Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #18

Avengers vol. 4 #18

Postacie
Zapowiedź

Szaleństwo i dramat Fear Itself zebrało swoje żniwo i Avengers będą musieli się znów odrodzić! Cały świat czeka, by zobaczyć nowych Avengerów.

Cytat

Captain America: "It's time to reexamine what the Avengers are and what we mean to each other and the world. So the real question is... Who will stay and who will go? Who will be an Avenger?"

Streszczenie

Dawno temu, miejsce bitwy między bohaterami na terenie kompleksu przemysłowego Geffen-Myers [patrz Civil War #3-4 – przyp. S_O]. Maria Hill każe agentom S.H.I.E.L.D. posprzątać bałagan, którego największym elementem jest gigantyczne ciało Goliatha. Grupka agentów żartuje sobie i narzeka na herosów, co denerwuje pracującą z nimi agent Washington. Jeden z nich zmienia temat i podaje przyczynę śmierci Fostera – najwyraźniej zabił go Thor – co jeszcze bardziej wścieka Washington. Gdy jej kompani nie patrzą, wyrywa jeden z włosów Goliatha i chowa go za pazuchą.

Jakiś czas później grupa agentów S.H.I.E.L.D. znajduje się na miejscu zamachu na Captaina Americę. Washington zagania ich do roboty, po czym zbiera próbkę krwi super-żołnierza, nadal znajdującą się na schodach sądu, i również ją ukrywa.

Central Park, wkrótce po walnej bitwie ze Skrullami. Washington krąży po pobojowisku, zbierając tkanki super-Skrullów, a także odnaleziony fragment pajęczyny. Zauważywszy, że Noh-Varr jest badany w jednym z namiotów, kradnie też jedną z jego broni z wiszącego na widoku pasa kosmity.

Teraz. Steve i Tony stoją wśród ruin Avengers Tower. Stark stwierdza, że był naprawdę dumny z wieżowca, gdy jednak Captain proponuje, by go odbudowali, milioner oponuje. Przypomina, że nie ma już pieniędzy, a poza tym uważa to za znak. Wtedy jednak Rogers protestuje, wyjaśniając, że gdy zapadła decyzja o tym, by nie odbudowywać wież WTC, nie mógł tego zaakceptować. Uważa, że w ten sposób jedynie pokazują tym, którzy to zrobili, że wygrali. Dlatego ponownie stwierdza, że muszą odbudować Avengers Tower. Gdy Tony mówi, że nadal nie ma pieniędzy, Steve przypomina, że Thor pozwolił im korzystać ze skarbca Asgardu, by odbudować boskie miasto, i jest pewien, że ich przyjaciel także tutaj by pomógł. Żaden z nich nie zauważa agent Washington, która nie niepokojona podnosi jeden z fragmentów nazistowskiej machiny bojowej.

Wypełniona bohaterami Avengers Mansion. Captain America dziękuje Luke'owi i Jessice za gościnność, chociaż ci zauważają między sobą, że na nic się nie zgadzali. Nagle głos zabiera Thing, który stwierdza, że nie powinno go tu w ogóle być, przyszedł jednak, by prosić o wybaczenie – to wszystko jest jego winą. Nawet, jeśli nie kontrolował swoich działań, nadal faktem jest, że to on zniszczył Wieżę. Pozostali jednak zapewniają, że nikt go nie wini. Gdy Jarvis spotyka w kuchni Wonga, który grozi mu śmiercią lub kalectwem, jeśli ten w ogóle się zbliży do "jego" kuchni, Spider-Woman zastanawia się, jak to będzie wyglądać, Ms. Marvel stwierdza więc, że ma mieszkanie na mieście, więc wyprowadza się z Rezydencji, uprzejmie jednak odmawia, gdy Jess pyta, czy może z nią zamieszkać. Nagle zauważają, że Mockingbird rzuca Spider-Woman pełne nienawiści spojrzenie, domyślają się więc, że wie ona o związku Jess z Clintem. Wtedy swoją przemowę zaczyna Captain America, który ogłasza, że nadszedł czas, by zastanowić się, czym tak naprawdę są Avengers i, co ważniejsze, kto zasługuje, by być w drużynie.

Tymczasem. Doktor Carolina Washington przedstawia się jako była agent S.H.I.E.L.D. specjalizująca się w pozaziemskiej i nadludzkiej biologii i wyjaśnia, że już od lat czuje się obrzydzona tym, co widzi – superbohaterowie nie odpowiadają przed nikim i robią, co chcą, a oni, zwykli ludzie, muszą się zajmować bałaganem, który po sobie pozostawiają. Dodaje, że skontaktowała się z AIM, a oni wysłali ją tutaj. Gdy jej rozmówca pyta, co może im zaoferować, Washington przyznaje, że od lat zbiera najróżniejsze próbki tkanek. Pokazując swą walizkę stwierdza, że ma w niej odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące super-herosów. Słysząc to, Norman Osborn wita ją w H.A.M.M.E.R.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #18 Avengers vol. 4 #18 Avengers vol. 4 #18 Avengers vol. 4 #18 Avengers vol. 4 #18 Avengers vol. 4 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.