Avalon » Serie komiksowe » Point One » Point One

Point One

Postacie
Zapowiedź

Siedem nowych historii, które położą fundamenty pod wszystkie ważne historie 2012 roku. W Uniwersum Marvela nadchodzą największe zmiany od 35 lat.

Streszczenie

Niebieska Strefa Księżyca. Astronauta wypuszcza niewielką dronę-kamerkę, która kieruje się ku siedzibie Watchera i odnajduje go, Uatu jednak... nie zauważa jej, znajdując się w transie. Mężczyzna w kombinezonie wyjaśnia kompanowi, że raz na trzy lata, dokładnie na 42 minuty, przestaje on obserwować, by wysłać swoje odkrycia do kolektywu. Oznacza to, że mają oni niepowtarzalną okazję, by przejrzeć jego wspomnienia i znaleźć to, czego potrzebują. Podczas, gdy jeden z selenonautów udaje się do archiwów, drugi przegląda najnowsze wspomnienia."Harbringer"

Postacie:
* Nova [Sam Alexander]
* Terrax

Planeta Birj, 80000 lat świetlnych od Ziemi, przeszłość. Młody Nova ściera się z Terraxem, próbując wyjaśnić, że nie przybył z nim walczyć, lecz go ostrzec. Były herold Galactusa nie zważa jednak na słowa chłopaka i ogłasza, że nie pozwoli, żeby ktoś odebrał mu władzę nad planetą. Gdy cały glob zaczyna się trząść, Nova stwierdza, że jest już za późno i wznosi się w powietrze. Terrax nie zamierza się poddawać i rusza ku nowemu zagrożeniu. Zostaje jednak zdezintegrowany, a cała planeta zostaje wypalona do ziemi. Nova opłakuje tę tragedię, nie może jednak się zatrzymywać – musi ostrzec wszystkich, że Phoenix nadchodzi...

Planeta Birj, 80 tysięcy lat świetlnych od Ziemi, przyszłość. Nic nie pozostało z cywilizacji żyjącej na tej planecie – poza włócznią Terraxa. Nagle jednak zaczynają spod niej wyrastać pędy nowej rośliny. Nowego życia.

[Uwaga: Wątek ten jest kontynuowany w Avengers vs. X-Men #1 – przyp. S_O]"The Myth of Man"

Postacie:
* Krakken i jego rodzina
* Prophet

Ojciec opowiada swemu synowi o przeszłości – pełnej wojny, głodu, chorób i śmierci. Mimo tego, że od tamtej pory ich rasa podźwignęła się i buduje nowe, lepsze jutro, brakuje mu jednej rzeczy, którą pamięta ze starego świata – hot dogów. Pyta, czy chłopiec chciałby ich kiedyś spróbować, a gdy ten potwierdza, mężczyzna stwierdza, że wobec tego będzie musiał iść już spać – jutro trzeba wcześnie wstać, żeby pomóc w budowie nowej przyszłości. Gdy zauważa, że dziecko boi się, pyta, czy nadal nawiedzają go koszmary i zapewnia, że ludzi już nie ma – między innymi dzięki jego maszynom, dzięki którym pozbyli się tych potworów, żeby każdy mały mutant był bezpieczny. Chłopiec stwierdza, że Prophet nadal żyje, słyszał bowiem od koleżanki, że jej kuzynka go widziała i zginęła. Krakken stwierdza więc, że sam spotkał raz Propheta i że człowiek nie miał szans przeciwko jego mocom. Jeśli jednak chłopiec nadal się boi, mężczyzna ma dla niego niespodziankę, dzięki której będzie bezpieczny przez ludźmi nawet w snach. Po chwili udaje się do pokoju głównego, gdzie pyta żonę, czy może wręczyć ich synowi prezent już dzisiaj. Wtedy zauważa, że kobieta jest nieprzytomna, a na oknie wymalowany jest gigantyczny "X". Po chwili za jego plecami zjawia się Prophet, który przypomina, że podczas ich ostatniego starcia wyłupił mutantowi oko, a teraz przybył po resztę. Krakken próbuje go zaatakować, zamaskowany napastnik unika jednak jego ciosów i zachodzi go od tyłu. Stwierdzając, że budowanie pieców, w których paleni byli homo sapiens było marnotrawstwem jego talentów inżynieryjnych, odcina mutantowi głowę. Wtedy słyszy ruch za swoimi plecami...

Chwilę później, zostawiwszy pudełko z małym pieskiem w sypialni chłopca, Prophet spotyka się na dachu z resztą swojej drużyny, X-Terminated. Ogłasza on, że nadszedł czas na kontratak przeciw Weapon X i jego armiom. Jeśli im się uda, uratują ludzkość.

