Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #16

Uncanny X-Force #16

Uncanny X-Force #16

"Dark Angel Saga" Chapter 6: "No Such Thing"

Postacie
Zapowiedź

Nadchodzi Age of Archangel! Powstaje nowy Śmierć! Uchodźcy ze świata Age of Apocalypse zalewają nasz świat! A przeciw temu wszystkiemu staje Deadpool!
Nie skończy się to dobrze.

Streszczenie

Warren budzi się w łóżku. Szybko ubiera się. Jego działania budzą Pestilence, z którą spędził noc. Archangel każe jej się zbierać. Następnie wychodzi ze swoich komnat. Beast i Ozymandias już na niego czekają.

3 strażników pilnuje przystani w mieście klanu Akkaba. Deadpool, Fantomex i Deathlok zdejmują ich po cichu. Na statku E.V.A. odkrywa, że Famine odzyskał przytomność. Cieszy ją to, ponieważ nie pochwala wszystkich zachowań Fantomexa, a torturowanie więźniów jest jednym z nich. Lee zaczyna palcami na krześle wybijać rytm. Domyśla się, że statek jest w pewien sposób żywą istotą, więc jego moc będzie na niego oddziaływać. Po chwili wszystko zaczyna wybuchać i staje w płomieniach. Uwalnia się z więzów i zostawia wciąż nieprzytomnego Logana, aby spłonął.

Archangel przychodzi do celi Psylocke. Zabiera kobietę ze sobą. Na zewnątrz, X-Force widzą przygotowywany do działania The World. Bohaterowie rozdzielają się. Deathlok idzie powstrzymać The World, a reszta rusza dalej w głąb miasta. Zaskakuje ich Blob, który ląduje na Fantomexie. Deadpool robi serię uników i strzela ze swoich pistoletów. Niestety kule nie robią wrażenia na grubasie. Fred łapie najemnika i ma zamiar go zjeść. Wade w rewanżu wbija mu miecz w język. Całą walkę ogląda z dachu powyżej Famine. Rozpoczyna koncert, który jednak działa zarówno na Bloba jak i Deadpoola. Nagle do dobosza podchodzi od tyłu Wolverine i odcina mu dłonie.

Archangel prowadzi Psylocke w głąb swojego pałacu. Po drodze rozmawiają o upadku marzenia Xaviera, czego dowodem jest istnienie X-Force. Zaprowadza ją do komnaty, gdzie trzyma Life Seed.

Fantomex wydostaje się spod fałd skóry Bloba. Logan tymczasem zrzuca Famine z dachu do podziemnej rzeki. Wysyła swoich przyjaciół do The World. Sam zajmie się Warrenem.

Archangel wraz z Psylocke oglądają, jak The World jest podnoszony na powierzchnię. Przerywa im pojawienie się starej Famine. Kobieta jest niezadowolona z tego, do czego zmuszają jej syna. Nie chce, aby stał się potworem. Zaczyna grozić Warrenowi pistoletem. Archangel przerywa tą jałową dyskusję i przecina mutantkę swoim skrzydłem. Wzbudza to oburzenie Psylocke.

Fantomex wskakuje do podziemnej rzeki. Wokół niego zaczyna zbierać się kra. To AoA Iceman, który po chwili jest już lodowym gigantem.

Wolverine łączy się psychicznie z Psylocke. Opowiada jej, co stało się z małym miasteczkiem w Montanie. To samo może zaraz spotkać cały świat. Jeżeli będzie miała możliwość strzału, musi to zrobić. Betsy podnosi pistolet upuszczony przez Famine i strzela. Niestety Archangel robi unik.

Na The World Beast podłącza Genocide do urządzenia. Dzięki niemu chłopak będzie mógł wyczyścić całą ziemię. Całą scenę na monitorach ogląda Weapon XV. Nic jednak nie zrobi. Jego zadaniem jest chronienie zbiornika z En Sabah Nurem. Do złoczyńców zakrada się Deathlok.

Deadpool odcina dłoń Icmenowi, ale ten tworzy kilka dodatkowych ciał. Po chwili Wade jest jedną wielką kostką lodu. Bobby rozbija go, a ciało najemnika rozpada się na tysiące kawałeczków. Z przerażeniem obserwuje to Fantomex.

Archangel zanosi ciało nieprzytomnej Psylocke do ołtarza. Tam czeka na nich Pestilence w Dead Seed. Fantomex ucieka przed Icemanem w kierunku wodospadu. W biegu skacze. Ratuje go E.V.A. Jean-Phillipe zamierza uciec. Deadlok zachodzi Dark Beasta od tyłu, ale sam daje się zaskoczyć War. Wolverine wspina się po ścianie na szczyt pałacu. Widzi, jak Fantomex w panice odlatuje i zostawia ich. Podchodzi do niego gigantyczny Iceman. Logan bez zastanowienia skacze na niego.

Archangel zaczyna wbijać Death Seed w plecy Psylocke. Za chwilę powstanie nowa Death. Na The World Genocide jest gotowy do zniszczenia całej Ziemi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #16 Uncanny X-Force #16 Uncanny X-Force #16 Uncanny X-Force #16 Uncanny X-Force #16 Uncanny X-Force #16 Uncanny X-Force #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.