Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #19

Avengers vol. 4 #19

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn i H.A.M.M.E.R. powracają!
Zobacz nowy skład Avengers w akcji!

Cytat

Iron Man: "Ladies and gentlemen around the world... your... AVENGERS!"

Streszczenie

The Raft. Daisy Johnson przesłuchuje naczelnika więzienia, Johna Walkera, w sprawie ucieczki Normana Osborna. Ten nie zamierza początkowo rozmawiać z kimś, o kim nigdy nawet nie słyszał. Zmienia się to dopiero, gdy Daisy przypomina, że Steve Rogers osobiście ją tu przysłał, wtedy jednak były USAgent oznajmia jedynie, że wszystko opisał w swoim raporcie. Gdy dziewczyna zauważa, że zapisał tam, że został otruty, ten wyjaśnia, że ktoś wsypał mu coś do herbaty, a gdy się obudził, było już po wszystkim. Dodaje też, że ktoś – nie ma pojęcia, kto – odłączył kamery. Gdy Quake zauważa, że wygląda to podejrzanie, Walker wybucha i stwierdza, że próbują zwalić całą winę na niego. Przypomina, że to Avengers byli odpowiedzialni za przeniesienie więźnia i zapewnia, że tak łatwo się go nie pozbędą. Daisy zmienia temat, pyta o czternastu "zaginionych" strażników i prosi o ich akta. Obserwująca rozmowę Spider-Woman pyta, kim w ogóle jest dziewczyna, Hawkeye więc wyjaśnia, że to jedna z podopiecznych Fury'ego i że Steve poprosił ją o pomoc, stwierdził bowiem, że potrzebują kogoś niezwiązanego z Avengers, którzy rzeczywiście dopuścili do tej sytuacji.

Przed Avengers Mansion stoi tłum ludzi, a media huczą od plotek na temat nowego składu zespołu. W rezydencji Steve pyta Tony'ego, czy to on zawiadomił dziennikarzy, ten więc z ociąganiem potwierdza i wyjaśnia, że po tym, co przeszli ludzie, muszą się oni skupić na czymś innym, a strażnik wolności i sprawiedliwości wybierający najlepszych z najlepszych to coś, co może podnieść ich na duchu. Przechodząc do budowy nowego składu Mścicieli, Rogers stwierdza, że powinni pozostawić drużynę Luke'a taką, jaka jest, nie wie jednak, co zrobić z "głównym" zespołem. Tony stwierdza, że potrzebują przyjaciół.

Tej nocy, Hell's Kitchen. Black Panther walczy z robotem, którego nagle powala rzucona przez Captaina tarcza. Gdy Steve pyta, co się dzieje, T'Challa wyjaśnia, że przeszkodził w czarnorynkowym handlu bronią, co nie spodobało się madripoorskim sprzedawcom. Sam pyta, co sprowadza bohatera. Rogers zaprasza Panthera z powrotem do Avengers. Ten uprzejmie odmawia, wyjaśniając, że nie jest jeszcze gotowy – ma sobie jeszcze sporo do udowodnienia. Gdy Steve drąży temat, wyjaśniając, że potrzebuje przyjaznych twarzy, T'Challa zaprzecza – potrzebuje siły ognia. A to oznacza, że potrzebuje jego żony.

Następnego dnia. Storm ląduje w ogrodzie Avengers Mansion, domyślając się, że był to pomysł jej męża. Nagle Tony oświadcza, że zna kogoś, z kim Steve chętnie by porozmawiał, po czym przedstawia mu odbudowanego Visiona. Gdy syntezoid wita się z przyjaciółmi, Stark wyjaśnia, że pracował nad nim, gdy tylko mógł, i w zeszłym tygodniu najwyraźniej coś uruchomił, ponieważ robot zaczął się regenerować. Nagle Captain zauważa stojącą nieopodal Daisy Johnson, która zdaje mu raport z poszukiwań zaginionych strażników z Raft. Dotarła do pewnego klawisza, który kilka tygodni temu narzekał na zarobki. Wtedy podszedł do niego jeden z owych "zaginionych" i wspomniał, że organizuje pewne "zebranie", nie powiedział jednak nic więcej. Po przeszukaniu mieszkań wszystkich czternastu odkryła, że byli oni lojalistami Osborna i H.A.M.M.E.R. i podejrzewa, że podobni ludzie znajdują się w każdej agencji wywiadowczej i na każdym szczeblu władzy. Nie mogą ufać nikomu.

Jakiś czas później. Gdy zbliża się moment przedstawienia nowego zespołu publiczności, Victoria Hand sugeruje, by nie odpowiadali na pytania. Red Hulk nie jest pewien, czy powinien się pokazywać, Tony jednak uspokaja go. Przygotowując się do wyjścia, Steve pyta, jaki pseudonim nosiła Daisy, po czym zaprasza Quake do zespołu. Zebrani, Captain America, Iron Man, Hawkeye, Protector, Quake, Red Hulk, Spider-Woman, Storm i Vison stają przed tłumem, skąd zaczyna padać prawdziwy grad pytań. Nagle spomiędzy ludzi wychodzi Norman Osborn, który ogłasza, że został odsunięty od władzy przez Avengers i przetrzymywany w więzieniu federalnym bez przedstawienia zarzutów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #19 Avengers vol. 4 #19 Avengers vol. 4 #19 Avengers vol. 4 #19 Avengers vol. 4 #19 Avengers vol. 4 #19 Avengers vol. 4 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.