[Uwaga: Wątek ten jest kontynuowany w Uncanny X-Force #19.1 – przyp. S_O]Obserwujący te wizje astronauta stwierdza, że odnoszą się one do odległych planet lub alternatywnych rzeczywistości, nie wie też, czy zdarzenia te miały już miejsce, czy może dopiero się odbędą. Zastanawia się przez chwilę, czy Watcher postrzega przyszłość w taki sam sposób, co oni, po czym kontynuuje poszukiwania."The Scarlet Thread"

Postacie:
* Kaine

W Charlotte w Północnej Karolinie Kaine udaje się do autokaru skierowanego do Houston w Teksasie. Nagle słyszy eksplozję w okolicy, a po odgłosach domyśla się, że ma miejsce napad na bank. Zauważa, że na miejsce zdarzenia pędzi już radiowóz policyjny, postanawia więc zostawić tę sprawę mundurowym i wsiada do pojazdu.

Siedząc samotnie na tyłach autokaru, Kaine rozmyśla nad swoim życiem, jeśli można tak to nazwać. Stworzony w laboratorium przez szaleńca i powoli zabijany przez genetyczną degenerację, nigdy nie miał prawdziwego życia, to jednak zmieniło się cztery dni temu, podczas Spider-Island. Uzdrowiony, otrzymał drugą szansę i zamierza ją wykorzystać, uciekając do Meksyku i tam rozpoczynając nowe życie. Powtarza sobie, że nie jest Peterem Parkerem, czuje jednak, jak on by się w tej sytuacji zachował i, dręczony przez to uczucie, wyskakuje przez lufcik i wraca do miasta.

Funkcjonariusz policji negocjuje z gangsterami, którzy żądają prywatnego odrzutowca, grożąc śmiercią zakładnikom. Nagle mundurowy zauważa śmigającego mu nad głową w kierunku banku Kaine'a, który zakrada się do wnętrza budynku i atakuje złodziei, nie zważając na łamane kości. W pewnym momencie stwierdza, że przez całe swoje "życie" towarzyszyła mu śmierć, teraz jednak otrzymał drugą szansę... Gdy chwilę później do wnętrza wpadają policjanci, odnajdują niedoszłych złodziei oplątanych pajęczyną.

Kaine tymczasem pieszo wędruje wzdłuż autostrady, stwierdzając, że teraz może naprawdę żyć. Gdy zaczyna padać, jest pewien, że będzie lało przez całą drogę do Meksyku, stwierdza bowiem, że odziedziczył po Parkerze jego pecha.

[Uwaga: Wątek ten jest kontynuowany w Scarlet Spider vol. 2 #1 – przyp. S_O]"Yin & Yang"

Postacie:
* Coldmoon, Dragonfire
* Bao
* Captain America, Hawkeye, Iron Man, Spider-Man, Wolverine

W laboratoriach korporacji Taiji kobieta w żółtym kombinezonie, Bao, odwiedza małego chłopca żyjącego w całkowitej izolacji, Zaoxinga, przynosząc mu prezenty na jego czwarte urodziny. Chłopiec, kontrolujący ogień, stwierdza, że podarki bardzo mu się podobają, chciałby jednak, by było ich jeszcze więcej.

Niedługo później Bao odwiedza żyjącą w podobnym pomieszczeniu dziewczynkę, Wanxię, przynosząc jej prezenty z okazji jej czwartych urodzin. Kontrolująca zimno dziewczynka nie otwiera ich jednak, stwierdzając, że ma już jedną lalkę i nie potrzebuje więcej.

Mijają lata, a Bao uczy oboje dzieci. Wyjaśnia im również, każdemu z osobna, że urodzili się jako bliźnięta syjamskie, złączone sercem. Taiji musiało ich rozdzielić, inaczej ryzykowaliby śmiercią obojga – a tak, jak tłumaczy kobieta, zmarło tylko jedno z nich. Zapewnia, że dzieci nie są przetrzymywane w laboratoriach, gdyż są niebezpieczne, a dlatego, że są takie ważne i tylko tutaj korporacja jest w stanie ich ochronić. Nie potrafi jednak wyjaśnić, przed czym.

Gdy mijają kolejne lata, każde z dzieci, a teraz już nastolatków, zaczyna wyczuwać obecność siebie nawzajem, w końcu używając swoich zdolności, by przebić się przez ścianę. Robią to w tym samym momencie i już na wolności po raz pierwszy od narodzin widzą się nawzajem. Od razu się rozpoznawszy, rzucają się ku sobie, mimo ostrzeżeń Bao. Wywołane przez ich kontakt wyładowanie energetyczne powala strażników i rozrywa ich opiekunkę na strzępy. Ta jednak okazuje się robotem i ostatkiem sił wyjaśnia, że zostali stworzeni w laboratorium Taiji jako bronie i prosi ich, żeby obrócili się przeciw swym twórcom.

