Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Schism » X-Men: Schism #5

X-Men: Schism #5

X-Men: Schism #5

Part 5 of 5

Postacie
Zapowiedź

Po latach walki ramię w ramię, X-Men rozpadają się, a to za sprawą Cyclopsa, Wolverine'a i ich sprzecznych poglądów na przyszłość mutantów. Gdy opadnie kurz po walce ze wspólnym przeciwnikiem, świat X-Men nigdy nie będzie taki sam.

Streszczenie

Poirytowani obecnością Sentinela, który przeszkadza im we wzajemnym obijaniu sobie facjat, Cyclops i Wolverine kontynuują dialog na ciosy. Aż do chwili, kiedy robot próbuje ich zmiażdżyć. Wtedy do akcji wkraczają młodzi mutanci.

Wszystkiemu z oddali przyglądają się Hellfire Kids.

Emma Frost w końcu pozbywa się pasożyta i zaczyna nadawać, że Utopia została zaatakowana. Wychodzi na zewnątrz i widzi, że już jest po walce – dzieciaki, z pomocą Scotta i Logana, poradziły sobie z zagrożeniem.

Wschodzi słońce. Logan radzi Idie, by się przespała. Dziewczyna nie chce się kłaść. Cieszy się, że to ona zabiła najemników w muzeum, bo jej przyjaciele pewno by nie udźwignęli poczucia winy. Teraz, kiedy wie, jak to jest być potworem i mordercą, czuje się jako pełnokrwisty X-Man.

Wolverine idzie porozmawiać z Cyclopsem. Scott chce, by zaczął od przeprosin, ale Logan ma inne plany. Twierdzi, że Idie nie jest tak wstrząśnięta, jak być powinna. Fakt, że dzieciaki pokonały jednego Sentinela nie znaczy, że poradzą sobie z kolejnym zagrożeniem. Scott odparowuje, że nie mogą wiecznie ich chronić, ale Logan twierdzi, że nie chronią ich wcale. Nie chce mieć dłużej nic wspólnego z tym, co Scott stworzył na Utopii. Odchodzi.

Blackbird jest zatankowany i gotowy do startu. Iceman, większa część dzieciaków, a wśród nich zakneblowany Quentin, czekają już na pokładzie. Samolot startuje.

W tej samej chwili Warpath, Domino i Gambit infiltrują bazę Hellfire Club. Nie zdobędą tu jednak żadnych odpowiedzi, bo wszyscy nie żyją.

Tymczasem w tropikach Hellfire Kids oblewają napojami bezalkoholowymi zwycięstwo. Zamówienia na nowe Sentinele, jak ten, który zaatakował Utopię, wpływają setkami.

Blackbird ląduje w ruinach Szkoły Profesora Xaviera w Westchester. Pora rozpocząć odbudowę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men: Schism #5 X-Men: Schism #5 X-Men: Schism #5 X-Men: Schism #5 X-Men: Schism #5 X-Men: Schism #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.