Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #32

New Mutants vol. 3 #32

New Mutants vol. 3 #32

"The Halls of Hel"

Postacie
Zapowiedź

Dani Moonstar, z pomocą swej drużyny, musi ocalić nordycką krainę umarłych przed zniszczeniem.

Cytat

Dani: "You're actually not dead?"
Hela: "You're actually going to get mad at me over literal mortal-realm concepts?"

Streszczenie

W Helheimie, twierdzy Heli, New Mutants przygotowują się do oblężenia. Doug przysłuchuje się nadchodzącej burzy – manifestacji furii Draumar. Poznaje imiona ich przeciwników, a co więcej – ich historię i to, że zostali wymazani z mitologii. Przeprasza Amarę, że przez jego pomyłkę musiała zgodzić się na randkę z diabłem, ta więc odpiera, że nie sądzi, by jej dożyła.

Gdzie indziej Sunspot stwierdza, że Nate pewnie żałuje, że się z nimi zabrał, ten odpiera więc, że Dani nie zaprosiła go nawet do drużyny. Doskonale wie, czemu – z jedynie resztkami swych mocy nie byłby im w żaden sposób pomocny. Bobby opowiada mu więc, że gdy sam trafił do Szkoły, profesor Xavier nauczył go wyobrażać sobie punkt, w którym miała się skupiać jego moc, i to pomogło mu ją kontrolować. W następnej chwili na obu mutantów rzuca się Warlock, by osłonić ich przed atakiem przebijających się przez ściany Draumar.

Jeszcze gdzie indziej Dani wypomina martwej Heli, że ściągnęła ją tutaj, a potem zginęła, zostawiając ją samą. Nagle zauważa, że towarzysząca jej wrona zaczyna się interesować twarzą bogini, w końcu wchodząc jej do ust. W następnej chwili Hela budzi się z krzykiem, a gdy jest już w stanie złapać oddech, wyjaśnia dziewczynie, że wiedząc, że nie ma szans przeciwko Draumar w wyrównanej walce, wysłała swoją duszę do Dani, by ją przechowała i zwróciła, gdy – przy odrobinie szczęścia – Hela znajdzie odpowiednią strategię przeciw potworom. Tłumaczy, że Draumar to dusze tysięcy wymordowanych przez Odina sług Serpenta, scalone w jedno i złączone przez strach przed swym panem. Niestety, nie znalazła niczego, co mogłoby im pomóc pokonać demony, może jednak pomóc je spowolnić.

Nagle w mutantów wstępują nowe siły, a dodatkowo zyskują oni asgardzką broń i pancerze – "prezent" od Heli. Doug zdaje sobie sprawę z tego, że to jedynie zagrywka na czas, wtedy jednak Nate zauważa, że potwory unikają Warlocka i domyśla się, że nie rozumieją go jako zaawansowanej technologii. Wyjaśnia, że widział podobne sytuacje podczas swoich podróży między wymiarami – szok kulturowy związany zetknięciem z czymś, co do czego w ogóle nie ma się porównania. Stwierdza, że jeśli potwory utrzymuje w całości strach przed Serpentem, powinni im przedstawić coś, czego będą się bać jeszcze bardziej – coś nieznanego. Następnie prosi Helę, by pokazała potworom jego wspomnienia, a ujrzawszy lata życia w postapokaliptycznej rzeczywistości rządzonej przez nieśmiertelnego mutanta-ludobójcę, Draumar rozpadają się na strzępy.

Gdy opada kurz, Hela oświadcza, że choć wygrali tę bitwę, większa wojna nadal nie dobiegła końca, a ona musi wspomóc Asgard. Teleportuje mutantów z powrotem na Utopię, a dokładniej – do X-Brygu, gdzie Illyana pyta, jak się im podobało w Piekle.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #32 New Mutants vol. 3 #32 New Mutants vol. 3 #32 New Mutants vol. 3 #32 New Mutants vol. 3 #32 New Mutants vol. 3 #32 New Mutants vol. 3 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.