Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #11

FF #11

FF #11

"Ascention"

Postacie
Zapowiedź

W obliczu finału wojny Czterech Miast rodzi się Galaktyczne Imperium. Co to będzie oznaczało dla Pierwszej Rodziny Marvela?

Cytat

Ronan [do alternatywnych Richardsów]: "You have been charged with crimes of arrogance too long to list. The evidence is legion, and your own words have condemned you. Every man has an end... Yours... will matter."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Franklin i Leech obserwują pozostałe dzieciaki, pracujące nad swoim "tajnym projektem". Trafia na nich również Reed, który po spojrzeniu na zebrane urządzenia domyśla się, że jego uczniowie rozszerzają teleporter tak, by pokrywał całe piętro i pyta córkę, czemu to robią. Valeria wyjaśnia, że chodzi o trzy piętra, po czym tłumaczy, że w Budynku mieszka teraz sporo ludzi, a to wymaga możliwości szybkiej ewakuacji w przypadku ataku. By zmienić temat pyta ojca, co postanowił razem z Sue, ten więc odpiera, że wezwali przyjaciół – i to wszystkich.

Lochy Attilanu. Ku nieskończonej furii Diablo, Thinker cały czas mówi na temat nieprzewidzianego i tego, że zawsze muszą brać to pod uwagę. Dochodzi do wniosku, że tak naprawdę "czynnikiem x", na który trzeba brać poprawkę, jest punkt widzenia. W jakiś sposób najwyraźniej wiąże się to z bitwą między oddziałem Kree a strażnikami, którą obserwuje. Gdy Inhumans zostają obezwładnieni, Crystal prosi męża, by wyjaśnił, w jaki sposób zamierza on przywrócić świetność Imperium. Ten odpiera, że tylko jeden człowiek w całym Wszechświecie posiada wiedzę i talent, którego potrzebuje jego rasa. Każąc otworzyć pancerne wrota, za którymi uwięzieni zostali alternatywni Reedowie, dodaje, że dzięki rodzinie jego żony ma teraz w swoich rękach dwóch.

Siedziba kultu Druga Strona Zera. Anti-Priest obserwuje narodziny kolejnych żołnierzy Strefy Negatywnej, po czym każe jednemu ze sług znaleźć dla nich nosicieli. Następnie staje przed obrazem żądającego raportu Annihilusa, którego informuje, że ostatnie larwy się wykluły. Również obeliski – urządzenia mające zwiększyć siłę portalu do Strefy – zostały ukończone i ukryte w obiektach służących za fronty dla ich kultu. Obiecuje również, że tym razem nie zawiodą swego władcy i zdobędą portal, znajdujący się w stojącym dokładnie pośrodku olbrzymiego okręgu tworzonego przez urządzenia Budynku Baxtera.

W samym Budynku Reed przeprasza zebranych, przyznając, że zamiast próbować naprawić wszystko samemu, i tym samym narażając ich na niebezpieczeństwo, powinien był od razu się do nich zgłosić. Fakt, że wiedząc to, mimo wszystko zdecydowali się odpowiedzieć na jego wezwanie, świadczy o tym, że zebrani herosi – Avengers, X-Men, Young Allies i inni – w istocie są największymi bohaterami na świecie. Następnie razem z Captainem Americą zaczyna wyjaśniać swój plan działania, podczas, gdy She-Hulk gratuluje Sue przekonania Bena do schowania dumy do kieszeni i powrotu do drużyny. Invisible Woman odpiera, że bez Thinga po prostu nie było tak samo, dodaje jednak, że mógłby on przejąć na siebie część obowiązków w domu, co wyraźnie irytuje siedzącego zaraz obok Grimma. Wymianę rodzinnych uprzejmości i uszczypliwości przerywa jednak Spider-Man, stwierdzając, że chciałby posłuchać, jak Reed i Steve wyjaśniają, w jaki sposób wszyscy zginą marnie. W tym momencie jednak "wykład" dobiega końca, a Captain każe wszystkim się przygotować – za godzinę wyruszają do Attilanu.

Wieczne Miasto, obecnie znajdujące się pod protektoratem Attilanu. Oddział Ronana uruchamia urządzenie High Evolutionary'ego, po czym Accuser przystępuje do "sądzenia" Reedów. Uznaje ich oczywiście winnymi i "otwiera" swój młot, z którego wydobywa Ziarno Supremora. Oplata ono swymi mackami alternatywnych Richardsów, których Ronan spycha do wewnątrz urządzenia. Tam mężczyźni splatają się i łączą z Ziarnem, tworząc odrodzoną Supreme Intelligence, która pyta, jak długo była uśpiona. Gdy dowiaduje się, że od stworzenia ziarna minęło trzysta tysięcy lat, pyta Accusera, gdzie są jego armie.

Budynek Baxtera. FF i pozostali bohaterowie przygotowują się do odlotu. Nagle jednak zauważają coś na niebie – armadę Kree, gotową do ataku na miasto...

[Uwaga: ciąg dalszy historii znajduje się w Fantastic Four #600 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #11 FF #11 FF #11 FF #11 FF #11 FF #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.