Pół roku później. W Nowym Jorku Avengers ścierają się z oddziałem AIM, Iron Man oświadcza zaś, że techno-terroryści zawiązali współpracę z korporacją Taiji, która, według jego informacji, jest jedynie frontem. Nagle na polu bitwy zjawiają się Wanxia i Zaoxing – teraz zwący się Coldmoon i Dragonfire – którzy, pokonawszy siły AIM, ogłaszają, że Taiji próbuje przejąć kontrolę nad planetą za pomocą obcych technologii i żeby ich pokonać, Mściciele będą potrzebować ich pomocy."The Shaman of Greenwich Village"

Postacie:
* Doctor Strange
* Notebooks Joe, Abby

Doctor Strange przechadza się ulicami Greenwich Village, gdzie zauważa "Notatnikowego Joe'a", miejscowego świra i autora "Kompeltnej Historii Greenwich Village" [tak, z błędem – przyp. S_O], poszukującego nowych "ubezpieczycieli", ludzi zapewniających mu wikt i opierunek. Stephen podchodzi do niego i prowadzi go do mieszkania Abby, malarki i najnowszej "ubezpieczycielki" Joe'a.

Jakiś czas później, w apartamencie Abby. Kobieta dziękuje doktorowi za sprowadzenie "pisarza" i ujawnia, że pokopała trochę w jego przeszłości i odkryła, że był on studentem archeologii, podczas wyprawy do Afryki przeżył jednak załamanie nerwowe, wrócił do Nowego Jorku i od tamtej pory nie ruszył się z miasta. Dodaje, że jedynym sposobem, by go uciszyć, jest wręczenie mu czegoś do pisania, stwierdza też, że nigdy nie zauważyła, by Joe spał. Ta ostatnia informacja zaciekawia Strange'a, który spogląda na wariata i zauważa, że podczas pisania swojej "książki" wygląda on jak w transie. Zagląda do jednego z notatników, odkrywa jednak, że jest on zapełniony nic nieznaczącym bełkotem. Wysuwa hipotezę, że Joe nie tyle nigdy nie śpi, co nigdy się nie budzi i żyje w transie. Zamierza to sprawdzić, zaglądając do jego snów.

Chwilę później forma astralna Doctora trafia do umysłu Joe'a, który, po raz pierwszy od lat, budzi się i, żegnając śpiącą Abby, udaje się złapać transport. Nadal w jego umyśle, Strange pyta, co się stało, Joe prosi więc, by więcej się nim nie przejmował. Tłumaczy, że znalazł "to" podczas wykopalisk w Afryce i pomieszało mu to w głowie. Wewnątrz swego umysłu prowadzi Strange'a do drzwi, za którymi "to" się znajduje, w świecie realnym zaś docierając na stację metra. Gdy Stephen otwiera drzwi i odkrywa za nimi Ant-Mana, Iron Fista, Namora, Nicka Fury'ego, Red She-Hulk i Silver Surfera stojących przed gigantycznym mechanizmem i dyskutujących o końcu Wszechświata, Joe rzuca się pod koła zbliżającego się pociągu. Wróciwszy do własnego ciała, Strange każe Abby wezwać karetkę na stację metra, samemu zabierając wszystkie dzienniki szaleńca, które może znaleźć i zabierając je do swego Sanctum Sanctorum. Tam zaczyna je badać, nie potrafiąc odgonić wizji gigantycznej maszyny.

[Uwaga: Wątek ten kontynuowany jest w Defenders vol. 4 #1 – przyp. S_O]"Age of Ultron"

Postacie:
* Hawkeye, Spider-Man
* Owl, Hammerhead
* Ultrony

Nowy Jork, przyszłość. Grupa Ultronów żąda, by mieszkańcy jednego z budynków go opuścili. Podczas, gdy Owlsley krzyczy, że opłacili roboty, te więc miały zostawić ich w spokoju, ukrywający się w jednym z pomieszczeń Hawkeye przymocowuje ładunki wybuchowe do strzał, a Spider-Man zaczyna uciekać. Zostaje wykryty przez roboty, jeden z nich zostaje jednak trafiony przez Clinta. Ultron nie zważa na to i razem z pozostałymi równa budynek z ziemią, wtedy jednak zegar kończy odliczanie i następuje eksplozja, która niszczy roboty. Herosi nie mają jednak czasu na świętowanie zwycięstwa i zaczynają uciekać.

[Uwaga: Wątek ten kontynuowany jest w Age of Ultron #1 – przyp. S_O]Widząc to, infiltrator nie może uwierzyć, że Watcher widział tę przyszłość i nic nie zrobił, jego kompan stwierdza więc, że z jego perspektywy nie są niczym więcej, jak mrówkami. Wydostają się na zewnątrz, gdzie otwiera się przed nimi portal. Informują swego przywódcę, że odnaleźli to, czego szukali. Gdy więc przyjdzie czas, Niewidzialni będą w stanie zabić Watchera i przejąć wszelkie jego sekrety.

Autor: S_O

Galeria numeru

Point One Point One Point One Point One Point One Point One Point One

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.