Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #1

Wolverine & the X-Men #1

Wolverine & the X-Men #1

"Welcome to the X-Men! Now die!"

Postacie
Zapowiedź

W wyniku Schism Wolverine zbiera grupę X-Men i przenosi się z powrotem do Westchester. Ale co na to nowe Hellfire Club?

Cytat

Wolverine: "Well... Here we go then. Wish me luck, Jeannie."

Streszczenie

Wczoraj. Wolverine oprowadza profesora Xaviera po Instytucie Jean Grey, w którym nadal trwają prace wykończeniowe. Profesor odrzuca ofertę dołączenia do Instytutu, mówiąc, że Logan nie potrzebuje kogoś, kto poddawałby jego decyzje w wątpliwość. Zawsze miał nadzieję, że któryś z jego uczniów przejmie jego obowiązki, ale nie spodziewał się, że będzie to Wolverine. Życzy mu powodzenia. Logan mówi, że bardziej przydałoby się parę milionów dolarów - Instytut pochłonął już jego oszczędności. Według profesora zarządzanie szkołą trzeba zacząć od bycia bardzo bogatym i powoli dążyć do zera. A przecież budynek nawet nie został jeszcze wysadzony. Zapytany o inne porady dodaje, że Wolverine już nigdy nie będzie "fajny" w oczach swoich uczniów.

Dzisiaj. Wolverine wychyla kolejkę czegoś mocnego i dołącza do czekającej na dworze Shadowcat. Kitty skarży się, że ziemia pod oknami jej pokoju drżała całą noc. Logan wspomina, że jego muszla klozetowa strzela ogniem. Pryde podsumowuje sytuację - Beast zaprojektował im salę tortur zamiast szkoły i nie ma mowy, żeby budynek przeszedł inspekcję.

W tym momencie z samochodu wysiadają inspektorzy z kuratorium oświaty stanu Nowy Jork. Pan Clud i pani Marigold od przekroczenia progu szukają powodów, by zamknąć szkołę. Nie robi na nich wrażenia fakt, że Wolverine należy do Avengers, a wymieniającej miejsca w których się uczyła Shadowcat zarzucają, że nie ukończyła studiów w żadnej z wymienionych placówek.

Nie dają sobie wytłumaczyć, że stojący nieruchomo uczniowie biorą udział w lekcji odpierania telepatycznych ataków.

Lekcję literatury prowadzoną przez Husk obserwują akurat w chwili, w której Paige traci kontrolę nad sobą i zrywa z siebie skórę, by skupić uwagę ignorujących ją uczniów.

Woźny Toad próbuje poskarżyć się Wolverine'owi na brak łóżka i lawę wypływającą z podłogi jego pokoju, ale Logan nie ma dla niego czasu. Dyskutuje z Kitty o sytuacji. Shadowcat liczy, że Beast zdoła zjednać sobie inspektorów. Po drodze mijają Globa i Helliona dręczących innego ucznia - Broo, przyjaźnie nastawionego przedstawiciela rasy Brood. Broo nie daje się sprowokować. Herman i Jullian dają mu spokój na widok Wolverine'a i udają się do toalety. Logan uruchamia Danger Room - w nowym Instytucie każde pomieszczenie może służyć za salę ćwiczeń. Z toalety dobiegają krzyki.
Pani Marigold nie jest przekonana do tego wynalazku.

Przedstawianie inspektorom jednej z najlepszych uczennic - Oyi - idzie dobrze, dopóki Idie nie mówi, że uczniowie są tu traktowani lepiej, niż na to zasługują. W końcu wszyscy mutanci to potwory. Następnie dodaje, że przynajmniej są tu bezpieczni, z czego się cieszy, bo nie chciałaby znowu kogoś zabić. Wolverine ma nadzieję, że przynajmniej Quire niczego nie zmaluje. Shadowcat mówi, że to akurat ma pod kontrolą.

Quentin leży na stolikach w jednej z klas. Pilnuje go Lockheed.

Państwo dyrektorzy prowadzą inspektorów do pomieszczeń zajmowanych przez Beasta i jego maszyny. Niestety, Hank jest w trybie szalonego naukowca. Wymienia problemy techniczne Instytutu, wspomina o pladze międzywymiarowych gremlinów którą przypadkiem spowodował i niezwykłej aktywności sejsmicznej w okolicy. Na moment daje się wciągnąć w rozmowę po czym odbiega przyjąć transport urządzeń zamówionych z Imperium Shi'Ar. Wraz z zamówionym sprzętem do szkoły przybył Kid Gladiator - Kubark, syn Kallarka, Cesarza Shi'Ar - i ochraniająca go Warbird. Ojciec wysłał go do Instytutu w ramach kary za zdemolowanie stolicy Chandilaru.

Shadowcat krzyczy na Beasta, by opowiedział inspektorom o tym, że Instytut jest samowystarczalny - mają generatory prądu i hodują własne warzywa - co może ich przekonać, by nie zamykali szkoły. Hank odpowiada, że nie da się jej zamknąć - nawet on nie byłby w stanie wyłączyć generatorów. W pomieszczeniu zjawia się Iceman. Mówi Loganowi, że jakiś dzieciak chce z nim porozmawiać.

Kade Kilgore przedstawia się Wolverine'owi. Informuje go, że został nowym czarnym królem Hellfire Club. Wyjawia, że stał za wydarzeniami, które doprowadziły do Schizmy. Wszystko po to, by zarobić fortunę na produkcji Sentineli dla świata, który boi się i nienawidzi mutantów. Dodaje, że nic z tego nie może mu zostać udowodnione i jeśli Logan go choćby podrapie, jego prawnicy go zniszczą. Następnie mówi, że w swoich planach nie uwzględnił tego, że Logan zbuduje szkołę. A szkoła, która uczy koegzystencji mutantów z ludźmi to przeciwieństwo tego, co napędza sprzedaż Sentineli, i dlatego zamierza ją zniszczyć. Następnie odlatuje swoją limuzyną.

Wolverine wraca do Instytutu. Inspektorzy właśnie padają ofiarą ataku Bamfów - międzywymiarowych gremlinów wyglądających jak miniaturowe Nightcrawlery. Pani Marigold strofuje Shadowcat, grożąc zamknięciem szkoły. W tym momencie ziemia pod Instytutem zaczyna się trząść. Potwór wyglądający jak kopia Krakoy zaczyna zjadać budynki.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #1 Wolverine & the X-Men #1 Wolverine & the X-Men #1 Wolverine & the X-Men #1 Wolverine & the X-Men #1 Wolverine & the X-Men #1 Wolverine & the X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.