Avalon » Serie komiksowe » Mighty Thor » Mighty Thor #7

Mighty Thor #7

Mighty Thor #7

"Fear Itself: In the Beginning..."

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN
• Prequel do historii Fear Itself, który nie mógł być pokazany wcześniej!
• Poznaj prawdziwą historię Serpenta i Odyna!

Cytat

Odin: "'In anger smites the warder of Earth,
Forth from their home must all men flee;
Nine paces fares the son of Odin,
And, slain by the Serpent, fearless, he sinks.'
A tree told me that, after I gave it my eye. Who am I to disagree?"

Streszczenie

Na początku wszechrzeczy, Aesheim. Stojący nad ciałem zmarłego Bora najstarszy jego syn, Cul, stwierdza, że teraz jemu przypadł tytuł Wszechojca i pyta swych braci – Odina, Vi i Vilego – czy staną u jego boku.

Lata później. Odin, Vi i Vili stają naprzeciw szalejącego Sleipnira. Najstarszy z braci rzuca się na bestię, zostaje jednak z niej zepchnięty mocą Cula, który stwierdza, że potwór musi od czasu do czasu poszaleć, daje to bowiem jego Godnym coś do roboty. Gdy Odin protestuje, stwierdzając, że po prostu zabija śmiertelników, którym powinni służyć przykładem, Cul odpiera, że to nie o to chodzi – chodzi mu o wzbudzanie wśród nich strachu. Gdy Odin stwierdza, że brat nie jest sobą i prosi, by pozwolił sobie pomóc, młody Wszechojciec każe mu wracać do domu – gdy on będzie władcą, będzie mógł rządzić wedle swojej woli, na razie jednak jest niczym.

Później. Odin staje przed Yggdrasilem, prosząc o sposób na powstrzymanie brata. Gdy oddaje w ofierze swoje oko, Drzewo Światów porywa go w głąb swych konarów, gdzie przekazuje mu wizję – jego brat został skorumpowany przez moc, którą posiadł, jednak jego bunt będzie miał swoją cenę – krew za krew. By ocalić swego brata, Odin będzie musiał stracić syna.

Lata później. Odin, wraz z Vim i Vilim, szturmują cytadelę brata. Przez czterdzieści dni i nocy bez ustanku walczy z armiami Wszechojca, który obserwuje to wszystko wraz ze swymi Godnymi. Każe im wyruszyć naprzeciw jego bratu i przynieść mu jego głowę, wtedy jednak Skadi informuje go, że Odin wdarł się do twierdzy. Cul po raz pierwszy w swoim życiu czuje strach, nie rozumiejąc, jaki jest plan brata – nie może go przecież zabić. Stwierdza, że gra nie dobiegła jeszcze końca i odsyła swych przybocznych, gotów wezwać ich, gdy znowu będą mu potrzebni. W tym momencie do komnaty wpada Odin. Widząc go, Cul ogłasza, że brat Odina nie żyje, a on jest Wężem, który pożre cały świat. Stwierdza, że brat nie będzie w stanie go zabić, ten więc przytacza przepowiednię zesłaną mu przez Drzewo Światów. Serpent stwierdza, że Odin nie ma syna, a żeby go mieć, będzie musiał wpierw wymordować wszystkich mieszkańców tego świata, na których pozostawił swe piętno. Odin to właśnie zamierza zrobić i potężnym zaklęciem wysyła brata na dno oceanu, gdzie zostaje on zapieczętowany na wieki. W następnych dniach Odin wybija wszystkich mieszkańców Aesheimu i wypala po nich wszelki ślad, wypleniając tym samym jakiekolwiek wspomnienia o Culu, na końcu zmieniając nazwę tego świata na Midgard.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Thor #7 Mighty Thor #7 Mighty Thor #7 Mighty Thor #7 Mighty Thor #7 Mighty Thor #7 Mighty Thor #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.