żony, Lizard ucieka.

Korzystając z notatek Connorsa i z jego laboratorium, Spider-Man formułuje antidotum. Nagle atak przypuszcza Lizard i przygniata superbohatera meblami. Myśląc, że pozbył się wroga, jaszczur rusza z własnym serum, które pozwoli mu z gadów zbudować wierną mu armię. Spider-Man otrząsa się z ataku z pomocą żony Curta i rusza zmusić Lizarda, by wypił antidotum.

Znajduje go w opuszczonym forcie. Jaszczur wraz z podległymi mu krokodylami i innymi gadami atakuje czerwono-niebieskiego herosa. Wywiązuje się długa i wyczerpująca walka, podczas której pojedynkujący się zaczynają spadać ze szczytu wieży fortu. Spider-Man wykorzystuje sytuację i wlewa Lizardowi antidotum do paszczy. Po niedługim czasie Curtis na powrót staje się sobą i z radością wita się znów z rodziną. Postanawia spalić wszystkie swoje notatki. Superbohater zaś obiecuje całą sprawę utrzymać w tajemnicy.

Peter pojawia się przed wściekłym Jamesonem, który go szukał. Pokazuje mu zdjęcia Lizarda, jednak nie chcąc zdradzić sekretu Connorsa, udaje, że kupił je od indiańskiego przewodnika. Jonah stwierdza, że to fałszywe zdjęcia i je drze. Uważając, że jaszczur nie istnieje, każe wracać do Nowego Jorku.

Wieczorem Peter wpada na pomysł, by umówić się z Betty. Ta jednak pracuje do późna, dzwoni więc do Liz, ona z kolei uważa, że Spider-Man się w niej zakochał i czeka na telefon od niego.

Tymczasem w biurze Jamesona, Betty Brant odczytuje szefowi list od Człowieka-pająką, doprowadzając Jonaha do wściekłości.

Gdzie indziej zaś Vulture szykuje się do ataku...

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.