Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #5

Daredevil vol. 3 #5

Postacie
Zapowiedź

W przestępczej korporacji Roxxon Oil jest tylko jedna uczciwa osoba i Daredevil musi ją odnaleźć, nim okropna katastrofa dotknie całe Wschodnie Wybrzeże. Czy DD zdąży na czas? Czy może jego przeciwnik zrobi to pierwszy?

Streszczenie

Godzinę temu. Zachary dowiaduje się od Randalla, że dwójka Latverian poszła na dno rzeki. Jest jednak dociekliwy, co ze zwolnionym ślepym chłopakiem, który ponoć mówi płynnie po Latveriańsku. Randall mówi, że wylanie go, zbiegło się przypadkowo z tą sprawą. Zachary dostaje informacje, że Cao rozmawia właśnie z adwokatem - Marrem Murdockiem. Każe więc wysłać sześć osób, aby zajęło się tym problemem.

Teraz. Matt słyszy odgłosy przeładowania broni. Natychmiast rzuca się na ziemię ciągnąć Austina. Udaje się im w ostatniej chwili uniknąć pocisków. Napastnicy postanawiają więc dostać się z noktowizorami do mieszkania. Murdock zapala więc światło, kiedy wpadają najemnicy i ogłusza każdego z nich. Bierze Austina za rękę i ucieka z nim z budynku. Łapią taksówkę i udają się do kryjówki Matta.

Tymczasem najemnicy budzą się w mieszkaniu i zdają raport. Po tej informacji ich dowódca zostaje zabity. Zachary postanawia zatrudnić kogoś innego.

Bruiser właśnie skreślił ze swojej listy zadań Oxa. Po chwili dostaje zlecenie na Daredevila.

Kryjówka Daredevila. Matt tłumaczy Austinowi co mogło się stać. Chłopak prawdopodobnie usłyszał coś czego nie powinien. Prosi więc Cao, aby sobie przypomniał, o czym rozmawiała dwójka mężczyzn z Latveri. Przygotowuje mu więc biurko, herbatę, strój, aby czuł się jak w pracy, co ma pomóc pobudzeniu zmysłów chłopaka, a potem przypomnieniu sobie o czym była rozmowa.

Po pewnym czasie Austin zaczyna sobie przypominać sytuację. Mężczyźni zostali wysłani przez rząd Latveri, aby dokonać transakcji z Hydrą. Kiedy Matt słyszy nazwę organizacji, natychmiast prosi o adres osoby, która go zwolniła. Murdock wychodzi w stroju Daredevila i rzuca na koniec, że bierze tą sprawę.

Upper West Side. Foggy karze Kristen, aby ta przestała nazywać Matta Daredevilem. Nelson stwierdza, że skoro kobieta ma taką obsesje na jego punkcie, to powinna się z nim umówić na randkę. Foggy tłumaczy McDuffie, że Matt nie jest tym człowiekiem, za którego uważa go Kristen. Sam Murdock niby jest szczęśliwy, ale Nelsonowi wydaję się, że Matt o czymś nie mówi. Kobieta mimo to prosi o jego numer.

Port. Randall biegnie do łodzi i ostrzega telefonicznie rodzinę, aby się ukryła na najbliższy czas. Mężczyzna niestety nie wie, co z Austinem. Za jego plecami pojawia się Daredevil, który oznajmia Randallowi, że chłopak jest bezpieczny ze swoim adwokatem. Śmiałek dodaję, że przybył ochronić mężczyznę tak samo jak Cao. Matt zrozumiał, że mężczyzna chciał chronić podopiecznego, przez zwolnienie go, ale teraz Randall sam się naraził kryminalistom. Rozmówca prosi więc o pomoc. Murdock zrobi to pod warunkiem, że mężczyzna opowie mu całą sytuacje. Okazuje się, że Latveria wspołpracuje nie tylko z Hydrą, ale także z A.I.M., Zodiakiem, Black Spectre i innymi kartelami. Daredevil w pewnym momencie słyszy zbliżająca się motorówkę. Randall kontynuuje, że Midas negocjowało transfer środków organizacji przestępczych z wykorzystaniem firmy Megacrime przez Latverię, co ma chronić kartele w sądzie. Wtedy do łodzi dopływa motorówka, z której wyskakuje Bruiser i atakuje pokład statku. Rozpoczyna się walka pomiędzy nim a Murdockiem. Po chwili Śmiałek zostaje wyrzucony do wody, łódź odpływa, a Bruiser skreśla Daredevila ze swojej listy.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #5 Daredevil vol. 3 #5 Daredevil vol. 3 #5 Daredevil vol. 3 #5 Daredevil vol. 3 #5 Daredevil vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.